Skocz do zawartości

Izolacja poddasza w taki sposób


Makary

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Mam zamiar ocieplić (uszczelnić) poddasze - generalnie myślałem nad styropianem ułożonym na podłodze (poddasze nieużytkowe).

Znalazłem to z https://www.polynor.pl

 

 

Filmiki na yt widziałem - teoretycznie działa - estetycznie średnio.

Czy warto się tym interesować i takim sposobem wypsikać strych?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/1/2022 at 12:48 PM, Makary said:

Cześć.

 

Mam zamiar ocieplić (uszczelnić) poddasze - generalnie myślałem nad styropianem ułożonym na podłodze (poddasze nieużytkowe).

Znalazłem to z https://www.polynor.pl

 

 

Filmiki na yt widziałem - teoretycznie działa - estetycznie średnio.

Czy warto się tym interesować i takim sposobem wypsikać strych?

 

 

 

tego polynora bym sobie darował..

ja zaimplementowałem ponizsze i moge polecic :

na podłoge na poddaszu nieuzytkowym folie aluminiowa (FOLIA PAROIZOLACYJNA ALUMINIOWA STROTEX AL 180)  i  na to dwie warstwy wełny drzewnej ...

pietro nizej na poddaszu uzytkowym na skosach poszły płyty PIR 80mm (u mnie akurat miedzy krokwie) ...nastepnie na to na stelazu pod karton gips : 30mm plyta PIR ALGK (PIR z kartongips)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomo napisał:

A jaką masz konstrukcję dachu/stropu ?

 

Na ten moment masz tam jakąś izolację ?

 

Strych jest podzielony na dwie części:

na jednej jest strop zrobiony z "garów" i prawdopodobnie przykryte wełną mineralną i obite płytą pilśniową

- druga część płyta GK + deskowanie + "prawdopodobnie" wełna  przykryta płytą wiórową.

Strych suchy

Dach  - blacha falista na deskowaniu bez żadnej izolacji.

 

Na tą chwilę nie robiłem jeszcze fizycznych oględzin pod płytami - opieram się na pamięci poprzedniego właściciela.

Robione ok 30 lat temu.

 

Zamysł taki aby na strychu położyć izolację - piana PUR (natrysk) problematyczne bo musieli by przez cały dom się tarabanić.

Myślałem o wyłożeniu wełną lub styropianem lub polynor

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził zajrzeć pod te płyty pilśniowe i wiórowe, czy przypadkiem nie masz pod nimi grzyba.  Jeśli nie ma, to ok. Druga sprawa, czy aktualna struktura stropu jest wiatroszczelna? Jeśli jest, to ok. Co do materiału, najprościej kupić wełnę mineralną granulowaną. Rozsypać odpowiednio grubą warstwą i gotowe. Albo wełna w zwojach, rozkładasz i gotowe. 

P.S. Czy liczyłeś, ile by Cię kosztował ten Polynor?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.