Skocz do zawartości

Prasa warsztatowa, piaskarka


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę kupić trochę narzedzi, na poczatek prasa warsztatowa, przeznaczenie to raczej auta ciężarowe, zaciski, tulejki, różne łożyska itp.

 

Czy takie 30t się nada?

 

https://allegro.pl/oferta/prasa-hydrauliczna-30t-normet-11996070843

 

Na pewno dobre jest pompowanie nogą, w razie potrzeby można dwoma rękami przytrzymać prasowany element.

 

Zacisk niedawno rozbierałem przy użyciu młotka :phi: wiec 30ton powinno dać radę.

 

Ewentualnie szukać czegoś większego?

 

Piaskarka kabinowa, coś jak to https://allegro.pl/oferta/piaskarka-kabinowa-350l-rekawice-dysze-odciag-12878353129

To raczej do mniejszych elementów, felg nie będę tym robić :oki:

 

@Cinek i inni :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem piaskarkę szyfonową, z kabinową nie miałem styczności.

Przygotuj się na tony brudnego piasku który trzeba gdzie wysypać :]

Mam prasę 21 ton, do łożysk osobówek daje radę, do ciężarówek nie wiem.

pompowanie nogą musi być bardzo praktycznie, gdy trzeba coś trzymać oburącz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, swienty napisał(a):

na poczatek prasa warsztatowa, przeznaczenie to raczej auta ciężarowe, zaciski, tulejki, różne łożyska itp.

 

Czy takie 30t się nada?

Do ciężarowych to chyba jednak 50 t bym brał, czasami nawet tzw pierdoły w osobówkach są tak zapieczone, ze fest prasy się gną:phi:

Podejrzewam, ze przy 50 t czasami i tak trzeba będzie grzać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, volf6 napisał(a):

Do ciężarowych to chyba jednak 50 t bym brał, czasami nawet tzw pierdoły w osobówkach są tak zapieczone, ze fest prasy się gną:phi:

Podejrzewam, ze przy 50 t czasami i tak trzeba będzie grzać:)

Racja więc do kompletu bym dorzucił palnik propan-tlen. :)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, swienty napisał(a):

 

Nawet daje radę

 

 

A jaka masz? Bo też pewnie stare prlowskie 20 ton będzie lepsze niż takie spawane 20 :phi:

Mam współczesnego Chińczyka, prasa zbudowana na bazie podnośnika hydraulicznego :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupisz prasę, dowiedz się, czy mają jakieś zestawy naprawcze do siłownika. Miałem już dwa siłowniki od prasy "do naprawy", w których nie dało się dobrać uszczelnień. Często uszczelnienia są do 400barów, a na pompie 600-700.

Do ciężarowych też wybrałbym 50t. Nawet jeśli nie wykorzystasz, to konstrukcja będzie sztywniejsza, a z tymi deklarowanymi naciskami, różnie bywa w dzisiejszych czasach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, swienty napisał(a):

Muszę kupić trochę narzedzi, na poczatek prasa warsztatowa, przeznaczenie to raczej auta ciężarowe, zaciski, tulejki, różne łożyska itp.

 

Czy takie 30t się nada?

 

https://allegro.pl/oferta/prasa-hydrauliczna-30t-normet-11996070843

 

Na pewno dobre jest pompowanie nogą, w razie potrzeby można dwoma rękami przytrzymać prasowany element.

 

Zacisk niedawno rozbierałem przy użyciu młotka :phi: wiec 30ton powinno dać radę.

 

Ewentualnie szukać czegoś większego?

 

Piaskarka kabinowa, coś jak to https://allegro.pl/oferta/piaskarka-kabinowa-350l-rekawice-dysze-odciag-12878353129

To raczej do mniejszych elementów, felg nie będę tym robić :oki:

 

@Cinek i inni :]

 

Może lepszą inwestycją będzie myjka ultradźwiękowa?

Wtryski, EGRy, kolektory itp.?

Co do prasy, to czy szerokość 53cm, wystarczy Ci na bęben czy wachacz od ciężarówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, technix napisał(a):

Może lepszą inwestycją będzie myjka ultradźwiękowa?

Wtryski, EGRy, kolektory itp.?

Co do prasy, to czy szerokość 53cm, wystarczy Ci na bęben czy wachacz od ciężarówki?

 

Takich elementów nie będę ruszał :oki:  ie wyposażam warsztatu naprawczego :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.