Skocz do zawartości

Akumulator


steyr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

muszę kupić akumulator do 20 letniego dziadka 1.2 który pokonuje przeważnie odcinki 1-5km. Obecna Centra padła po 2 latach, mimo że była co jakiś czas podladowywana raz na 3 miesiące. Ostatnio 2 tyg temu. Co sądzicie o Westa Force lub Banner? Mam Bannera w innym aucie w rodzinie i daje radę od 3 lat, podobny tryb eksploatacji trochę dłuższe odcinki i wogole nie doładowywany.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kupić stacjonarnie to idź do sklepu z akumulatorami i zobacz który jest cięższy w danej pojemności ;)

Z marek- mam Bannera od 2018r i póki co nie wykazuje oznak słabości. Auto od około roku jeździ max 10km dziennie, w weekendy najczęściej stoi pod chmurką.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, steyr napisał(a):

W cenie Centry mogę mieć Yuasa akumulator. Ewentualnie Fiamm. Ograniczony wybór bo tam wchodzi tylko Aku tzw. kostka o wymiarach 175x175x190 [mm]. Używał ktoś Yuase?

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Tylko taka Yuasa, jak i zresztą Centra występuje co najmniej w 3 typach i nie chodzi o rozmiar czy pojemność. W Centrze mamy standard, plus, futurę a na upartego to jeszcze EFB i AGM. W Yuasie masz serię 3000, 5000 i 7000. 

Nawet ukraińskie Amegi też występują w 3 typach-3, 5 i 7.

Zasadniczo im wyższa seria tym droższa i ma lepsze parametry i trwałość (przynajmniej tą teoretyczną).

 

Przy takim użytkowaniu auta jak opisujesz to nie wiem czy jakikolwiek, nawet najlepszy aku zda egzamin na piątkę. Może warto przyjrzeć się samemu autu-np. sprawdzić/podnieść na 14,4 V napięcie ładowania (jeśli jest niższe) i zamontować ledy  jako światła dzienne.

Sprawdzić też pobór prądu na unieruchomionym aucie a przy dłuższych postojach odłaczać akumulator:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Yuasa 3000, w tym rozmiarze tylko ten model występuje. Z Westa Force i Amega nie produkują Aku w tym rozmiarze. Co ciekawe taka Yuasa podaje na etykiecie na Aku kiedy należy doladować akumulator, równo rok po produkcji. Mój zakupiony ma datę 15 Styczeń 2022r i pisze że doładowanie Aku należy wykonać w styczniu 2023. Jeśli się nie sprzeda, doładowanie ma wykonać sprzedający zmieniając etykietę ponoć. Także doładowałem go, zamontowałem i zobaczymy co będzie z czasem. Ładowanie ok w zakresie pod obciążeniem 13,8V bez 14V. Więcej nie będzie ladowal odkąd to auto mam od 8 lat, zastosowany jest regulator na 14V. Altek org mimo że to Punto 2 i prawie 300tkm siadzie po 2-3 latach to wpadnie inny jeśli auto jeszcze będzie w rodzinie, czarów nad nim nie zamierzam wykonywać poza okresowym doładowaniem.4c0ac4e475955548eb558b4f091b90e9.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, steyr napisał(a):

Mój zakupiony ma datę 15 Styczeń 2022r i pisze że doładowanie Aku należy wykonać w styczniu 2023. Jeśli się nie sprzeda, doładowanie ma wykonać sprzedający zmieniając etykietę ponoć

Taki roczny aku miał jakąś promocję cenową?

Choć, jeśli dobrze zrozumiałem, to po ładowaniu trzeba zmienić etykietę więc można kupić 5-letni jako w zasadzie nowy a tak naprawdę nowa to będzie naklejka:phi:

Co do napięcia ładowania to niestety za niskie, zwłaszcza przy takim trybie eksploatacji.  Można podmienić/dobrać/zmodyfikować regulator:)

Edytowane przez volf6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki roczny aku miał jakąś promocję cenową?
Choć, jeśli dobrze zrozumiałem, to po ładowaniu trzeba zmienić etykietę więc można kupić 5-letni jako w zasadzie nowy a tak naprawdę nowa to będzie naklejka:phi:
Co do napięcia ładowania to niestety za niskie, zwłaszcza przy takim trybie eksploatacji.  Można podmienić/dobrać/zmodyfikować regulator
Jest nabity symbol kodu daty produkcji, więc ktoś by musiał nr przebijać Cena jak za zwykła Centrę.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś jak jeszcze kupowałem aku do seata i się doktoryzowałem, to aku 100% sprawność zachowuje do 6 miesięcy od produkcji.

Teraz kupuje w hurtowniach stacjonarnych i 99% sztuk ma datę produkcji w okolicach 6 miesięcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.