Skocz do zawartości

C4 Picasso 1.6 eHDI - słabe strony?


mPh

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, mPh napisał(a):

Cześć. Kolega upatrzył sobie Picasso 1.6 eHDI 2013r 160kkm z automatyczną skrzynią zza zachodniej granicy. Na co zwrócić uwagę przy oględzinach? Czego się spodziewać? Ile wynoszą czasookresy wymiany rozrządu? Z góry dzięki :)

 

mozna poznac cene tego auta ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mPh napisał(a):

a cos moglbys napisac o aucie bo widze ze latasz C4GP a to zblizona konstrukcja ;) slabe/mocne strony? awaryjnosc? typowe usterki?

 

- w GP mocen strony to mega pojemnosc i konfigurowalnosc np siedzen 2 i 3 rzedu

- nie widze slabych stron ale ja mam 2.0 HDI podkrecony na 200+ KM

no moze ze slabych to wolna automatyczna skrzynia biegow ale to nie jest auto do wyscigow raczej

- awarie jakies mniejsze byly, nigdy nie zatrzymal sie na drodze

 

nie wiem czy pomoglem ale ciezko mi sie opisuje auta i ich ekspoloatacje :)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mPh napisał(a):

a cos moglbys napisac o aucie bo widze ze latasz C4GP a to zblizona konstrukcja ;) slabe/mocne strony? awaryjnosc? typowe usterki?

 

Tam chyba jest skrzynia zrobotyzowana, a nie klasyczny automat.

Warto sprawdzic, czy kolega ma swiadomosc.

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2023 o 13:45, mPh napisał(a):

Cześć. Kolega upatrzył sobie Picasso 1.6 eHDI 2013r 160kkm z automatyczną skrzynią zza zachodniej granicy. Na co zwrócić uwagę przy oględzinach? Czego się spodziewać? Ile wynoszą czasookresy wymiany rozrządu? Z góry dzięki :)

 

To jest I czy II generacja ?

W I generacji (2006-2013) z silnikami 1.6 HDi/e-HDi nie występowała automatyczna (hydrauliczne) skrzynia biegów (AISIN AM6) a jedynie zautomatyzowany manual - MCP

w II generacji (2013->) były już łączone wszystkie skrzynie ze wszystkimi silnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2023 o 14:02, mPh napisał(a):

 

Nawet już w opisie jest wzmianka jaka tam jest skrzynia !

ETG6 - następca MCP

Żeby był prawdziwy automat musiałoby to być EAT6 (następca AM6) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ochkarol napisał(a):

Brać VIN (pozostałe dane są na zdjęciach i w ogłoszeniu) i zacząłbym od sprawdzenia na historiapojazdu.gov.pl. 

Tylko potrzebny będzie profil zaufany, żeby sprawdzić historię. 

 

A co Ty za wiedzę tajemna chcesz pozyskać z historia pojazdu ??? Jak miał skręcony przebieg na Odrze "rzece cudów" to tego tam nie będzie 😂😂😁😎

Edytowane przez jedrocha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego oczywiście nie sprawdzisz. 

Ale jak będzie tam np szkoda albo szkoda całkowita to już na dzień dobry można auto odpuścić. 

A przebieg? Sam kupiłem auto, gdzie byłem pewny że licznik był skręcony i nie żałuję. 

 

I oczywiście, że jeśli tam będzie wszystko cacy to nie należy usypiać czujności. 

Ale jak tam coś niedobrego widać to (wg mnie) już na tym etapie można odpuścić sobie auto. 

Edytowane przez ochkarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ochkarol napisał(a):

Tego oczywiście nie sprawdzisz. 

Ale jak będzie tam np szkoda albo szkoda całkowita to już na dzień dobry można auto odpuścić. 

A przebieg? Sam kupiłem auto, gdzie byłem pewny że licznik był skręcony i nie żałuję. 

 

I oczywiście, że jeśli tam będzie wszystko cacy to nie należy usypiać czujności. 

Ale jak tam coś niedobrego widać to (wg mnie) już na tym etapie można odpuścić sobie auto. 

 

Nasz CEPIK nie pokazuje szkód...

Do historiapojazdu.gov.pl nie trzeba żadnego profilu, jedynie 3 dane:

Nr rej, VIN i datę 1 rejestr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazuje zagraniczną historię pojazdów. W dość okrojonej wersji, ale jednak. 

Dane pochodzą z Carfax i DNA. 

Profil jest potrzebny, żeby sprawdzić auto, które nie jest jeszcze w Polsce zarejestrowane. 

Edytowane przez ochkarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.