Skocz do zawartości

Meriva A - zacinająca się stacyjka


Fryzuryn

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze stacyjką w Merivie A MR 2007, obojętnie jaki kluczyk użyję (mam dwa oryginalne) to po wyjęciu go ze stacyjki jest ogromny problem aby ponownie uruchomić auto ponieważ stacyjka zachowuje się jakby ich nie rozpoznawała mechanicznie i nie daje się po dobroci przekręcić na zapłon. Po paru chwilach prób szarpania kluczykiem stacyjka jakby się odblokowuje i bębenek daje się obrócić. Fabryczna blokada kierownicy raczej nie wpływa na tą sytuację - bębenek blokuje się niezależnie od niej. Spotkał się ktoś z taką akcją ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fryzuryn napisał(a):

Mam problem ze stacyjką w Merivie A MR 2007, obojętnie jaki kluczyk użyję (mam dwa oryginalne) to po wyjęciu go ze stacyjki jest ogromny problem aby ponownie uruchomić auto ponieważ stacyjka zachowuje się jakby ich nie rozpoznawała mechanicznie i nie daje się po dobroci przekręcić na zapłon. Po paru chwilach prób szarpania kluczykiem stacyjka jakby się odblokowuje i bębenek daje się obrócić. Fabryczna blokada kierownicy raczej nie wpływa na tą sytuację - bębenek blokuje się niezależnie od niej. Spotkał się ktoś z taką akcją ?

 

MIalem cos takiego w Vectrze A, problemem byla jakas mala sprezynka w stacyjce.

Gosc od naprawy zamkow/stacyjek ogarnal na poczekaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja taką sytuację miałem w peugeocie znajomej - jeden kluczyk zachowywał się identycznie jak u ciebie, drugi wcale się nie obracał.

Podejrzewając brud, psiknałem do szczeliny na klucz wd-40, a pod stacyjkę podłożylismy szmatę. Kilka psiknięć, a między nimi ruszanie kluczem jednym i drugim, przód - tył i potem jeszcze obroty - pomogło. Na szmatę wylewała się czarna maź.
Potem zaleciłem jej, aby podjechała do jakiegoś warsztatu, żeby te stacyjkę sprężonym powietrzem wydmuchać z resztek wd40, ale nie wiem, czy to zrobiła. No i kazałem przez jakiś czas bibułką wycierać tlusty klucz do sucha przez jakiś czas, aby paprochów z kieszeni nie pchać do zamka... Zamek do dziś działa 100% na oba klucze.

Wiem, że do zamków wd40 nie wolno lać, ale nic innego ona nie miała w samochodzie.

W innej sytuacji użyłbym sprayu do hamulców - nie jest tłusty i dobrze odparowuje. Jakby nie pomagał, to najpierw wd40, a potem ten do hamulców, aby wysuszyć wnętrze. Potem wdmuchnąłbym do zamka smar grafitowy.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2023 o 09:34, Maciej__ napisał(a):

 

MIalem cos takiego w Vectrze A, problemem byla jakas mala sprezynka w stacyjce.

Gosc od naprawy zamkow/stacyjek ogarnal na poczekaniu.

Zrobiłem rozpoznanie, magik od stacyjek niby zrobi to za 100-200 pln a na Allegro nowe stacyjki nawet nie przekraczają 100 pln :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fryzuryn napisał(a):

Zrobiłem rozpoznanie, magik od stacyjek niby zrobi to za 100-200 pln a na Allegro nowe stacyjki nawet nie przekraczają 100 pln :hmm:

 

A te nowe za 100 to jakies "markowe" czy najtansza chinszczyzna?

Jak umiesz sobie zrobic samemu to pewnie mozna sie bawic.

Osobiscie wolalbym naprawic fabryczna bo ani sie na tym nie znam, ani nie mam zaufania do takich najtanszych produktow.

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wystarczy wyjąć wkładkę (bębenek) i nasmarować? Ja to robiłem profilaktycznie w mojej Astrze G wg tego opisu:

Kliknij

W wątku brakuje zdjęć, ale ja je skopiowałem wtedy na komputer i tu wrzucam.

Pamiętam, że wypłukałem przy tym dużo brudu - zaschniętego smaru....

 

Pozdr.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.JPG

8.JPG

Edytowane przez master22221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, master22221 napisał(a):

A może wystarczy wyjąć wkładkę (bębenek) i nasmarować? Ja to robiłem profilaktycznie w mojej Astrze G wg tego opisu:

Kliknij

W wątku brakuje zdjęć, ale ja je skopiowałem wtedy na komputer i tu wrzucam.

Pamiętam, że wypłukałem przy tym dużo brudu - zaschniętego smaru....

 

Pozdr.

 

 

Wątek widziałem, dzięki za foty to może coś pokombinuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.