Skocz do zawartości

Pralka Gorenje WA60129 restartuje cykl prania...


_ArtuR_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Przychodzę z nietypowym problemem pralki Gorenje WA60129.

Mianowicie:

Gdy uruchomię pranie z prędkością wirowania wyższą niż 800 obr/min to pod koniec cyklu prania pralka się resetuje, i zachowuje się jakby program w ogóle nie został uruchomiony.

Jeżeli obniżę obroty wirowania do 600 to pralka działa normalnie i kończy cykl tak jak powinna.

 

Dzieje się tak samo nawet jak uruchomię sam program wirowania (obroty powyżej 800)

 

 

Co to może być?

 

Pralka ma niecałe 12 lat

 

Poniżej zamieszczam filmik na którym to widać (ok 10sek filmu)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, _ArtuR_ napisał(a):


Ta 1 mruga bo pralka jest gotowa do startu z nowym cyklem prania. To jest guzik do startu programu.

Czyli podczas tego wirowania resetuje się niejako do startu programu? To się dzieje jak osiągnie te 800 obrotów i zawsze jest tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, volf6 napisał(a):

Czyli podczas tego wirowania resetuje się niejako do startu programu? To się dzieje jak osiągnie te 800 obrotów i zawsze jest tak samo?

dokładnie tak.

i zawsze w tym samym momencie, ok 4 minut przed końcem prania.

Jeżeli obniżę max obroty do 600 to kończy jak powinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, _ArtuR_ napisał(a):

dokładnie tak.

i zawsze w tym samym momencie, ok 4 minut przed końcem prania.

Jeżeli obniżę max obroty do 600 to kończy jak powinna.

Albo masz gdzieś luźny kabel czy zimny lut (chociaż dziwne, ze daje znać o sobie tylko na 800 obrotach) albo coś ze silnikiem albo z prądniczką tacho na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i doszedł kolejny fakap ;l

wywala się krótki program (17minut)

Cykl prania rusza, pralka zaczyna nabierać wody i po jakiś 5 sekundach następuje restart całego programu.

 

Chyba nie będę rzeźbił w g*** i podpowiedzcie jaką pralkę kupić do ok 1500-1600zł? :klnie:

Z szybkiego badania rynku chciałbym aby miała:

możliwość zapauzowania i dołożenia prania.

ładowność wystarczy 7kg

standardowa głębokość, bo docelowo będzie na niej stała suszarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pomogę, ale wczoraj był u mnie gość do naprawy pralki (padla pompa w 4-5letnim Samsungu). Na pytanie żony co by polecił jakby ta się zepsuła, to powiedział, że Bosch.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Wojtas_BB napisał(a):

Nie wiem czy pomogę, ale wczoraj był u mnie gość do naprawy pralki (padla pompa w 4-5letnim Samsungu). Na pytanie żony co by polecił jakby ta się zepsuła, to powiedział, że Bosch.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

z tego co tak przeglądam oferty to w oko wpadł mi taki https://allegro.pl/oferta/pralka-bosch-waj2006spl-7kg-1000ob-11390288582

Jak znów byłem w EuroAgd to sprzedawca bardzo polecał pralki LG. Ale jakoś do poleceń sprzedawców nie mam do końca zaufania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2023 o 17:24, _ArtuR_ napisał(a):

No i doszedł kolejny fakap ;l

wywala się krótki program (17minut)

Cykl prania rusza, pralka zaczyna nabierać wody i po jakiś 5 sekundach następuje restart całego programu.

 

Chyba nie będę rzeźbił w g*** i podpowiedzcie jaką pralkę kupić do ok 1500-1600zł? :klnie:

Z szybkiego badania rynku chciałbym aby miała:

możliwość zapauzowania i dołożenia prania.

ładowność wystarczy 7kg

standardowa głębokość, bo docelowo będzie na niej stała suszarka.

Podobny problem miałem na nowym Samsungu (tylko 2 m-ce od zakupu). Pobierała i za chwilę wylewała wodę na wszystkich programach. Pokazywała jakiś błąd - już nie pamiętam kodu. Przyjechał serwisant. Podłączył pod komputerek diagnostyczny - diagnoza: zawieszony jeden z elektrozaworków i ręcznie kilka razy wymusił jego działanie. Pomogło. W przypadku powtórki awarii miał go wymienić ale do dzisiaj jest cacy.
Nie mam pojęcia czy u Ciebie to samo, ale warto spróbować - objawy bardzo podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.