Skocz do zawartości

Badania do przedłużenia prawa jazdy


KTB

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem nowych wątków na ten temat, pytanie brzmi tak:

Czemu (a może nie????),żeby przedłużyć ważność prawa jazdy, trzeba robić badania, czasem w firmie kogucik, ale zatwierdzonej przez państwowe instytucje, płacić 200zł obecnie, jeżeli przeszło się niedawno profesjonalne badania medycyny pracy pod kątem prowadzenia pojazdów , zlecone przez firmę i udokumentowane odpowiednim dokumentem? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kwit z badania psychotechniczniego z badań okresowych, kiedy masz zrobione pod kątem prowadzenia pojazdów, to możesz zrobić (o ile pamiętam) tylko poziom cukru i z tym idziesz do lekarza dla kierowców. Przynajmniej tak robiłem jak wymieniałem prawko "C" po 5 latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja: 200 wybuliłem, ale już nie narzekam.

Pani doktor przepytała mnie i przebadała tak szczegółowo jak mogła, co już mnie prowokowało, przy pytaniu o choroby psychiczne, czy nie zapytać, a wścieklizna się zalicza? bo u mnie narasta po odczekaniu tych wszystkich kolejek ;], jednak udobruchała mnie, bo dała mi na 10 lat, więc max. co mogła, a w moim wypadku może nawet się zdarzyć, że nie dojeżdżę do tego terminu ważności... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KTB napisał(a):

a wścieklizna się zalicza? bo u mnie narasta po odczekaniu tych wszystkich kolejek

znaczy się nie masz predyspozycji na kierowcę 😀. kilka lat temu też pokryły mi sie terminy badań okresowych do pracy z wymianą PJ. wytłumaczyłem pani psycholog,że potrzebuję badania psychologiczne i do pracy i do prawa jazdy . zrobiła jedno badanie ale wydała 2 zaświadczenia bo każde musiało być wydane "z innego paragrafu". to samo lekarz medycyny pracy. jak jest teraz nie wiem, od kwietnia 2022 trzeba jakiś profil w starostwie zakładać do "przedłużenia" PJ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2023 o 17:50, blue_ napisał(a):

 

Max jest 15 lat, a nie 10

Ktoś ma pj bezterminowe np B a teraz chce dorobić E to musi robić badania jak rozumiem?

Co teraz z ważnością poszczególnych uprawnień jak np. na E dostanie 5 lat to co z uprawnieniami na B?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, volf6 napisał(a):

Ktoś ma pj bezterminowe np B a teraz chce dorobić E to musi robić badania jak rozumiem?

Co teraz z ważnością poszczególnych uprawnień jak np. na E dostanie 5 lat to co z uprawnieniami na B?

no niestety teraz masz 2 "rubryki"

1. kategorie "lekkie"

2. kategorie "ciężkie".

 

Jak masz B bezterminowe i chcesz dorobić A to lekarz na wszystko (1): da Ci 15 lat i pykkkk masz już B na 15 lat też jak na A.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Camel napisał(a):

no niestety teraz masz 2 "rubryki"

1. kategorie "lekkie"

2. kategorie "ciężkie".

 

Jak masz B bezterminowe i chcesz dorobić A to lekarz na wszystko (1): da Ci 15 lat i pykkkk masz już B na 15 lat też jak na A.

Lekkie to kat. A i B a ciężka C i D czy chodzi o coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, volf6 napisał(a):

Czyli jedyna możliwość by to obejść to zrobić C a potem E?

Za lekarza za lekkie co 15 lat wyskoczysz 200PLN 😇

Za lekarza na "ciężkie" 200PLN + PSYCHOTESTY (badania co 5 lat)

1. kurs na c/c+e pewnie w pakiecie z 6 wyskoczysz

2.jeszcze "95" musiałbyś dorobić do "ciężkich" (kwalifikacja wstępna przyspieszona) i pyk znów z 3.5

 

Także może zrób sobie sam wpis "96" i z czapy ;) chyba, że potrzebujesz "więcej kg".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Camel napisał(a):

Za lekarza za lekkie co 15 lat wyskoczysz 200PLN 😇

Za lekarza na "ciężkie" 200PLN + PSYCHOTESTY (badania co 5 lat)

1. kurs na c/c+e pewnie w pakiecie z 6 wyskoczysz

2.jeszcze "95" musiałbyś dorobić do "ciężkich" (kwalifikacja wstępna przyspieszona) i pyk znów z 3.5

 

Także może zrób sobie sam wpis "96" i z czapy ;) chyba, że potrzebujesz "więcej kg".

Potrzeba T i jednak wpis ''96'' nie wystarczy w takim przypadku (ciągnik + przyczpa/y)-najprostsze wydawało się dorobić E do B zamiast robić T...

T też podpada pod ''lekkie'' w temacie badań lekarskich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, volf6 napisał(a):

Potrzeba T i jednak wpis ''96'' nie wystarczy w takim przypadku (ciągnik + przyczpa/y)-najprostsze wydawało się dorobić E do B zamiast robić T...

T też podpada pod ''lekkie'' w temacie badań lekarskich?

T pod lekkie, ale skłamałem bo teraz od 22r są trzy wersy, dodali jeszcze samo c1,c,ce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Camel napisał(a):

NIE

Trochę lipa, by dorabiając pj na przyczepkę stracić bezterminowe uprawnienia na resztę kategorii.

Gdzież czytałem, ze nawet była jakaś sprawa w sądzie w tym temacie i niby te bezterminowe powinny dalej być ważne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, volf6 napisał(a):

Trochę lipa, by dorabiając pj na przyczepkę stracić bezterminowe uprawnienia na resztę kategorii.

Gdzież czytałem, ze nawet była jakaś sprawa w sądzie w tym temacie i niby te bezterminowe powinny dalej być ważne...

tak, ale to przy konieczności wymiany samego "druku/dokumentu" - jak się kończy.

Czyli wymieniasz samo PJ bo termin "druku" się kończy a badania masz bezterminowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Camel napisał(a):

tak, ale to przy konieczności wymiany samego "druku/dokumentu" - jak się kończy.

Czyli wymieniasz samo PJ bo termin "druku" się kończy a badania masz bezterminowe. 

Czyli jak to w końcu jest?

Mam kategorię A i B bezterminowo a teraz dorabiam E lub T to wiadomo, ze muszę wymienić sam dokument... Zresztą i teraz druczek jest ważny 10 czy 15 lat.

Na tę nową kategorię nie dają już bezterminowych badań więc dostaję powiedzmy na 10 lat i co po nich?

Nadal mam A i B bezterminowe i tylko na E/T robię badania i mam znowu do następnych badań wszystkie te kategorie albo nie robię badań i mam tylko na A i B?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE,

aby wyrobić PKK musisz mieć badania lekarskie. (na kod 96 tylko egzamin).

Lekarz zaznacza Ci cały blok A,B,BE,T, i tak dalej, jest to nowe orzeczenie, nadrzędne nad starym = czyli zmieniają Ci na 15 lat (jak dostałeś na 15) Ai B też.

 

Zmieniając druk orzeczenia zaorali wszystkie bezterminówki jak chcesz z danego bloku dorobić kolejną kategorię 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Camel napisał(a):

NIE,

aby wyrobić PKK musisz mieć badania lekarskie. (na kod 96 tylko egzamin).

Lekarz zaznacza Ci cały blok A,B,BE,T, i tak dalej, jest to nowe orzeczenie, nadrzędne nad starym = czyli zmieniają Ci na 15 lat (jak dostałeś na 15) Ai B też.

 

Zmieniając druk orzeczenia zaorali wszystkie bezterminówki jak chcesz z danego bloku dorobić kolejną kategorię 😁

 

 Tutaj np. piszą nieco inaczej i raczej to miałem na myśli przywołując sądy:hmm: https://autokult.pl/obowiazkowa-wymiana-praw-jazdy-czy-kazdy-straci-bezterminowe-uprawnienia,6809510598866561a

 

Jak to rozumieć?

 

Cytat

Wyobraźmy sobie sytuację, że kierowca ma bezterminowe uprawnienia kat. B od 2000 r. i zdobył w 2021 r. uprawnienia kat. A. Oznacza to, że uprawnienia kat. A mają ważność do 2036 r., ale kat. B jest nadal bezterminowa. Niemniej, prawo jazdy będzie trzeba wymienić w 2036 r., choć na kat. B nie będą wymagane badania lekarskie (na kat. A już tak).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, volf6 napisał(a):

 

 Tutaj np. piszą nieco inaczej i raczej to miałem na myśli przywołując sądy:hmm: https://autokult.pl/obowiazkowa-wymiana-praw-jazdy-czy-kazdy-straci-bezterminowe-uprawnienia,6809510598866561a

 

Jak to rozumieć?

 

 

20 czerwca mam identyczną wymianę:

 

"Wyobraźmy sobie sytuację, że kierowca ma bezterminowe uprawnienia kat. B od 2000 r. i zdobył w 2021 r. uprawnienia kat. A. Oznacza to, że uprawnienia kat. A mają ważność do 2036 r., ale kat. B jest nadal bezterminowa. Niemniej, prawo jazdy będzie trzeba wymienić w 2036 r., choć na kat. B nie będą wymagane badania lekarskie (na kat. A już tak)."

 

Dam Ci wówczas znać. Bo dorabiałem A i miałem wydane PKK z orzeczeniem lekarskim na wszystkie kategorie "lekkie" na 15 lat. Kat B mam bezterminową od 1992 roku.

Po zdaniu A jeszcze PJ nie wymieniłem bo szkoda mi było 100, jak teraz muszę i tak kwalifikacje "95" odnowić i  c,ce,d,de,t i tak dalej :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Camel napisał(a):

tak, ale to przy konieczności wymiany samego "druku/dokumentu" - jak się kończy.

Czyli wymieniasz samo PJ bo termin "druku" się kończy a badania masz bezterminowe. 

Nie da się tak. Przy składaniu wniosku o wymianę prawa jazdy, konieczne jest przedłożenie badań, które są max na 15 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, blue_ napisał(a):

Nie da się tak. Przy składaniu wniosku o wymianę prawa jazdy, konieczne jest przedłożenie badań, które są max na 15 lat

w Gdańsku NIE, żona wymieniała prawko i w aktach jest orzeczenie, wtedy chyba zaświadczenie lekarskie o bezterminowej kat. B.

Poszła tylko ze zdjęciem, wkleiła na druk, wypisała, zostawiła i po ponad 2 tygodniach miała nowe bezterminowe.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2023 o 17:50, blue_ napisał(a):

 

Max jest 15 lat, a nie 10

Chyba masz rację, ale jak dziadek dostaje na 10 to się cieszy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2023 o 20:57, piter19731 napisał(a):

znaczy się nie masz predyspozycji na kierowcę 😀.

No nie mam, na pewno nie mam. 

Raczej jednak nie mam predyspozycji na petenta kolejkowego. Jako stacz kolejkowy bym się nie sprawdził. Gdybym robił badania w porządniejszej firmie, tak jak robiłem te firmowe z psychotestami, to miałbym podane o której godzinie do jakiego gabinetu wchodzę, a tu mi się trafiło zwykłe kolejkowanie.  Ciężka próba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2023 o 19:42, blue_ napisał(a):

 

Czyli w różnych miastach są różne zasady?

Myślę że to było kilka lat temu, w tym roku jak komuś się np. dane zmienią, to będzie musial kwit od lekarza przynieść i 15 lat max. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KTB napisał(a):

Myślę że to było kilka lat temu, w tym roku jak komuś się np. dane zmienią, to będzie musial kwit od lekarza przynieść i 15 lat max. 


Dzwoniłem w tej sprawie: jak masz bezterminowe prawo jazdy np na kategorię B to tak już zostaje przy każdej wymianie dokumentu. Data ważności na dokumencie to tylko data ważności tego dokumentu, a nie uprawnienia do danej kategorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2023 o 22:19, pejus1982 napisał(a):


Dzwoniłem w tej sprawie: jak masz bezterminowe prawo jazdy np na kategorię B to tak już zostaje przy każdej wymianie dokumentu. Data ważności na dokumencie to tylko data ważności tego dokumentu, a nie uprawnienia do danej kategorii.

No cóż, to może będzie więcej takich: znajomy opowiadał mi jak jeździł jego sąsiad tranzitem - mało co już widział, to jeździł zawsze z żoną i mu mówiła czy jechać, stanąć czy skręcać. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.