Skocz do zawartości

Problemy z hamulcami.


Darcolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak wciskam nożny- to pedał od razu idzie w podłogę i hamuje prawy przód. Lewy przód nie hamuje prawie nic. Wycieków brak, płynu hamulcowego nie ubywa, brak objawów zapowietrzenia (lewe przednie odpowietrzałem- bez efektów). Od czego zacząć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, vlad1431 napisał(a):

Też bym obstawiał przewód, że pękło zbrojenie i robi się bańka, gdzieś to już widziałem w starym aucie.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 

Obserwowałem- i nie ma śladów puchnięcia. W kwestii konieczności odpowietrzania- pompowanie pedałem hamulca nie powoduje żadnych zmian więc chyba pozostaje pompa hamulcowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DamU napisał(a):

Czy jest ABS?

Zakładam, że nie.

Sprawdź czy nie puchną przewody elastyczne, szczególnie ten przy lewym kole.

I odpowietrzyłbym nie tylko lewy przód.

Nie ma ABS-u. A czy "puchnięcie" przewodu jest wyraźnie widoczne (organoleptycznie) czy też można przeoczyć ten fakt (nigdy w życiu nie widziałem na własne oczy puchnięcia przewodu hamulcowego więc jest to dla mnie temat mało znany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Darcolo napisał(a):

Nie ma ABS-u. A czy "puchnięcie" przewodu jest wyraźnie widoczne (organoleptycznie) czy też można przeoczyć ten fakt (nigdy w życiu nie widziałem na własne oczy puchnięcia przewodu hamulcowego więc jest to dla mnie temat mało znany).

IMHO powinno być widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje odpowietrzyć również tył (szczególnie prawy). Pedał nie powinien iść do samego końca nigdy. Jeśli to nie pomoże to w następnej kolejności samoregulatory szczęk. Można je zweryfikować sprawdzając ręcznym, jeśli działa prawidłowo, zaciągamy kilka zębów tak żeby nie hamował a był na granicy wtedy testujemy hamulce. Jeśli się poprawi to przyczyna znana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2023 o 09:22, cio napisał(a):

Proponuje odpowietrzyć również tył (szczególnie prawy). Pedał nie powinien iść do samego końca nigdy. Jeśli to nie pomoże to w następnej kolejności samoregulatory szczęk. Można je zweryfikować sprawdzając ręcznym, jeśli działa prawidłowo, zaciągamy kilka zębów tak żeby nie hamował a był na granicy wtedy testujemy hamulce. Jeśli się poprawi to przyczyna znana.

Wymieniłem pompę hamulcową i pedał hamulca zachowuje się poprawnie- łapie ostro w środku skoku. Jutro próba drogowa i będzie wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.