Skocz do zawartości

Cieknący płyn chłodniczy z króćca


AstraC

Rekomendowane odpowiedzi

Hejo!
Mam taki problem z Vectrą. Poprawiałem to już ze 3 razy, ale dalej jest ten sam problem.
Generalnie zaczęło się od tego, że zauwazyłem że przewód do króćca chłodnicy jest przytarty, jeszcze nie dziurawy, ale dużo nie brakowało. Kupiłem, wymieniłem i zaczął na króćcach ciec. Króciec plastykowy od chłodnicy i co ciekawe na króćcu od termostatu, aluminiowym też ciekło. Poprawiłem ułożenie opasek samozaciskowych, ciekło dalej. Kupiłem nowe opaski, rozebrałem, odtłuściłem, złożyłem - na króćcu aluminiowym nawet przestało, ale na plastykowym od chłodnicy wciąż cieknie - króciec cały, wąż cały, nowa opaska, było odtłuszczone porządnie. Co jeszcze można z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, volf6 napisał(a):

Wąż masz nowy i oryginalny czy jakiś twardy zamiennik?

Opaska skręcana czy zaciskowa sprężynująca?

Wąż Sasics więc solidny, opaska zaciskowa sprężynująca. Tego typu:
https://allegro.pl/oferta/obejma-samozaciskowa-sprezysta-w1-16-22mm-12124622022

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, volf6 napisał(a):

Moze pomoże bardziej miękki wąż albo rzeźba z jakimś silikonem na połączeniu króciec-wąż:)

Silikon przyszedł mi do głowy, ale wolałbym zrobić jak się należy. Wąż też jest problemem bo to taki cudak:
https://archiwum.allegro.pl/oferta/przewod-chlodnicy-opel-vectra-b-2-2-i11652145263.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu zastosowałem takie coś:

 

https://allegro.pl/oferta/opaska-zaciskowa-na-weze-ssawne-2-cale-56-59-mm-8909149364?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&ev_campaign_id=17967348638

 

jak było zimno to jakieś kropelki się pojawiały ale do dzisiaj, czyli z 6 lat już jeżdżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz suwmiarkę, to objedź nią króciec dookoła. Jeśli jest jajowaty, to wymień opaskę na ślimakową i po złożeniu i porządnym rozgrzaniu chłodnicy, dociągnij jeszcze raz.
Jak króciec jest okrągły, to odtłuść jeszcze raz i złóż na klej do gwintów. Poczekaj ze dwie godzinki (w tej temp.) przed zalaniem płynu i powinno być ok.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złóż na płyn do mycia naczyń i opaska barracuda - jak kolega pisał i powinno być GIT. 
Jak nie to odtłuścić i cieniutko silikonem - tylko taki „film” do poślizgu, ale 1 sposób powinien dać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2023 o 20:41, Orochimaru napisał(a):

Jeśli masz suwmiarkę, to objedź nią króciec dookoła. Jeśli jest jajowaty, to wymień opaskę na ślimakową i po złożeniu i porządnym rozgrzaniu chłodnicy, dociągnij jeszcze raz.
Jak króciec jest okrągły, to odtłuść jeszcze raz i złóż na klej do gwintów. Poczekaj ze dwie godzinki (w tej temp.) przed zalaniem płynu i powinno być ok.

O widzisz - o tym, że króciec się wypaczył nie pomyślałem. Żeby zdjąć wąż z króćca no to muszę zrzucić zderzak, myślisz że dołożenie ślimakowej opaski po porostu zadziała?
W sensie na te zgrubienie na koniec króćca dać trochę kleju do gwintów?
 

W dniu 3.03.2023 o 21:28, Camel napisał(a):

Złóż na płyn do mycia naczyń i opaska barracuda - jak kolega pisał i powinno być GIT. 
Jak nie to odtłuścić i cieniutko silikonem - tylko taki „film” do poślizgu, ale 1 sposób powinien dać radę.

Jak przyjdzie do rozbierania, to chyba założę dwie opaski. ;] Jak Orochimaru napisał i jeszcze coś dołożę na wszelki wypadek. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.