Skocz do zawartości

Skuter na komunię


Igorek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, wiem że głupi pomysł ale to tak nie do końca. Dziadek chce wnuczkowi zrobić prezent kupując skutera na komunię. Wnuczek chciałby mieć coś własnego, benzynowego (odpadają zatem elektryki) aby jeździć u dziadka na działce. Podczas nieobecności wnuczka dziadek też by sobie podjechał na zakupy do wsi obok.

Oczywiście padło na nowego chińczyka. Odradziłem bo miałem okazję dłubać i w głowie mi się nie mieści, skąd tak duża awaryjność.

Budżet tak powiedzmy 5 tysięcy ale mogą być wahania w obie strony. Poleciłem Kymco agility 50 ale widzę, że podrożały i do nówki jest bardzo daleko w górę. Poza tym nie ma ich mnóstwo w ogłoszeniach i w większości to import Francja, co nakazuje raczej być ostrożnym.

Co jeszcze można brać pod uwagę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam zauważyłeś wszystko mocno podrożało i najtańszy Chińczyk - nie skuter, nowy to w tej chwili 5500 zł i nie oferuje zupełnie niczego, nawet hamulce bębnowe z przodu.

Na co być ostrożnym - przed wszystkim sprawy papierowe, akcyza jeśli sprzęt zza granicy czy jest opłacona w terminie.

Odbyć jazdę próbną, czy nie rzuca go w którąś stronę. Silnik przed testem powinien być zimny. Czy po rozruchu nie dymi na niebiesko (czterosuw, bo dwusuw to wiadomo). A tak to sam nie wiem ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doswiadczenia polece SYM Jet 4-tani jako uzywany a naprawde kawal fajnego skutera.Mialem porownanie do Piaggio Liberty i ...naprawde dawal rade.W zadanym budzecie zapomnij o jakiejkolwiek nowce.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i poszło w zła stronę, dziadek znalazł jakiegoś taniego chińczyka i uważa, że co nowe to nowe. To zdaje się jakiś popularny klon pod kolejna nazwą nadaną przez zamawiającego bo kształt jakiś taki znany. Co możecie powiedzieć o awaryjności i upierdliwości? Bo, że się będzie chrzaniło to wiem ale trudno mi konkretnie powiedzieć co najprędzej.

Screenshot_2023-04-03-16-07-31-872_pl.allegro.jpg.949bef4942d95b808fd65f46acf676c9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do awaryjności tego konkretnego to sie nie wypowiem ale syn miał chińskiego crosa 125 jakis taki zwykły kupiłem za grosze bo silnik miał zatarty tłok wymieniłem tłok pierścienie cylinder (chińskie z alle... ) i smigał 2 lata aż miło jedynie co wymieniałem to łańcuch i zębatki a tak to tylko lałem paliwo i co jakis czas troche oleju bo brał. Jego kolega (wiejski bogacz) dostał nówkę ze sklepu taki sam i co chwile cos tam naprawiali na gwarancji to gaźnik to cos z zapłonem wiec nie ma reguły. Na apewno nie licz na to ze chińczykiem polatasz jak markowym ale po przysłowiowe  bułki do sklepu to i chińczyk da rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.