Skocz do zawartości

Insignia A nie wyłapuje TPMS


ZUBERTO

Rekomendowane odpowiedzi

Po zmianie kół na letnie zrobiłem już z 1000km, a furak ciągle nie wyłapał czujników.

Rozpoczynanie procedury z guzika w kierownicy nie pomaga, nie przechodzi 1 koła.

Próba przypisania chińskim programatorem też zakończyła się niepowodzeniem (nie wiem czy ten programator działa, bo specjalnie tylko po to go kupiłem).

Czujniki mają 7 lat, w tym czasie zrobione 130kkm, z czego więcej niż połowa na letnich oponach.

Te czujniki nigdy się jakoś szybko nie wyłapywały (czasem i po 100km), ale nigdy tak długo. Komplet zimowy melduje się po kilku kilometrach.

Byłem z innym autem u elektronika samochodowego, przy okazji zbadał stan baterii i pokazało mu, że baterie są OK (to samo w zeszłym roku mówił gumiarz przy zakładaniu nowych opon). Miał w swoim komputerku funkcje kalibracji, ale mówił, że się tym nigdy nie bawił i boi się, że słowo kalibracja będzie oznaczała ustalenie poziomów ciśnień/ich wskazań, a nie przypisanie czujników.

Akumulator był już odpinany, błędy kasowane z kompa.

Jestem jeszcze coś w stanie zrobić, czy jechać do porządnego gumiarza, a może od razu ASO (tak dywagauję, że gumiarz sprawdzi baterie i tyle, a wina może leży po stronie auta)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...
Napisano (edytowane)
W dniu 5.04.2023 o 20:16, Orochimaru napisał(a):

Jedź do gumiarza. Na próbę przypisze Ci jakiś inny czujnik i będzie wiadomo, czyja wina. Sprawdzi też, czy obecny podaje prawidłowy numer.

No to temat wrócił.

W zeszłym roku przypisali te czujniki i było ok.

Komplet zimowy wyłapała sama.

Z letnim znowu są jaja.

Zaczyna mnie to %!#@*, bo przyzwyczaiłem się już przez lata, że auto se samo bezproblemowo z tym radziło.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem temat i mam pytanie.

Wie ktoś czy jest gdzieś w ustawieniach auta zaszyta opcja jakiejś blokady tego automatycznego wyłapywania czujników?

Doszedłem do wniosku, że problemy mam od momentu gdy nowe opony montował mi duży warsztat gumiarski.

Może podpięli się kompem i coś w ustawieniach zmienili, możliwe to?

Poprzednio jeździłem do "małego wulkanizatora", który bał się dotykać TPMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wyłączyli autologowanie, to by nie działało na obu kompletach. A można to zrobić raczej tylko przez zmianę softu w bcm. Stawiałbym bardziej na uszkodzenie któregoś z czujników.

Czujnik wybudza siła odśrodkowa, a bcm nie zaloguje nowych, jeśli nie zgłoszą się wszystkie cztery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2024 o 23:48, Orochimaru napisał(a):

Stawiałbym bardziej na uszkodzenie któregoś z czujników.

Tylko to uszkodzenie musiałoby polegać na niemożności nadawania po odleżeniu sezonu zimowego, bo jak już się odnajdą, to działa wszystko OK.

Jeszcze tego nie ogarnąłem.

Może kupię programator, a może nowe czujniki, bo tamte swoje lata też już mają i na bateriach się nakręciły trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.