Skocz do zawartości

Jaki kask na duzy "baniak" ?


t_kucyk

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Jako ze zamowilem sobie moto potrzebuje kasku. Problem w tym ze w RRmoto jedyny kask pasujacy na moja glowe to HJC CL-SP XXXL (ca 900zl). Czy to dobry kask? Czy jest cos podobnego w tej wielkosci w lepszej jakosci i porownywalnej cenie (do ca. 1500zl).

 Aha, kask musi sie nadawac dla okularnika.

 

 

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje. jaki motocykl kupiłeś?

podany przez Ciebie HJC jest ok ale nie ma pinlocka i blendy przeciwsłonecznej.  możnaby w tym przedziale cenowym (do 1000) poszukać coś z tymi właśnie dodatkami. ja mam airoh spark i też jeżdżę w okularach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, t_kucyk napisał(a):

Czy jest cos podobnego w tej wielkosci w lepszej jakosci i porownywalnej cenie

 

Z kaskami to jest tak, że każdy producent ma swój kształt skorupy, który musi Ci pasować. 

Więc lepiej po prostu najpierw zmierzyć. W przypadku rozmiarów niestandardowych trzeba nieco więcej pojeździć po sklepach. 

Zmierz sobie obwód głowy w sposób podany przez producenta, określ wstępnie rozmiar, a potem szukaj do przymiarki. 

W drugiej kolejności - kask to nie tylko pasowanie; to też wykonanie, testy, blenda, miejsce na interkom, miejsce właśnie na okulary, rodzaj zapięcia i tak dalej. Każdy ma jakieś swoje preferencje. 

 

EDIT: ja lubię Nolana ;]

 

Edytowane przez kiziuk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, robtem napisał(a):

gratulacje. jaki motocykl kupiłeś?

podany przez Ciebie HJC jest ok ale nie ma pinlocka i blendy przeciwsłonecznej.  możnaby w tym przedziale cenowym (do 1000) poszukać coś z tymi właśnie dodatkami. ja mam airoh spark i też jeżdżę w okularach.

 

 


Yamaha XSR 125 Legacy. Oczywiscie malowanie Historic Black.

 

Airoh Spark - taki wlasnie tez mierzylem. Niestety mam dosc "kwadratowa" glowe i wyczuwalnie mnie uciskal. Obwod glowy mam ca. 63cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem. niektóre marki nie pasują zupełnie nawet w największych rozmiarach.
Latam w Shoei i SHuberth - są najwygodniejsze i stety niestety - z ceny wynika też wybór rozmiarów skorup.

Mam też jednego Sharka (o dziwo pasował) - takiego z maską. "Otwarty", na miasto.

Pasował też Biltwell retro.

Zupełnie nie mogę dopasować za to Nolana i Airoha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam kwadratową głowę ;] dopiero 4 kask mi pasuje zanim dobrze wszystko zanalizowałem czemu reszta mnie uciska. Latam na Sharku s900. Już nie ma tego modelu ale jakiś następca się pojawił. Co do pytania czy kask jest ok... dla mnie ważne żeby przede wszystkim pasował na łeb od razu po założeniu, była blenda oraz pinlock oraz produkt był markowy. Jak na pierwszy kask to myślę że te 4 rzeczy są najważniejsze. Resztę sobie sam wypracujesz z czasem ;] 

Edytowane przez bielaPL
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bielaPL napisał(a):

Też mam kwadratową głowę ;] dopiero 4 kask mi pasuje zanim dobrze wszystko zanalizowałem czemu reszta mnie uciska. Latam na Sharku s900. Już nie ma tego modelu ale jakiś następca się pojawił. Co do pytania czy kask jest ok... dla mnie ważne żeby przede wszystkim pasował na łeb od razu po założeniu, była blenda oraz pinlock oraz produkt był markowy. Jak na pierwszy kask to myślę że te 4 rzeczy są najważniejsze. Resztę sobie sam wypracujesz z czasem ;] 


Przymierzylem dzis smialo ze 30 kaskow (od 0.9k do 3k za sztuke) Na placu boju pozostal tylko ten bez blendy z pierwszego postu.

 

Bardziej praktyczny bedzie czarny mat czy czarny polysk?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, t_kucyk napisał(a):


Przymierzylem dzis smialo ze 30 kaskow (od 0.9k do 3k za sztuke) Na placu boju pozostal tylko ten bez blendy z pierwszego postu.

 

Bardziej praktyczny bedzie czarny mat czy czarny polysk?

 

 

najlepiej nie czarny :) w mieście, w "wolnym" ruchu, w słońcu - jest przepaść w komforcie... jasny kask vs ciemny

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2023 o 10:10, jimbo22 napisał(a):

najlepiej nie czarny :) w mieście, w "wolnym" ruchu, w słońcu - jest przepaść w komforcie... jasny kask vs ciemny


Wybor padl na LS2 model Storm. Idealnie pasuje do mojej glowy 3XL, jest blenda, pinlock. Zgodnie z porada kupilem bialy.

 

Mowcie mi STIG :P

 

Edytowane przez t_kucyk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.