Skocz do zawartości

TPMS Opel


Kris88

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym dopytać jak działają czujniki TPMS dla Opla.

Sprawa wygląda tak że u taty mojej auto nie czyta 1 czujnika ( prawy tył ) kupiłem ustrojstwo z ali za całe 8zł by ewentualnie spróbować zakodować no i podczas kodowania nie umiem zakodować lewego tyłu ( myślę sobie cały czas musiało być koło na opak wsadzone)

I aby sie upewnić próbujemy zakodować zapas ( pełnowymiarowy wkładając go na lewy tył) w też nic, hmmm no to zimowe one juz napewno działają.... też nic ( w głowie coś jest nie tak z lewa tylną stroną a nie kołem ) przekładamy prawą letnia ( ta co nie działała ) na lewą strone a prawą na lewą i teraz prawa strona nie działa ( czyli jednak koło)

W zaszadzie chyba sprawdziliśmy wszystkie opcje i dalej czegoś nie rozumiemy.

 

Czy jest taka możliwość że czujniki trzeba wymieniać kompletami?

przykładowo zimowe są ori, letnie zostały kupione z czujnikami tpms ale skoro w aucie rozpoczynam kodowanie na letnich to zakładając że 1 letnie jest uszkodzone podstawiam zimowe i też się nie zakoduje bo np jakiś inny model czujnika?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamileeek napisał(a):

Bateria w czujniku padła albo cały czujnik

Wysłane z mojego RMX2202 przy użyciu Tapatalka
 

tylko czemu gdy zmieniłem koło na zimowe dalej nic?

btw te baterie się wymienia czy są "zalane klejem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czemu gdy zmieniłem koło na zimowe dalej nic?
btw te baterie się wymienia czy są "zalane klejem"
Zalane są. Nie wiem czemu zimowe nie działa, wydaje się że powinno działać. Moje oryginalne mają 5 lat i działają, nie oryginalne po 5 latach jeden padł. Kupiłem uzywke oryginalna. Tego co padł rozciąłem i kupiłem baterie na Ali, ale jeszcze nie miałem czasu wymieniać.

Na komplecie letnich mam 3 czujki nie oryginalne, a jeden oryginalny więc te twoje zimowe powinny działać. A te zimowe napewno działają, może akurat chciałeś programować czujkę która ma baterie do wymiany.

Wysłane z mojego RMX2202 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kris88 napisał(a):

tylko czemu gdy zmieniłem koło na zimowe dalej nic?

btw te baterie się wymienia czy są "zalane klejem"

Zalane, po forach piszą, że niektórzy rozcinają, wydłubują wymieniają i zalewają.

Moja insignia też ostatnio zgłupiała, nie wyłapała sama TPMS jak zwykle, ten programatorek za 50 z allegro nie pomógł, gość z poważniejszym sprzętem do TPMS i kompem do samochodu stwierdził, że baterie są OK i przypisał czujniki.

Aha, baterie w czujnikach są u mnie minimum z 2016r., jedni piszą o 5-6 latach, inni o 10 i skłaniam się ku temu 2 (zależnie pewnie też od przebiegu).

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kamileeek napisał(a):


Na komplecie letnich mam 3 czujki nie oryginalne, a jeden oryginalny więc te twoje zimowe powinny działać. A te zimowe napewno działają, może akurat chciałeś programować czujkę która ma baterie do wymiany.



 

zimowy działał te pare tygodni temu to mnie najbardziej dziwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.