Skocz do zawartości

Ferro - regulator/głowica baterii.


ZUBERTO

Rekomendowane odpowiedzi

Jest ktoś w stanie wskazać mi co mam kupić w zamian za mój popsuty?

Nawet na stronie Ferro nie widzę takiego jak mój.

Dodatkowo nie wiem co oznacza 35, 40mm i niski, wysoki, bo wymiarów też nie podają.

Mój ma średnicę 25mm, a takiego 25mm wcale nie widziałem.

 

Znalazłem tylko jakieś uniwersalne zamienniki, dobrze że zwymiarowane, to coś może dobiorę.

20230603_215337.jpg

20230603_160015.jpg

20230603_160025.jpg

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ZUBERTO zmienił tytuł na Ferro - regulator/głowica baterii.
W dniu 3.06.2023 o 22:58, zzzz napisał(a):

Bierz uszkodzony i jedź do casto...

 

W dniu 4.06.2023 o 09:24, mayster_tcz napisał(a):

...gdzie może się okazać, że nowa głowica to połowa ceny baterii 😄

Najpierw dobrze byłoby gdyby coś takiego było dziekolwiek dostępne.

Nigdzie nie ma, byłem w hurtowniach hydraulicznych, Casto, a nawet z LM się przeprosiłem.

Bateria Ferro Lippi na 5 letniej gwarancji, kupiona w LM w styczniu 2022 zanim się na nich obraziłem.

Pytałem czy przyjmą jak nie znajdę paragonu i pudełka (mam w apce historię zakupów) to powiedzieli, że przyjmą to badziewie.

Napiszę do Ferro, ciekawe czy i co odpiszą, kupiłem staroć magazynowy, czy jednorazową marketówkę?

Jak ja coś kupię, to zawsze wybiorę jakiś unikat. :pad:

 

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ZUBERTO napisał(a):

 

Najpierw dobrze byłoby gdyby coś takiego było dziekolwiek dostępne.

Nigdzie nie ma, byłem w hurtowniach hydraulicznych, Casto, a nawet z LM się przeprosiłem.

Bateria Ferro Lippi na 5 letniej gwarancji, kupiona w LM w styczniu 2022 zanim się na nich obraziłem.

Pytałem czy przyjmą jak nie znajdę paragonu i pudełka (mam w apce historię zakupów) to powiedzieli, że przyjmą to badziewie.

Napiszę do Ferro, ciekawe czy i co odpiszą, kupiłem staroć magazynowy, czy jednorazową marketówkę?

Jak ja coś kupię, to zawsze wybiorę jakiś unikat. :pad:

 

E tam, wymontuj głowicę, i szukaj na allegro, niekoniecznie do ferro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mayster_tcz napisał(a):

E tam, wymontuj głowicę, i szukaj na allegro, niekoniecznie do ferro.

Cały internet przejrzałem chyba, allegro, sklepy, google, zamienników takich też nie ma.

Jak wyglądem podchodzą to wymiarami nie, jak wymiary pasują to odpływ wody do wylewki jest inaczej realizowany.

 

PS. Serwis Ferro zachował się "profesjonalnie", podał mailem nr katalogowy głowicy i z pytaniem o dostępność i cenę odesłał do działu handlowego. :facepalm:

Napisałem, zobaczymy co odpiszą.

Google po tym numerze wypluwa 2 sklepy gdzie należy pytać się o jej dostępność. ;l

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ZUBERTO napisał(a):

Napiszę do Ferro

 

1 godzinę temu, ZUBERTO napisał(a):

PS. Serwis Ferro zachował się profesjonalnie,

 

Z Ferro mam niezbyt dobre doświadczenia jeśli chodzi o kontakt posprzedażowy, generalnie olewają klienta. Jak sie budowałem to praktycznie całą armaturę u nich kupowałem, ale następnym razem już nie zamierzam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, misiu napisał(a):

Z Ferro mam niezbyt dobre doświadczenia jeśli chodzi o kontakt posprzedażowy, generalnie olewają klienta. Jak sie budowałem to praktycznie całą armaturę u nich kupowałem, ale następnym razem już nie zamierzam.

Zapomniałem słowo profesjonalnie dać w "...", choć szybko odpisali.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2023 o 09:24, mayster_tcz napisał(a):

...gdzie może się okazać, że nowa głowica to połowa ceny baterii 😄

Wykrakałeś.

Dział handlowy Ferro wycenił głowicę co prawda na tylko tylko 60zł, ale do tego transport na ponad 40zł.

Cała taka bateria teraz 219zł kosztuje.

 

Za to LM odmówił umieszczenia mojej szkalującej opinii o produkcie (napisałem, że brak jest części zamiennych) ponieważ, tu cytuję:

"nie dotyczy użytkowania produktu". ;l

 

Jako, że mam dziś dobry humor i zdjąłem krawat to im odpisałem deko dosadniej gdzie se mogą wsadzić tą odpowiedź i od razu mi ulżyło. :hehe:

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, ZUBERTO napisał(a):

Wykrakałeś.

Dział handlowy Ferro wycenił głowicę co prawda na tylko tylko 60zł, ale do tego transport na ponad 40zł.

Cała taka bateria teraz 219zł kosztuje.

 

Za to LM odmówił umieszczenia mojej szkalującej opinii o produkcie (napisałem, że brak jest części zamiennych) ponieważ, tu cytuję:

"nie dotyczy użytkowania produktu". ;l

 

Jako, że mam dziś dobry humor i zdjąłem krawat to im odpisałem deko dosadniej gdzie se mogą wsadzić tą odpowiedź i od razu mi ulżyło. :hehe:

Ja kupiłem teraz KFA pod prysznic, poprzednio zakładałem u sąsiada, serwis mają perfekcyjny, baterie też mają dobrą jakość 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mayster_tcz napisał(a):

Ja kupiłem teraz KFA pod prysznic, poprzednio zakładałem u sąsiada, serwis mają perfekcyjny, baterie też mają dobrą jakość 

Od dłuższego czasu zawsze brałem grohe lub hansgrohe, pożydzilem bo "użytkowanie z doskoku w domku letniskowym wszystko wytrzyma".

No i się myliłem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ANalfabeta napisał(a):

Wziąłbym tą głowicę i pojechał do porządnej hurtowni hydraulicznej i pewnie coś dobiorą.
Jak ja do jednego ze swoich nonemeów dopasowałem to do tego też pewnie będą. Tylko niech ktoś kompetentny to w rękę weźmie.

Chłopie byłem wszędzie, rozkładają ręce, w tych hurtowniach co poleca Ferro też.

Normalnie jest podział na średnicę i małe i duże, a ta yebaniutka jest średnia, deko wyższa niż mała i odpływ wody ma w bok nie do dołu, dlatego od spodu widać tylko 2 otwory z uszczelką. Duże mają odpływ w bok, małe nie, średnie chyba w przyrodzie nie występują. Przepraszam nie małe i duże, niskie i wysokie.

Jak widzisz doktorat już prawie mam.

 

Już nalazłem nawet karton po baterii i oddaję na reklamację (jak się wysile to i paragon odgrzebię), trzeba było tak od razu, a nie tracić czas na poszukiwania głupiej głowicy.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2023 o 22:12, ZUBERTO napisał(a):

Jest ktoś w stanie wskazać mi co mam kupić w zamian za mój popsuty?

Nawet na stronie Ferro nie widzę takiego jak mój.

Dodatkowo nie wiem co oznacza 35, 40mm i niski, wysoki, bo wymiarów też nie podają.

Mój ma średnicę 25mm, a takiego 25mm wcale nie widziałem.

 

Znalazłem tylko jakieś uniwersalne zamienniki, dobrze że zwymiarowane, to coś może dobiorę.

20230603_215337.jpg

20230603_160015.jpg

20230603_160025.jpg

Będzie pasować normalna głowica 25mm tylko musisz sprawdzić, czy to wysoka, czy niska, a ten pierścień mosiężny to Ci się zacisnął po prostu na głowicy i musisz go jakoś z niej ściągnąć.

https://allegro.pl/oferta/glowica-ceramiczna-25mm-niska-do-baterii-kranu-12762657548

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kuracjusz napisał(a):

Będzie pasować normalna głowica 25mm tylko musisz sprawdzić, czy to wysoka, czy niska, a ten pierścień mosiężny to Ci się zacisnął po prostu na głowicy i musisz go jakoś z niej ściągnąć.

https://allegro.pl/oferta/glowica-ceramiczna-25mm-niska-do-baterii-kranu-12762657548

 

Pierścień się nie zacisnął. Robiłem zdjęcia zaraz po rozebraniu i go nie zdjąłem do nich.

Pasować nie będzie, bo jest wyższa o 4mm od niskich.

Ma też inaczej odpływ od niskich, bo w bok (2 otwory uszczelnione nie 3).

Jak wsadziłbym taką jak wkleiłeś to zatkałbym odpływ uszczelniając otwór odpływowy do podstawy.

 

Odnalazłem pudełko, paragon i dziś oddałem na reklamację.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.