Skocz do zawartości

Kolo stelaz podtynkowy - ustawienie zaworu spustowego


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

Wymienilem zawor napelniajacy bo nie odcinal wody. Przy okazji musialem wszystko rozebrac i teraz mam problem. 

 

EDIT - problem z dziurkami rozwiazany ale mam inny.

 

Zawor spustowy ponizej nie zawsze odbija i nie zamyka odplywu po splukaniu.Dokladnie go wymylem z kamienia ale nic to nie dalo :hmm: Skonczyly mi sie pomysly.

 

 

public.jpeg

Edytowane przez wujek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZUBERTO napisał(a):

Kupiłem kiedyś rodzicom Ceresita czy Cersanita.

Od kilku lat ten sam problem.

Wymiana całych flaków pomaga na góra 2-3 miesiące.

Matka wlewa ocet co jakiś czas, na chwilę pomaga.

Z geberit problem pojawił sie po 10 latach, przy okazji zmiany miski na bezkołnierzową. Wymagała ona zmiany ilości i natężenia wody by nie przelewała się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2023 o 21:39, wujek napisał(a):

Wymienilem zawor napelniajacy bo nie odcinal wody.

Wbrew pozorom układ odcinania wody w spłuczkach nie jest trywialny. Przypomina układ hamulcowy ze wspomaganiem.

Wszystkie otworki muszą być drożne, gumki elastyczne, a połączenia szczelne.

 

Trzeba wszystko wymontować, rozmontować, wymoczyć w domestos zero kamienia lub innym kwaśnym preparacie.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 25 letnimi Geberitami nie mam problemów. W domu mam Scholl w 2 łazienkach. Przez 2 lata walczyłem z zacinaniem. Rozbierałem, czyściłam, za miesiąc problem powracał. Co się okazało. Całe to ustrojstwo jak się wsadzi, przekręca o 90 st. w mocowaniu. Wsadziłem to, przekręcalem, trzymało ok, ale należało to wsadzić odwrotnie, czyli przekręcić 180 st , wsadzić i przekręcić w mocowaniu o te 90 st. Wsadziłem odwrotnie, czego nie było widać, bo się zatrzaskiwalo i działało...przez miesiąc. Teraz nic od 2 lat nie cieknie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wujek napisał(a):

Rozebrałam wszystko jeszcze raz wyczyściłem i nic to nie dało. Dopiero wymiana na nowy pomogła. Nie wiem co tam może być nie tak.

U mnie to jakiś prostszy mechanizm.  Osobiście nie kupiłbym nic poza Geberitem, chyba, ze teraz to tez szajs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wujek napisał(a):

Pewnie wszędzie tak sam szajs.

Chyba nie do końca, żebym nie wymieniał miski co wymusiło grzebanie, to pewnie by działało dalej. Jak wyciągnąłem to wyczyściłem mając wszystko na wierzchu, a potem już nie działało jak wcześniej :bzik:

 

3 godziny temu, Rado_ napisał(a):

... Osobiście nie kupiłbym nic poza Geberitem, chyba, ze teraz to tez szajs...

Do tego masz dostępne części do starych modeli. Kupujesz wynalazek, a za chwilę nie ma przycisku, zaworu, spustu i wymiana całości :facepalm:

Może Grohe też tak działa. 

Inne marki  :nie_wiem:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur_W_wa napisał(a):

Chyba nie do końca, żebym nie wymieniał miski co wymusiło grzebanie, to pewnie by działało dalej. Jak wyciągnąłem to wyczyściłem mając wszystko na wierzchu, a potem już nie działało jak wcześniej :bzik:

 

Do tego masz dostępne części do starych modeli. Kupujesz wynalazek, a za chwilę nie ma przycisku, zaworu, spustu i wymiana całości :facepalm:

Może Grohe też tak działa. 

Inne marki  :nie_wiem:

Na pewno bym nie wchodził w polskie chińczyki, wynalazki jakies Koło czy podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Rado_ napisał(a):

Na pewno bym nie wchodził w polskie chińczyki, wynalazki jakies Koło czy podobne.

Koło to aktualnie Geberit, i ciekawe czy do stelaży Koła będą oferować  bebechy przez następne lata.

Same stelaże Koła też już są w ofercie zastąpione Geberitami.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Artur_W_wa napisał(a):

Koło to aktualnie Geberit, i ciekawe czy do stelaży Koła będą oferować  bebechy przez następne lata.

Same stelaże Koła też już są w ofercie zastąpione Geberitami.

Jakby mie oferowali to byłoby kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wujek napisał(a):

Jakby mie oferowali to byłoby kiepsko.

Jeszcze niedawno był w ofercie stelaż, to i części były. Ale zeby nie było kolorowo to Koło miało kilka modeli stelaży, i środki nie były takie same - kolega coś tam walczył z dobraniem środka :]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.