Skocz do zawartości

Przesiadłem się na skuter


spad

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy na tym kąciku wrzuca się posty, ze dołączyło się do posiadaczy szeroko pojętego moto, ale wrzucę. Od 31 maja przesiadłem się z auta na skuter Keeway Vieste 125. Na dojazdach do pracy bo to był powód zakupu zaoszczędza 30 minut w jedna stronę (autem 60 minut jazdy). A, ze jeżdżę codziennie to oszczędności są bardzo duże w tygodniu. Skuter nowy, na razie silnik na dotarciu, wiec maks 60 km, choć były już strzały ile pojedzie maks i 90 zobaczyłem na liczniku. Do dzisiaj nakręciłem nim już ponad 500 km. Ogólnie rewelacja, tak długo jak będzie ciepło to jeżdżę skuterem. :)

 

c1e679293c9c4bc83c23bb8a38a6aacd.jpg

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, spad napisał(a):

Od 31 maja przesiadłem się z auta na skuter Keeway Vieste 125. Na dojazdach do pracy bo to był powód zakupu zaoszczędza 30 minut w jedna stronę (autem 60 minut jazdy).

 

Gratulacje. Fajna i ładna maszynka. Ile masz wzrostu? 

 

Dam kilka rad dla początkującego może Ci się przydadzą

-pełny strój motocyklowy się sprawdza nawet na skuterze

-uważaj na syndrom 2tys km, przy takim przebiegu będziesz się czuł super pewnie co może zgubić...

-w mieście nie siedź na tyle auta, awaryjne hamowania się zdarzają...

-oczywiście paluchy cały czas na klamkach do hamowania

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Gratulacje. Fajna i ładna maszynka. Ile masz wzrostu? 
 
Dam kilka rad dla początkującego może Ci się przydadzą
-pełny strój motocyklowy się sprawdza nawet na skuterze
-uważaj na syndrom 2tys km, przy takim przebiegu będziesz się czuł super pewnie co może zgubić...
-w mieście nie siedź na tyle auta, awaryjne hamowania się zdarzają...
-oczywiście paluchy cały czas na klamkach do hamowania

Wzrost mam 189 cm. Jest optymalnie. Nie chciałem większego skutera bo cel to przebijanie się pomiędzy lusterkami w korkach.

Co do stroju motocyklowego odpada, preferuje styl południowy, czyli kask na głowie i heja do przodu. Jest ryzyko, wiem, ale dla mnie skuter to pojazd na ciepłe dni, typowo miejski.

Z reszty rad skorzystam. :)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spad napisał(a):


Wzrost mam 189 cm. Jest optymalnie. Nie chciałem większego skutera bo cel to przebijanie się pomiędzy lusterkami w korkach.

Co do stroju motocyklowego odpada, preferuje styl południowy, czyli kask na głowie i heja do przodu. Jest ryzyko, wiem, ale dla mnie skuter to pojazd na ciepłe dni, typowo miejski.

Z reszty rad skorzystam. :)

 

to prawda, skut w mieście w pełnym umundurowaniu czasowo wychodzi podobnie jak auto, bo te przebieżki albo spocenia są upierdliwe

ryzyko większe to fakt, z drugiej strony bez pancerza też dużo ostrożniej się śmiga

 

znaczy że na 180cm będzie ideał ;] dzięki za info

 

ps. A widziałeś może na żywo to cudo? Przysiadałeś się? Jakieś opinie?

https://www.otomoto.pl/motocykle-i-quady/oferta/keeway-motocykl-keeway-fact-x-125-czarny-2023-ID6FjlMd.html

 

Edytowane przez bielaPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
to prawda, skut w mieście w pełnym umundurowaniu czasowo wychodzi podobnie jak auto, bo te przebieżki albo spocenia są upierdliwe
ryzyko większe to fakt, z drugiej strony bez pancerza też dużo ostrożniej się śmiga
 
znaczy że na 180cm będzie ideał ;] dzięki za info
 
ps. A widziałeś może na żywo to cudo? Przysiadałeś się? Jakieś opinie?
https://www.otomoto.pl/motocykle-i-quady/oferta/keeway-motocykl-keeway-fact-x-125-czarny-2023-ID6FjlMd.html
 

W latach 2008-2009 miałem Fact’a w wersji 50 cm3. Wtedy wybrałem go ze względu właśnie na rozmiar. Zakładam, ze nowy model nie różni się rozmiarem od tego sprzed 15 lat. Aktualnie interesowałem się tylko Vieste i do niego robiłem przymiarki.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2023 o 21:59, spad napisał(a):

 

Nie wiem czy na tym kąciku wrzuca się posty, ze dołączyło się do posiadaczy szeroko pojętego moto, ale wrzucę. Od 31 maja przesiadłem się z auta na skuter Keeway Vieste 125. Na dojazdach do pracy bo to był powód zakupu zaoszczędza 30 minut w jedna stronę (autem 60 minut jazdy). A, ze jeżdżę codziennie to oszczędności są bardzo duże w tygodniu. Skuter nowy, na razie silnik na dotarciu, wiec maks 60 km, choć były już strzały ile pojedzie maks i 90 zobaczyłem na liczniku. Do dzisiaj nakręciłem nim już ponad 500 km. Ogólnie rewelacja, tak długo jak będzie ciepło to jeżdżę skuterem. :)

 

c1e679293c9c4bc83c23bb8a38a6aacd.jpg

 

 

to do zobaczenia na drodze :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już jak trochę przejechałeś to może krótki teścik napiszesz ;] 

Jak opony? Czy skok klamek jest duży? Jak na nierównych drogach, czy tył jest twardy? Jakiś kufer dokupujesz? Jak starty spod świateł do 50km/h? Puszki bierzesz wszystkie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to z tym wybieraniem nierówności na drogach to bardzo ważna rzecz. Jak jeździłem Varadero 125, to nie musiałem się przejmować drogami. Vulcan 900 - każda nierówność, to dyskomfort, a większe wertepy, to cierpienie kręgosłupa. Vulcan 2000 jest czymś pomiędzy. Skuter powinien być raczej bardziej, niż mniej komfortowy, acz małe kółka mogą być tutaj wadą.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Olleo napisał(a):

O to z tym wybieraniem nierówności na drogach to bardzo ważna rzecz. Jak jeździłem Varadero 125, to nie musiałem się przejmować drogami. Vulcan 900 - każda nierówność, to dyskomfort, a większe wertepy, to cierpienie kręgosłupa. Vulcan 2000 jest czymś pomiędzy. Skuter powinien być raczej bardziej, niż mniej komfortowy, acz małe kółka mogą być tutaj wadą.

 

raczej na nierówne drogi nie są za super skutery, dopiero X adv 350 ma fajny zawias i chwalą, chociaż nadal mówią że komfortu jakiegoś dl 650 to nie ma

problem w choperach to niski skok zawieszeń i to że całe obciążenie masz na pupie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, bielaPL napisał(a):

 

raczej na nierówne drogi nie są za super skutery, dopiero X adv 350 ma fajny zawias i chwalą, chociaż nadal mówią że komfortu jakiegoś dl 650 to nie ma

problem w choperach to niski skok zawieszeń i to że całe obciążenie masz na pupie

 


W ADV przed jest ok, tył jak w każdym skuterze dziadostwo. 
Wygodny to jest GS 😜

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu był w promocji Sym CityCom 300ccm, cena jakoś 9700zl to była rewelacja. 

 

Jeszcze był z markowych Hyosung GT650p za jakieś 12000zl. Chyba te czasy już nie wrócą. 

 

Keeway to chyba jedyna jeszcze markowa maszyna w tej cenie. Szkoda , że tylko 125ccm ale przynajmniej nie chińczyk w sensie jak tej najtańsze skutery co się co parę lat zmienia importer i "marka". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu był w promocji Sym CityCom 300ccm, cena jakoś 9700zl to była rewelacja. 
 
Jeszcze był z markowych Hyosung GT650p za jakieś 12000zl. Chyba te czasy już nie wrócą. 
 
Keeway to chyba jedyna jeszcze markowa maszyna w tej cenie. Szkoda , że tylko 125ccm ale przynajmniej nie chińczyk w sensie jak tej najtańsze skutery co się co parę lat zmienia importer i "marka". 
Dawno temu to agility city za 6tys można było kupić. Mt07 chyba ze 23. Hajka lub Intruder 1800 za 50klockow. Harley wide glide z płomieniem na baku za 60. Ninja 250 za 15. Było minęło ;).

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już jak trochę przejechałeś to może krótki teścik napiszesz ;] 
Jak opony? Czy skok klamek jest duży? Jak na nierównych drogach, czy tył jest twardy? Jakiś kufer dokupujesz? Jak starty spod świateł do 50km/h? Puszki bierzesz wszystkie?
 

No to krótkie podsumowanie po 1100 km. Taki dystans zrobiłem w trzy tygodnie w zasadzie tylko na dojazdach do pracy. Co do opon to są to opony firmy Timsun. Pierwszym raz słyszę, ale pewnie branża moto ma swoje marki bez odpowiedników w branży pojazdów. Ogólnie okej, choć miałem wrażenie, ze na mokrej nawierzchni lepiej na zakrętach mocniej zwolnić. Co prawda nie złapałem żadnego uślizgu, ale coś czułem, ze jakby mniej się kleiła do drogi. W sumie nie wiem czy zastanawiać się nad wymianą na coś bardziej markowego czy nie. Skuter bedzie użytkowany tylko w ciepłe dni, wiec jak zacznie się mocno ochładzać to wracam do auta, wiec jakieś opcje na mokrą jesień nie są mi potrzebne.
Co do zawieszenia to czuć, ze tył jest twardy, aczkolwiek nie mam tez porównania, wiec to tylko odczucia, ale wrocławskie nierówności potrafią czasami dać odczuć na tyłku.

Co do mankamentów skuterka to dwukrotnie na wroclawkich nierównościach spadła mi fajka ze świecy. Świeca umieszczona jest poziomo względem podłoża co ułatwia zsuwanie się fajki. Muszę to zgłosić na przeglądzie, może maja na to sposób. Druga kwestia to wskazania ilości paliwa, w zasadzie kontrolka pokazuje totalnie pusty bak po przejechaniu ok. 200 km na zatankowanym zbiorniku, a w rzeczywistości mogę przejechać jeszcze 70-80 km.

Ogólnie skuterek bardzo fajny, przesiadałem się trochę w ciemno na zasadzie nie wiedziałem czy do końca ogarnę się logistyczne pod treningi i prace, oraz jak często będzie użytkowany, i ile realnie zaoszczędze na czasie. Ale finalnie wyszło super, jeżdżę codziennie do roboty, zapakuje się na trening jak trzeba. Codziennie zyskałem godzinę na dojazdach, wiec rewelka. W zasadzie od czasu zakupu jechałem autem trzy razy, raz z rowerem na zawody, dwa bo musiałem przez pogodę. A tak wszędzie skuterkiem raz, dwa. :)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu był w promocji Sym CityCom 300ccm, cena jakoś 9700zl to była rewelacja. 
 
Jeszcze był z markowych Hyosung GT650p za jakieś 12000zl. Chyba te czasy już nie wrócą. 
 
Keeway to chyba jedyna jeszcze markowa maszyna w tej cenie. Szkoda , że tylko 125ccm ale przynajmniej nie chińczyk w sensie jak tej najtańsze skutery co się co parę lat zmienia importer i "marka". 

Teraz za 8000-9000 to masz 50-tki. Sam jak zacząłem rozglądać się za skuterem to myślałem, ze do 9000 pewnie coś znajdę fajnego ze 125ccm. A potem spojrzałem na cenniki i wszystko było jasne.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
W dniu 24.06.2023 o 11:06, spad napisał(a):


Teraz za 8000-9000 to masz 50-tki. Sam jak zacząłem rozglądać się za skuterem to myślałem, ze do 9000 pewnie coś znajdę fajnego ze 125ccm. A potem spojrzałem na cenniki i wszystko było jasne.

Kolega dwa lata temu kupił za 5000 pięćdziesiątkę. Ceny ostro wystrzeliły do góry jak widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.