Skocz do zawartości

Czym fugować taki kamień


KOZODOJ

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jedną ścianę w takim stanie jak na zdjęciu poniżej. Wygląda to fajnie, ale trzeba to jednak doprowadzić do cywilizowanego stanu czyli zafugować żeby się glina nie sypała. ;] Co proponujecie? Nie może być za białe, bo wygląda dziwnie. Wstępnie zrobiłem testy z zaprawą tynkarską z różnymi domieszkai wapna i chyba da się uzyskać fajny kolor ("złamana" biel szarością, minimalnie nawet wpadająca w błękit przy odpowiednim świetle). Tyle że taka zaprawa jest nieprzyjemna w użyciu - w te cieńsze szczeliny trzeba raczej paluchami wpychać, dobrze też byłoby gdybym nie musiał się zbytnio troszczyć o pobrudzenie kamieni. Walory wytrzymałościowe zaprawy pomijamy, bo wszystko będzie tylko powierzchniowo robione. 

 

Drugie pytanie to czy czymś to pomalować? Widziałem, że ludzie czasem podobne ściany pokrywają jakimś błyszczącym lakierem nadającym efekt mokrej ściany - z jednej strony wygląda to fajnie, z drugiej trochę ostentacyjnie i może się znudzić. Ale fajnie byłoby mieć możliwość łatwego odkurzenia takiej ściany. :hmm: 

 

sciana-ojdana.jpg.3fb7de9302b416cc4a818e947fb8d749.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, swienty napisał(a):

Szpachelka

Takie szpachelki mam dwie, w różnych rozmiarach. Kupiłem 2 sztuki 10 lat temu, bo miałem jeszcze jeden kawałek takiej odsłoniętej ściany (dużo ładniejsze kamienie, ale i tak ostatecznie się wkurzyłem i kazałem zatynkować ;] ).

4 godziny temu, Waldek40 napisał(a):

a nakładać zaprawę  czymś w rodzaju rękawa cukierniczego

Hmm, tu nie wiem czy to zadziała, raczej półsuchą zaprawę się stosuje. :nie_wiem: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2023 o 12:37, MasarzErotyczny napisał(a):

Mam jedną ścianę w takim stanie jak na zdjęciu poniżej. Wygląda to fajnie, ale trzeba to jednak doprowadzić do cywilizowanego stanu czyli zafugować żeby się glina nie sypała. ;] Co proponujecie? Nie może być za białe, bo wygląda dziwnie. Wstępnie zrobiłem testy z zaprawą tynkarską z różnymi domieszkai wapna i chyba da się uzyskać fajny kolor ("złamana" biel szarością, minimalnie nawet wpadająca w błękit przy odpowiednim świetle). Tyle że taka zaprawa jest nieprzyjemna w użyciu - w te cieńsze szczeliny trzeba raczej paluchami wpychać, dobrze też byłoby gdybym nie musiał się zbytnio troszczyć o pobrudzenie kamieni. Walory wytrzymałościowe zaprawy pomijamy, bo wszystko będzie tylko powierzchniowo robione. 

 

Drugie pytanie to czy czymś to pomalować? Widziałem, że ludzie czasem podobne ściany pokrywają jakimś błyszczącym lakierem nadającym efekt mokrej ściany - z jednej strony wygląda to fajnie, z drugiej trochę ostentacyjnie i może się znudzić. Ale fajnie byłoby mieć możliwość łatwego odkurzenia takiej ściany. :hmm: 

 

sciana-ojdana.jpg.3fb7de9302b416cc4a818e947fb8d749.jpg

Takie nierówne ściany to się chyba zarzucało na grubo a potem szczotkowało albo wypłukiwało nadmiar. Nie robiłem - bardziej ze słyszenia kojarzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2023 o 12:37, KOZODOJ napisał(a):

Widziałem, że ludzie czasem podobne ściany pokrywają jakimś błyszczącym lakierem nadającym efekt mokrej ściany - z jednej strony wygląda to fajnie, z drugiej trochę ostentacyjnie i może się znudzić.

daj spokój, kamień naturalny jest bardzo ładny, lakierowanie robi z tego plastyk-fantastik. Jak bardzo chcesz to impregnat do elewacji z kamienia. Lepiej raz na jakiś czas wężem spłukać (bo jak rozumiem to na zewnątrz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.