Skocz do zawartości

Kia xCEEd PHEV 2023


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Ceed kombi z tym samym napędem, po kilku trasach i 13 kkm doszedłem już do tego jak tym jeździć.

 

1. Na trasę trzeba wystartować z pełnym akumulatorem i od razu przełączyć na HEV - wtedy dużo lepiej się jedzie - spalanie dużo mniejsze i nie ma problemów z wyprzedzaniem:

trasa do Chorwacji z małopolski:

image.png.0d4bf2f6e146f645e4dd15004e559ced.png

 

2. Po mieście jeździ się na prądzie, czasami włącza się spalina na chwilę, aktualnie mam średnie spalanie benzyny ok 1,1 l/100km

3. To auto jest projektowane na prędkości autostradowe ok 130 km/h - jak jadę tyle poza granicami to spalanie z dużej trasy wychodzi tyle:

image.png.0452889f2fe2249308bf4039f6de7710.png

 

Jak jeżdżę po polskich autostradach - 140-145 to wychodzi mi ok 6-6,5 l/100km

 

Zauważyłem też że jak startuję na pełnym aku, dam od razu na HEV to prądu do pomagania starcza mu na ok 300 km i wtedy nawet lecąc 150 (licznikowe) jestem w stanie spalić ok 5 litrów z hakiem. Oczywiście dużo będzie zależeć od ukształtowania terenu.

 

Co do dynamiki i wrażenia z jazdy to jest wyraźnie lepiej niż w Aurisie hybrydowym którego miałem wcześniej, choć zdążają się dziwne zachowania silnika (wyje na jakimś niskim biegu) nie wiem dlaczego - ale to na szczęście bardzo rzadko.

 

Generalnie jestem bardzo zadowolony z tego auta, polecam go, ale żeby ono miało sens muszą być spełnione określone warunki, to nie jest samochód dla każdego (jak każdy właściwie).

Warunek najważniejszy trzeba do ładować praktycznie codziennie - żeby zawsze jeździć jak najwięcej na prądzie - a wiadomo trzeba mieć gdzie go ładować, na publicznych ładowarkach to nie ma sensu, więc zostaje własne gniazdko.

 

Jeździłem xCeed testowo - dla mnie fajne autko - ale kompletnie nie ma bagażnika - w kombi praktycznie nie ma różnicy ze zwykłą wersją bo w zwykłej cała pojemność którą tu zajmują baterię jest pod podłoga w schowkach które są średnio przydatne - szczególnie w trasach.

 

xCeed jest wyższy, ma większe koła i prześwit i pewnie przez to będzie minimalnie wolniejszy i więcej palić.

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.