Skocz do zawartości

Jakie garnki do indukcji


technix

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, punktak napisał(a):

Ech.... co Wam ten Wok zawinił..... Zburzę Wasz światopogląd i podpowiem że są (były) w sprzedaży płyty indukcyjne z wgłębieniem specjalnie do naczyń typu Wok. Na żywo nie widziałem, ale AEG kiedyś to oferował.

I pewnie tylko pod specjalne Woki AEG, bo kształt spodu musiał się zgadzać. 

 

20 minut temu, punktak napisał(a):

Jak będę miał czas to zmierzę czas gotowania po podłożeniu pod naczynie różnych podkładek. A w instrukcji Miele - dla obecnie oferowanych modeli jest stwierdzenie "dno gładkie" - to chyba rozwiewa dywagacje. Oczywiście, zawsze można powiedzieć że skoro działa, to działa.

Obawiam się kolego, że to Ty się za bardzo uparłeś na to gładkie dno. Jak jest dobrej jakości garnek, to te "grawery" mogą mieć wpływ na sprawność w jakimś ułamku procenta. Podejrzewam, że bez laboratorium nie jesteś w stanie sprawdzić utraty sprawności tego garnka w porównaniu z garnkiem wykonanym z takiego samego materiału, ale bez "grawerów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, punktak napisał(a):

Ech.... co Wam ten Wok zawinił..... Zburzę Wasz światopogląd i podpowiem że są (były) w sprzedaży płyty indukcyjne z wgłębieniem specjalnie do naczyń typu Wok. Na żywo nie widziałem, ale AEG kiedyś to oferował.

Jak będę miał czas to zmierzę czas gotowania po podłożeniu pod naczynie różnych podkładek. A w instrukcji Miele - dla obecnie oferowanych modeli jest stwierdzenie "dno gładkie" - to chyba rozwiewa dywagacje. Oczywiście, zawsze można powiedzieć że skoro działa, to działa.

Widzę, że nie nikt Cię tu nie przekona i mocno będziesz się trzymał tego co uważasz. Mi wystarczy, że rozumiem zasadę działania indukcji i w związku z tym będę nadal korzystał z garnków, które pomimo posiadania wzorków działają doskonale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o przekonywanie w tym poście chodziło, lecz o odpowiedź "Jakie garnki do indukcji". Ja poleciłem z gładkim dnem na podstawie doświadczeń oraz wytycznych różnych producentów, wy polecacie jakiekolwiek byle grzały - bo grzeją. Nie będę nikogo przekonywał do niczego, no może do czytania instrukcji obsługi urządzeń które się kupuje - niektórzy nazywają takie zjawisko "kulturą techniczną".

Jeśli zamierzony efekt jest osiągnięty to czemu nie.... Smacznego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, punktak napisał(a):

Nie o przekonywanie w tym poście chodziło, lecz o odpowiedź "Jakie garnki do indukcji". Ja poleciłem z gładkim dnem na podstawie doświadczeń oraz wytycznych różnych producentów, wy polecacie jakiekolwiek byle grzały - bo grzeją. Nie będę nikogo przekonywał do niczego, no może do czytania instrukcji obsługi urządzeń które się kupuje - niektórzy nazywają takie zjawisko "kulturą techniczną".

Jeśli zamierzony efekt jest osiągnięty to czemu nie.... Smacznego!

Przypomnę jak wygląda mój jakikolwiek garnek, byle grzał ;]IMG_20230809_1656232.jpg.6900b8426ab3d749715df214602e60d9.jpg

No i sprawdziłem instrukcję do mojej kuchenki, skoro tak polecasz. Jest zalecenie aby dno było płaskie. Nie ma ani słowa o tym, by miało być gładkie. Kuchenka z Ikea ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Igorek napisał(a):

Przypomnę jak wygląda mój jakikolwiek garnek, byle grzał ;]IMG_20230809_1656232.jpg.6900b8426ab3d749715df214602e60d9.jpg

No i sprawdziłem instrukcję do mojej kuchenki, skoro tak polecasz. Jest zalecenie aby dno było płaskie. Nie ma ani słowa o tym, by miało być gładkie. Kuchenka z Ikea ;]

Bardzo cenię posty kolegi @punktak, ale w tym temacie uważam, że się trochę "zafiksował". Śmiem twierdzić, że "porządne" garnki z wzorkiem będą miały wyższą sprawność niż "byle jakie gładkie". 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Artur_W_wa napisał(a):

Weźcie mi wytłumaczcie, co znaczy porządne :hmm:,  i jaki będą mialy wpływ na gotowanie :nie_wiem:, bo powoli zaczynam się gubić  

:hmm::nie_wiem:

Chińczyki robią z gównolitu, słabo magnetyczne, to grzeją do dupy albo ich wcale kuchenka nie wykrywa.

Normalny producent robi z "normalnej" stali i działa elegancko. Kupując coś znanych marek masz 99,9% pewności, że zadziała poprawnie 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mayster_tcz napisał(a):

Chińczyki robią z gównolitu, słabo magnetyczne, to grzeją do dupy albo ich wcale kuchenka nie wykrywa.

Normalny producent robi z "normalnej" stali i działa elegancko. Kupując coś znanych marek masz 99,9% pewności, że zadziała poprawnie 👍

No to są oczywiste oczywistości :oki: mnie bardziej chodziło o te "porządne" z wyższą sprawnością :cfaniak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Artur_W_wa napisał(a):

No to są oczywiste oczywistości :oki: mnie bardziej chodziło o te "porządne" z wyższą sprawnością :cfaniak:

Widzę, że nie czytasz dokładnie. W przypadku "normalnych" garnków sprawność będzie zbliżona i jak napisałem wyżej, różnice raczej mierzalne w warunkach laboratoryjnych. Natomiast "porządne" różnią się tym od "nieporządnych", że się nie odkształcą pod wpływem wysokiej temperatury. A jak chyba sobie zdajesz sprawę, takie zdeformowane już tracą sprawność. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, janusz napisał(a):

Widzę, że nie czytasz dokładnie. W przypadku "normalnych" garnków sprawność będzie zbliżona i jak napisałem wyżej, różnice raczej mierzalne w warunkach laboratoryjnych. Natomiast "porządne" różnią się tym od "nieporządnych", że się nie odkształcą pod wpływem wysokiej temperatury. A jak chyba sobie zdajesz sprawę, takie zdeformowane już tracą sprawność. 

Eeee, to moje za 1 pln i punkty dzielnie działają już 12 lat, znaczy porządne. Już się balem że muszę szukać Zepter lub Philipiak żeby  :piekna: wynagrodzić lata upokorzeń. 

Fakt że  czasem zostanie jakaś kropka po gotowaniu, ale po drugim trzecim myciu znika, i w takim droższym jest podobnie :oki:

 

Czyli jak pisałem na początku,  mają być ciężkie i magnetyczne.

Edytowane przez Artur_W_wa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.