Skocz do zawartości

Zakup Turana 1.6 z lpg


AxiT

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się na vw Turan 1.6. Ponoć od 13 lat w jednych rękach, ze zdjęć niewiele korozji na podwoziu - dostałem dodatkowe foty. Rozrząd ponoć już dwa razy zmieniany ( brak niestety papierów na to ) lpg ma niecałe 100 kkm. Butla ważna do przyszłego roku. Jaki koszt nowej? Co sądzicie? 
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/volkswagen-touran-1-6-b-lpg-102km-ID6FEtZB.html#gallery-grid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt samej butli ok 500-600pln w zależności jaki rozmiar. Staga Ci każdy ogarnie, wtryski lpg podstawowe AC W01. Ma to prawo działać dobrze, jak kolektor jest nawiercony dobrze chociaż przewody od wtrysków do kolektora dość długie będą. Silnik teroetycznie ok, zdarza się że coś wciągnie oleju. Nie jest duży przebieg jak na auto z 2007r, więc jak jest realny to jeszcze pojeździ. Kwestie mocy do masy pomine, zapewne zdajesz sobie sprawę że szatan to nie będzie.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłużenie ważności to 200-250. Nowa butla 600-700. Jeśli to podobna cena to OK  
Gdzie? Może jeszcze w Krk to podjadę. Mam w starym klamocie do zadań specjalnych butle do wymiany właśnie, i jak za taką kwotę ogarnę to ok bo nowa mam za 500pln.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, steyr napisał(a):

Gdzie? Może jeszcze w Krk to podjadę. Mam w starym klamocie do zadań specjalnych butle do wymiany właśnie, i jak za taką kwotę ogarnę to ok bo nowa mam za 500pln.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
 

Tutaj ja robiłem.

Jeszcze masz Stangaz w Wieliczce jak masz bliżej.

Edytowane przez marcindzieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ja robiłem.
Jeszcze masz Stangaz w Wieliczce jak masz bliżej.
Dzieki, dzwoniłem. Cena 350pln, przyjeżdżasz autem oni demontują. Zostawiasz auto lub odjezdzasz na PB i za 2 dni przyjeżdżasz na ponowny montaż. Dla mnie nie opłacalne, więcej czasu i paliwa stracę na jeżdżeniu. Ale jak ktoś ma nie typowa droga butle to ma to sens.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, steyr napisał(a):

Dzieki, dzwoniłem. Cena 350pln, przyjeżdżasz autem oni demontują. Zostawiasz auto lub odjezdzasz na PB i za 2 dni przyjeżdżasz na ponowny montaż. Dla mnie nie opłacalne, więcej czasu i paliwa stracę na jeżdżeniu. Ale jak ktoś ma nie typowa droga butle to ma to sens.

Ja mam pod nosem. Przyjechałem o 8, o 12 już butla była gotowa do montażu. Chyba mają dużo klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcindzieg napisał(a):

Przedłużenie ważności to 200-250. Nowa butla 600-700. Jeśli to podobna cena to OK :) 

Jak się dowiadywałem to za przedłużenie ważności powiedzieli 400 PLN, nowa butla ok 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, AxiT napisał(a):

Zastanawiam się na vw Turan 1.6. Ponoć od 13 lat w jednych rękach, ze zdjęć niewiele korozji na podwoziu - dostałem dodatkowe foty. Rozrząd ponoć już dwa razy zmieniany ( brak niestety papierów na to ) lpg ma niecałe 100 kkm. Butla ważna do przyszłego roku. Jaki koszt nowej? Co sądzicie? 
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/volkswagen-touran-1-6-b-lpg-102km-ID6FEtZB.html#gallery-grid

Zobacz jeszcze czy skrzynia biegów nie wyje, bo lubią się wysypać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AxiT napisał(a):

Kupiłem. Skrzynia 5 Niegów na autostradzie to bida. Ciekawe czy jakąś 6 da się wsadzić? Spalanie średnie 11/100 lpg. Resztę będę po kolejki robił i sprawdzał. 

Wymień sobie przy okazji olej w skrzyni, żeby przedłużyć jej żywotność 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.