Skocz do zawartości

225/45 R17 ciche i z dużym rantem ochronnym


aviator

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie Dębicy dodam, że u mnie po 3,5 roku pojawiło się lekkie spękanie między bieżnikiem na obwodzie. Po rozmowach z wulkanizatorami nie jest to odosobniony przypadek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2023 o 14:07, aviator napisał(a):

205/55 to nie jest homologowany rozmiar do mojego auta, poza tym opony są droższe od 225/45...

Raczej 205/50r17 to bezpośredni zamiennik. Z homologacja bezpieczeństwo ma tyle wspólnego dawniej milicja obywatelska z ochroną obywatela. W małych autach do 150km ładować szeroki lacz to totalny bezsens. Mimo że mam homologacje tylko na 225/45 kilka razy przez ta cudowna homologacje mało bym się z tirem nie spotkał. Czemu takie problemu nie mam na 205/50?? Może to ważne ale dla osób które na nagrobku chcą mieć stempel TUV. 

 

 

 

Jednak jak auto zachowuje się stabilnie w każdych warunkach na 225/45 bo wiadomo zawiecha drugiej nie rowna to spróbuj nexena

Edytowane przez wojteq85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej 205/50r17 to bezpośredni zamiennik. Z homologacja bezpieczeństwo ma tyle wspólnego dawniej milicja obywatelska z ochroną obywatela. W małych autach do 150km ładować szeroki lacz to totalny bezsens. Mimo że mam homologacje tylko na 225/45 kilka razy przez ta cudowna homologacje mało bym się z tirem nie spotkał. Czemu takie problemu nie mam na 205/50?? Może to ważne ale dla osób które na nagrobku chcą mieć stempel TUV. 
 
 
 
Jednak jak auto zachowuje się stabilnie w każdych warunkach na 225/45 bo wiadomo zawiecha drugiej nie rowna to spróbuj nexena
Auto też pozwala na jazdę 200 km/h i trzeba być totalnym bezmózgiem żeby zwalać na producenta auta, że tyle pozwala jeździć.
Czujesz analogię ?


Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Raku napisał(a):

Auto też pozwala na jazdę 200 km/h i trzeba być totalnym bezmózgiem żeby zwalać na producenta auta, że tyle pozwala jeździć.
Czujesz analogię ?


Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka

 

Taaa, np. Vectra c  ma homologowany rozmiar 195/65r15 jak i 225/45r18. Różnica 3.8%. przy 100km/h licznikowych na tych drugich masz już 105km/h. 

 

Inna jest sprawa jak ładujesz duże koło do małego autka a inna jak w dużej limuzynie. 

Edytowane przez wojteq85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.