Skocz do zawartości

Czym doczyscic gres szkliwiony


Josyp

Rekomendowane odpowiedzi

Niemalze skonczylem ukladanie sobie w chacie "czarnych marmurow", pofugowalem toto fuga epoksydowa i generalny wniosek - to bylo sliczne chwile po wyjeciu z opakowania. Teraz zostaly wszedzie na krawedziach matowe slady po tym fugowaniu, na podlodze doslownie od przesuniecia po tym plastikowego wiadra ryski itp. Generalnie masakra, ale nawet tam gdzie nie zdazylo sie uszkodzic, doczyszczenie tego graniczy z cudem, probowalem cilit bang (chyba najbardziej polecany srodek do plytek) oraz octem i pupa - smugi, zmatowienia, rysy... 

 

Jest jakis sposob by z tym zawalczyc? Mam polerke i jakies pady/pasty - czy to dobry kierunek? A w miejscach gdzie nawet nie ma zmatowien - jest jakikolwiek sposob, by to lsnilo bez smug? Szoruje juz mikrofibra na sucho, ale i tak po chwili jak zaparuje - widac smuge, mimo ze przed chwila jej nie bylo...

 

Mialem dzgac po oczach bogactwem, a poki co klne od paru dni z bezsilnosci, ratujta!!!651522_1.jpg.157d5ded60d763bb8768c5ff9442168c.jpg

  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, HanYs napisał(a):

Daj jakiś szerszy obraz, bo nie wiem na co patrzę ;l

To fota z neta akurat, jutro porobie z placu boju, generalnie przy moim syfiarskim stylu zycia, podlogami sie tak mocno nie przejmuje, bo i tak wieczny syf na nich, ale sciany chcialem doczyscic raz, a dobrze, bo nie dotykajac ich starczyloby to na lata, co pare miesiecy tylko na sucho delikatnie przejezdzajac - powierzchnia jest totalnie sliska tego gresu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, riot napisał(a):

A tą fugą epoksydową to zgodnie ze "sztuką" robiłeś, czy płytki leżały umazane dwa dni ? 

Na części zgodnie ze sztuką - tam wyszło lepiej, ale niestety na innej części poleżało właśnie 2 dni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_1278.JPG.43d0e142635d78e4ba84772bb8134dae.JPGIMG_1279.JPG.f7bd0e203ea29bd2466e22f04107684b.JPG

 

Na zdjęciach jest to nieco przesadzone, w rzeczywistości wygląda to ciut lepiej (pierwsze zdjęcie to najbardziej zmasakrowany kafelek), niemniej o coś w tym stylu chodzi. Szorowałem to nawet specjalnie rozpuszczalnikiem epoksydowym i nadal to samo - można to jakoś wypolerować może padem? Albo w inny sposób uratować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Josyp napisał(a):

Na części zgodnie ze sztuką - tam wyszło lepiej, ale niestety na innej części poleżało właśnie 2 dni...

Zmartwię Cię - kładłem epoksyd w łazience, mam 2 takie miejsca, gdzie przeoczyłem i po 6 latach dalej ta fuga jest jak była. Jedynie mechanicznie to zdrapiesz, niestety tu instrukcja użycia jest bezlitosna ;)

 

Ze środków do usuwania zabrudzeń cementowych polecam Atlas Szop, ale że masz czarne kafle, to zrób gdzieś test czy nie odbarwi.

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.