Skocz do zawartości

Żęzi strasznie, po wciśnięciu sprzęgła cisza


marcipio

Rekomendowane odpowiedzi

Rzadko zadaje pytania merytoryczne ale tym razem boje się czy nie chcą mnie naciągnąć na kasę. Na Seacie cisza a i silnik chyba dobrze znany więc zapytam tutaj.

 

Pacjent Seat Altea TDI 1,9 a więc silnik popularny. Na luzie żęzi coś strasznie, jakby łożysko. Zostawiony w warsztacie przy okazji innej naprawy stwierdzona dwumasa do regeneracji. Ale czy aby na pewno? Ja się nie znam. Czy to nie jakieś łożysko? Bo tak na ucho wygląda. Na luzie słuchać takie jakieś odgłosy dziwne spod maski, po wciśnięciu sprzęgła jest cisza. Czy to na pewno dwumasa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, marcipio napisał(a):

Czy to na pewno dwumasa?

 

Jeżeli po wciśnięciu pedału jest cisza, to jest to coś co się "kręci"  po spięciu z silnikiem.

Jeżeli nie dwumasa/sprzęgło, to masz jeszcze gorszą opcję - coś w skrzyni.

 

Rzęzi tylko na luzie, czy też podczas jazdy na którymś biegu? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, el_guapo napisał(a):

 

Jeżeli po wciśnięciu pedału jest cisza, to jest to coś co się "kręci"  po spięciu z silnikiem.

Jeżeli nie dwumasa/sprzęgło, to masz jeszcze gorszą opcję - coś w skrzyni.

 

Rzęzi tylko na luzie, czy też podczas jazdy na którymś biegu? 

Podczas jazdy ciężko cos usłyszeć ale raczej nie, raczej tylko na luzie.

Edytowane przez marcipio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, woksio2 napisał(a):

co prawda nie mam dwumasy ale objaw mam ten sam jak jest zimniej. jak się rozgrzeje to jest chicho, latem też cisza.

mnie powiedziano że łożysko oporowe, od tej diagnozy minęła już kupa czasu i nadal jest tak samo. 

Zasadniczo to łożysko oporowe pracuje wtedy jak wciśniesz pedał, przy puszczonym najczęściej nie pracuje lub kręci się ale nieobciążone:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marcipio napisał(a):

Rzadko zadaje pytania merytoryczne ale tym razem boje się czy nie chcą mnie naciągnąć na kasę. Na Seacie cisza a i silnik chyba dobrze znany więc zapytam tutaj.

 

Pacjent Seat Altea TDI 1,9 a więc silnik popularny. Na luzie żęzi coś strasznie, jakby łożysko. Zostawiony w warsztacie przy okazji innej naprawy stwierdzona dwumasa do regeneracji. Ale czy aby na pewno? Ja się nie znam. Czy to nie jakieś łożysko? Bo tak na ucho wygląda. Na luzie słuchać takie jakieś odgłosy dziwne spod maski, po wciśnięciu sprzęgła jest cisza. Czy to na pewno dwumasa?

Podnieś jedno koło wrzuć jedynkę i próbuj dynamiczne pokręcić kołem lewo prawo do oporu. Jeżeli dźwięk jest ten sam to obstawiałbym dwumasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vaz2110 napisał(a):

W moim przypadku takie objawy dawało uszkodzone łożysko na wałku głównym skrzyni biegów

u mnie w dwóch przypadkach dokładnie tak samo - łożysko wałka sprzegłowego. Takie chechłanie (hehłanie? Hechłanie? Chehłanie?).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.