Skocz do zawartości

Pierwszeństwo na parkingu


SphunaR

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Chciałem zapytać kto ma pierwszeństwo na parkingu: pojazd poruszający się po nim (zielona strzałka), czy pojazd zjeżdżający na parking (żółta strzałka). Między drogą, a drogą na parkingu stoją samochody prostopadle do jezdni.

Czy tu po prostu zasada prawej ręki?

 

 Rysunek poglądowy:

spacer.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, SphunaR napisał(a):

Cześć!

Chciałem zapytać kto ma pierwszeństwo na parkingu: pojazd poruszający się po nim (zielona strzałka), czy pojazd zjeżdżający na parking (żółta strzałka). Między drogą, a drogą na parkingu stoją samochody prostopadle do jezdni.

Czy tu po prostu zasada prawej ręki?

 

 Rysunek poglądowy:

spacer.png

 

A nie ma tam dodatkowych znaków (poziomych czy pionowych) przy wjeździe /wyjeździe z parkingu? Jaki status ma parking (prywatny przy sklepie czy publiczny)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, SphunaR napisał(a):

Cześć!

Chciałem zapytać kto ma pierwszeństwo na parkingu: pojazd poruszający się po nim (zielona strzałka), czy pojazd zjeżdżający na parking (żółta strzałka). Między drogą, a drogą na parkingu stoją samochody prostopadle do jezdni.

Czy tu po prostu zasada prawej ręki?

 

 Rysunek poglądowy:

spacer.png

 


 

Większy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niestety jak zwykle na forach żenada a nie odpowiedzi..

 

26 minut temu, janusz napisał(a):

A nie ma tam dodatkowych znaków (poziomych czy pionowych) przy wjeździe /wyjeździe z parkingu? Jaki status ma parking (prywatny przy sklepie czy publiczny)? 


Właśnie nie ma żadnego oznakowania, ani do wjazdu ani do wyjazdu - pionowego i poziomego. Po prostu między miejscami parkingowymi jest wolna przestrzeń połączona z drogą, która jest “wjazdem/wyjazdem”.

Teren raczej prywatny do budynków / sklepu które tam są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, SphunaR napisał(a):

Widzę, że niestety jak zwykle na forach żenada a nie odpowiedzi..

 


Właśnie nie ma żadnego oznakowania, ani do wjazdu ani do wyjazdu - pionowego i poziomego. Po prostu między miejscami parkingowymi jest wolna przestrzeń połączona z drogą, która jest “wjazdem/wyjazdem”.

Teren raczej prywatny do budynków / sklepu które tam są.

W sumie ciekawa sprawa, ja bym to traktował jako wjazd na parking z drogi publicznej i ustępował pojazdom już tam poruszającym się. Z drugiej strony wyjeżdżając z parkingu przecież włącza się do ruchu, a nie stosuje zasadę prawej ręki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, janusz napisał(a):

W sumie ciekawa sprawa,

Właśnie dlatego mam zagwozdkę. Wiadomo, że „kultura” i przepuszczenie się, w przypadku jednej jak i drugiej strony, ale co w przypadku, gdyby doszło do kolizji? 
 

6 godzin temu, malrapida napisał(a):

To jakieś widzimisię. Pytałem o podstawę, w domyśle prawną.


Właśnie to mnie ciekawi. Bo j/w: kultura sobie, a prawo sobie. A musi być jakiś przepis, który stanowi tu o pierwszeństwie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, SphunaR napisał(a):

Właśnie dlatego mam zagwozdkę. Wiadomo, że „kultura” i przepuszczenie się, w przypadku jednej jak i drugiej strony, ale co w przypadku, gdyby doszło do kolizji? 
 


Właśnie to mnie ciekawi. Bo j/w: kultura sobie, a prawo sobie. A musi być jakiś przepis, który stanowi tu o pierwszeństwie. 

Na terenie prywatnym (drodze wewnętrznej) różnie może być z próbą egzekwowania PORD. Jeśli sam wjazd jest juz częścią parkingu, to szukanym przepisem będzie zasada prawej strony, ale nie jestem pewien czy osoba nie stosująca się do niego może zostać ukarana mandatem (co innego jeśli jest to prawnie strefa ruchu). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.