Skocz do zawartości

C5 komunikat


Set

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Set napisał(a):

Kupiłem C5 dla córki. Zrobiony pełny przegląd. Pokazywał ilość km  do wymiany oleju, a dziś nagle zamiast normalnej informacji wyskoczył komunikat "-100". O co halo? Dzień wcześniej było kilka tys do wymiany. 

Oznacza, że licznik "teleportował się" o te kilka tysięcy i wg niego należy zrobić wymianę oleju.

Nie wiem niestety czy C5 ma jakieś czujniki jakości oleju lub upływu roku czasu od poprzedniego przeglądu olejowego bo w trakcie eksploatacji różnych cytryn u mnie zawsze występowała wymiana oleju z powodu przebiegu a nie upłynięcia roku od poprzedniej wymiany oleju.

Edytowane przez Rudobrody
literówki
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2023 o 16:32, Set napisał(a):

Kupiłem C5 dla córki. Zrobiony pełny przegląd. Pokazywał ilość km  do wymiany oleju, a dziś nagle zamiast normalnej informacji wyskoczył komunikat "-100". O co halo? Dzień wcześniej było kilka tys do wymiany. 

Właśnie minął rok od wymiany. A że wymiana jest co roku lub po przebiegu to samochód uznał, że termin (czasowy!) minął i właśnie zaczął odliczać o ile przekroczyłeś przebieg. Zgadza się? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Igorek napisał(a):

Właśnie minął rok od wymiany. A że wymiana jest co roku lub po przebiegu to samochód uznał, że termin (czasowy!) minął i właśnie zaczął odliczać o ile przekroczyłeś przebieg. Zgadza się? 

Nie bardzo, olej zmieniany w grudniu, zmieniony interwał na 10 tys  zostało 2,5 tys. Z odliczania kometrow przeskoczyło na -100 i ta cyfra się  nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Set napisał(a):

Nie bardzo, olej zmieniany w grudniu, zmieniony interwał na 10 tys  zostało 2,5 tys. Z odliczania kometrow przeskoczyło na -100 i ta cyfra się  nie zmienia.

Czyli jest "-100" i pomimo zrobienia przebiegu ponad 100km od pierwszego wyświetlenia tego wskazania nadal pozostaje ono takie samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj jak się kasuje inspekcję wymiany oleju- skasuj o zobacz czy znowu wskoczy w zakresy tysięcy...... a zacząłbym od odłączenia Aku i psikniecie masy jakimś wazalinokontaktem ( pod warunkiem że możesz to zrobić bez cudowania typu kodowanie immo od nowa czy radia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Kolega zwrócił mi uwagę na podobny problem. W tym tygodniu zauważył, że serwis olejowy z pozostałych około 12500km nagle przeskoczył na 2900km. Dziś sobie przypomniałem o tym wątku. Postaram się poszukać co jest przyczyną 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.