Skocz do zawartości

Montaż świateł dziennych- przepisy.


KotLarry

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 
Przy ostatnim przeglądzie w październiku diagnosta powiedział mi, że jest zmiana przepisów co do montażu świateł DRL. 
Stwierdził, że obecnie najważniejsze to pamiętać żeby światła były między sobą 50 cm co jest łatwiejsze, bo to mniej więcej szerokość tablicy. 
 

Jednak kiedy przeglądam net, widzę stare ryciny, gdzie nadal jest obowiązek umieszczenia DRL minimum 60 cm od siebie. 
 

Autokaciku, pomożesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, zzzz napisał(a):

https://mubi.pl/poradniki/swiatla-do-jazdy-dziennej-informacje-i-zasady-uzywania/

W miarę świeży artykuł, wynika z niego że 40 cm może być w aucie węższym niż 130cm...


mowa była konkretnie o Bravo więc na bank więcej niż 130 cm

 

boje sie że nie wiadomo czy to nie jakieś stare przedruki. 
faktem jest że poziom dziennikarstwa netowego jest niski 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KotLarry napisał(a):

Cześć. 
Przy ostatnim przeglądzie w październiku diagnosta powiedział mi, że jest zmiana przepisów co do montażu świateł DRL. 
Stwierdził, że obecnie najważniejsze to pamiętać żeby światła były między sobą 50 cm co jest łatwiejsze, bo to mniej więcej szerokość tablicy. 
 

Jednak kiedy przeglądam net, widzę stare ryciny, gdzie nadal jest obowiązek umieszczenia DRL minimum 60 cm od siebie. 
 

Autokaciku, pomożesz?

 

Patrz na źródło, czyli "Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia"

Edytowane przez grogi
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, volf6 napisał(a):

Kiedyś jeszcze było coś o odległości od bocznego obrysu pojazdu, nie więcej niż 400mm z każdej strony:hmm:

Jest cały czas 

7)

Jeżeli szerokość pojazdu nie przekracza 1,3 m (1,4 m dla światła hamowania „stop” i pozycyjnego tylnego ciągnika), odległość ta może być zmniejszona do 400 mm (dla ciągnika min. 500 mm). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Artur_W_wa napisał(a):

Jest cały czas 

7)

Jeżeli szerokość pojazdu nie przekracza 1,3 m (1,4 m dla światła hamowania „stop” i pozycyjnego tylnego ciągnika), odległość ta może być zmniejszona do 400 mm (dla ciągnika min. 500 mm). 

Miałem na myśli położenia lampy od obrysu bocznego pojazdu, coś takiego jak na rysunku (maks 400 mm) ale teraz już chyba nie obowiązuje...

 

198-50724_g.jpg

Edytowane przez volf6
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artur_W_wa napisał(a):

Po pierwsze, napisz jak masz zamontowane, a po drugie jaki rocznik tego Bravo.

Bo jeżeli przepisy do (dajmy na to) 2022 były inne, i auto wtedy spełniało wymogi, to ich zmiana Ciebie nie dotyczy.


pytam pod kątem jak zamontować 

widzę fajne światła w Toyota czy Volvo 

ale też najwyraźniej mnie oszukano że do linii tablicy rejestracyjnej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Artur_W_wa napisał(a):

Poka co tam wymyśliłeś, Bravo jest pod tym względem niewdzięczne


no na razie nic bardzo konkretnego ale na bank nie podoba mi się rozwiązanie w ramkach przeciwmgielnych ;]
 

ja bym chętnie wsadził jakiś nieduży płaski moduł w górną ramkę na brzegach ale wychodzi że 

za wąsko 

mnie ma takich modułów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, KotLarry napisał(a):


no na razie nic bardzo konkretnego ale na bank nie podoba mi się rozwiązanie w ramkach przeciwmgielnych ;]
 

ja bym chętnie wsadził jakiś nieduży płaski moduł w górną ramkę na brzegach ale wychodzi że 

za wąsko 

mnie ma takich modułów 

Może nie jest jakieś górnolotne rozwiązanie z ramkami, ale chyba najmniej inwazyjne. Zawsze możesz  przerobić ramkę by wstawić okrągłą lampę o dwóch funkcjach np z Renault. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Artur_W_wa napisał(a):

Może nie jest jakieś górnolotne rozwiązanie z ramkami, ale chyba najmniej inwazyjne. Zawsze możesz  przerobić ramkę by wstawić okrągłą lampę o dwóch funkcjach np z Renault. 


Na nuovabravoclub wstawiają podwójne od skody fabii :)

wygląda to powiedzmy nieźle 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.