Skocz do zawartości

S-Max 2,5 Hybryda CVT


leszcz

Rekomendowane odpowiedzi

Z czym to się je? Awaryjne? Trzymać się od tego z daleka?

Lepiej wybrać inną wersję? Jaką?

Szukam auta jak najmłodszego/z niewielkim przebiegiem, ale jeśli starsze są bardziej polecane to mogę zmienić kierunek poszukiwań.

 

pozdr.

 

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, leszcz napisał(a):

 

Z czym to się je? Awaryjne? Trzymać się od tego z daleka?

Lepiej wybrać inną wersję? Jaką?

Szukam auta jak najmłodszego/z niewielkim przebiegiem, ale jeśli starsze są bardziej polecane to mogę zmienić kierunek poszukiwań.

 

pozdr.

 

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Tutaj zajrzyj, kolega @AstraC zalozyl stosowny watek:

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Maciej__
Mam ledwie 33kkm więc aż tak dużo nie powiem, ten sam napęd siedzi w Kudze FHEV, o awaryjności się nie słyszy, natomiast ma jedną wadę -> tłumik drgań w sprzęgle, niestety lubi hałasować i Ford ociąga się z wymianami na gwarancji, ale twierdzi że to tylko odczucie dźwiękowe.
Poza tym:
- nadwozie w 100% jak w zwykłym każdym innym S-Max'ie więc nie będę się rozpisywał.

- w mieście schodzi mi w tej chwili do 6-6.5l/100km
- w trasie raczej nie przekracza 7.5l/100km na S'kach (nigdy nie jeżdżę sam, zawsze 5 osób z bagażami)
Pytaj co chcesz wiedzieć. :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Maciej__
Mam ledwie 33kkm więc aż tak dużo nie powiem, ten sam napęd siedzi w Kudze FHEV, o awaryjności się nie słyszy, natomiast ma jedną wadę -> tłumik drgań w sprzęgle, niestety lubi hałasować i Ford ociąga się z wymianami na gwarancji, ale twierdzi że to tylko odczucie dźwiękowe.
Poza tym:
- nadwozie w 100% jak w zwykłym każdym innym S-Max'ie więc nie będę się rozpisywał.
- w mieście schodzi mi w tej chwili do 6-6.5l/100km
- w trasie raczej nie przekracza 7.5l/100km na S'kach (nigdy nie jeżdżę sam, zawsze 5 osób z bagażami)
Pytaj co chcesz wiedzieć. :ok: 
Na 99% jesteśmy zdecydowani na S-Maxa, nie wiem tylko czy iść w hybrydę czy w diesla. Różnica w spalaniu nieistotna, bardziej chodzi mi przyjemność jazdy i bezawaryjność.

Dzisiaj jeździliśmy hybrydą i o ile po mieście bardzo OK, o tyle na S szału nie było przy nabieraniu prędkości.
Dodatkowo niestety coś się stało z autem na placu u dealera, świecący check i silnik pracował chyba 3 cylindrach.

Czy drugi raz wybrałbyś HEV czy D?
Czytałem że słabo jeździ w głębokim śniegu, a diesle bywają 4x4...

Interesują mnie jak najmłodsze roczniki z niewielkim przebiegiem, jeśli są jeszcze na gwarancji to można przedłużyć, myślisz że warto?

No i nie wiem czy brać wersję 5 czy 7 osobową, dzisiaj oglądałem tylko tą pierwszą i bagażnik jest super, jeśli te dodatkowe 2 miejsca mocno go nie pomniejszają to może lepiej je mieć niż niż 2 razy w roku żałować

A czy Mondeo i C-Max mają taki sam układ? Bo ostatnio natrafiłem na taki filmik


pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, leszcz napisał(a):

Na 99% jesteśmy zdecydowani na S-Maxa, nie wiem tylko czy iść w hybrydę czy w diesla. Różnica w spalaniu nieistotna, bardziej chodzi mi przyjemność jazdy i bezawaryjność.

Ja wybrałem hybrydę świadomie, mogłem wtedy diesla zamówić (ale potem i tak je anulowali, więc wygrałem ;] ), jedyny dla mnie minus to brak 4x4, choć nie jest to koniec świata, byłem w górach na nartach w zimie i czy to bujało się przez 0 po zmarźniętym, czy po kopnym śniegu nie stanął ani raz, choć pewnie wiadomo że 4x4 zajedzie dalej.
 

 

16 minut temu, leszcz napisał(a):

Dzisiaj jeździliśmy hybrydą i o ile po mieście bardzo OK, o tyle na S szału nie było przy nabieraniu prędkości.
Dodatkowo niestety coś się stało z autem na placu u dealera, świecący check i silnik pracował chyba 3 cylindrach.

Mój też to miał! Ale mi kuna zeżarła przewód do cewki. ;] Więc ciężko to zaliczyć do awarii. ;] Ja przez te 33kkm miałem jedną awarię, wyrzucił błąd ESC i paru innych systemów, ASO przeflashowało moduły i od tamtej pory spokój, spotkałem się z tym w samochodach wyprodukowanych przełomie 2021 i 2022. Potem z tego co interesowałem się nikt nie zgłaszał.
Co do jazdy po autostradzie i ekspresówce, oczywiście waży na pusto 1947kg, ma 190KMM sprinterem nie jest, ciężko mi powiedzieć z czego się przesiadasz i do czego masz odniesienie, ale serio nie jest źle. To że wyje z butem w podłodze to charakterystyka CVT.
 

 

20 minut temu, leszcz napisał(a):

Czy drugi raz wybrałbyś HEV czy D?
Czytałem że słabo jeździ w głębokim śniegu, a diesle bywają 4x4...

Hybrydę. Jak pisałem, w pole ze śniegiem po kolana się nie pchałem, ale pod Chopokiem w boczne uliczki tak i ani raz nie stanął.
 

 

21 minut temu, leszcz napisał(a):

Interesują mnie jak najmłodsze roczniki z niewielkim przebiegiem, jeśli są jeszcze na gwarancji to można przedłużyć, myślisz że warto?

Ja mam do 5 lat.

 

21 minut temu, leszcz napisał(a):

No i nie wiem czy brać wersję 5 czy 7 osobową, dzisiaj oglądałem tylko tą pierwszą i bagażnik jest super, jeśli te dodatkowe 2 miejsca mocno go nie pomniejszają to może lepiej je mieć niż niż 2 razy w roku żałować emoji848.png

Szkoda, że masz daleko, ja mam 7os i bagażnik jest minimalnie płytszy - kończy się mniej więcej na równo z progiem.
 

 

22 minuty temu, leszcz napisał(a):

A czy Mondeo i C-Max mają taki sam układ? Bo ostatnio natrafiłem na taki filmik

Nie. W Mondeo jest 2.0 187KM, Kuga i S-Max mają 2.5 i 190KM. Inne konstrukcje, tutaj dodatkowo jeśli to film o którym myślę, to było z samochodu powypadkowego bo nawet pokrywy nosiły ślady uderzenia, więc ciężko ocenić.

Przeczytaj tamten wątek - generalnie ja jestem zadowolony i wybrał bym go ponownie(no Galaxego ;] ). Nie bez znaczenia jest fakt że w mieście pali 4-7l MNIEJ niż Grand C-Max 1.5 EB (skrajne warunki -> 1.6km w mróz stop, powrót 1.6km, 6 czy 7h i ponownie tak samo). Standardowo mniej o te 4 do 5l.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. W Mondeo jest 2.0 187KM, Kuga i S-Max mają 2.5 i 190KM. Inne konstrukcje, tutaj dodatkowo jeśli to film o którym myślę, to było z samochodu powypadkowego bo nawet pokrywy nosiły ślady uderzenia, więc ciężko ocenić.

Przeczytaj tamten wątek - generalnie ja jestem zadowolony i wybrał bym go ponownie(no Galaxego ;] ). Nie bez znaczenia jest fakt że w mieście pali 4-7l MNIEJ niż Grand C-Max 1.5 EB (skrajne warunki -> 1.6km w mróz stop, powrót 1.6km, 6 czy 7h i ponownie tak samo). Standardowo mniej o te 4 do 5l.
No obecnie jeździmy, a właściwie żona jeździ, 300 konnym Leonem kombi a wcześniej 3 litrową 5 BMW w dieslu
Dzisiaj prychała że Touran ma tylko 150KM, ale 5 minut później nie przeszkadzało jej to zamulać tym 300 konnym Leonem, a na moją uwagę stwierdziła że odkąd mandaty podrożały to ona szybko nie jeździ a teraz to ma ochotę na relaksująca jazdę (jechaliśmy obwodówką miasta 70km/h za tirem...)
Zresztą ona na trasie potrafi zejść do niskich 6 litrów gdzie ja poniżej 9 nie dam rady.

Ale wracając do tematu, dzięki za uwagi
Piszesz o 5 latach gwarancji, dostałeś standardowo 3 lata + dokupiłeś 4 i 5 rok?
Te co dzisiaj oglądałem mają 2 lata (do przyszłego roku) i za 2800zl mogę dokupić na 3 i 4 rok/80kkm lub za 5700zl 3 i 4/140kkm , lub za 9000zl 3-6/180kkm.

Czy układ hybrydowy ma dłuższą gwarancję niż podstawowe 2 czy 3 lata, np. bateria która w niektórych elektrykach ma na 8 lat?

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, leszcz napisał(a):

Piszesz o 5 latach gwarancji, dostałeś standardowo 3 lata + dokupiłeś 4 i 5 rok?

2 lata podstawy + 3 dokupione do chyba 120kkm.

 

2 godziny temu, leszcz napisał(a):

Czy układ hybrydowy ma dłuższą gwarancję niż podstawowe 2 czy 3 lata, np. bateria która w niektórych elektrykach ma na 8 lat?

O ile dobrze pamiętam na baterię jest 8 lat.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.