Skocz do zawartości

Hak - luzy


Pado

Rekomendowane odpowiedzi

Mam oryginalny hak VW w T rocku, używany był sporadycznie ( przyczepa lekka) . 

W tym roku zmieniłem bagażnik dachowy na rowery na platformę na hak (m.in ze względu na ebike ). 

Najpierw pożyczyłem Interpacka i pojechaliśmy z rodziną na Velo Dunajec - podczas jazdy na zakrętach  zacząłem słyszeć stuk-puk, stwierdziłem, że albo to coś z bagażnikiem, albo hakiem...  

Ostatecznie kupiłem Thule i...to samo, na zakrętach stuk puk , sporadycznie, ale jednak . Po zbadaniu sprawy wygląda, że jest luzik na haku. Hak jest wpinany od dołu, luz na haku wyczuwam dopiero po założeniu platformy, w gnieździe czysto. Ja rozumiem, że musi być jakiś luz w takich hakach, żeby go włożyć, ale z drugiej strony pewnie i będzie się powiększał....

 

Czy w takich hakach coś się reguluje? Bo ja tam specjalnie nic nie widzę...

 

Generalnie do tej pory miałem haki stałe ( przykręcane) i był spokój 

Zrzut ekranu 2023-11-03 073416.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pado napisał(a):

Mam oryginalny hak VW w T rocku, używany był sporadycznie ( przyczepa lekka) . 

W tym roku zmieniłem bagażnik dachowy na rowery na platformę na hak (m.in ze względu na ebike ). 

Najpierw pożyczyłem Interpacka i pojechaliśmy z rodziną na Velo Dunajec - podczas jazdy na zakrętach  zacząłem słyszeć stuk-puk, stwierdziłem, że albo to coś z bagażnikiem, albo hakiem...  

Ostatecznie kupiłem Thule i...to samo, na zakrętach stuk puk , sporadycznie, ale jednak . Po zbadaniu sprawy wygląda, że jest luzik na haku. Hak jest wpinany od dołu, luz na haku wyczuwam dopiero po założeniu platformy, w gnieździe czysto. Ja rozumiem, że musi być jakiś luz w takich hakach, żeby go włożyć, ale z drugiej strony pewnie i będzie się powiększał....

 

Czy w takich hakach coś się reguluje? Bo ja tam specjalnie nic nie widzę...

 

Generalnie do tej pory miałem haki stałe ( przykręcane) i był spokój 

Zrzut ekranu 2023-11-03 073416.png

BTW ile ebikow wozisz ? 2? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Danielpoz. napisał(a):

A czy ja twierdzę że Tobie stuka?🤣

Nie, ale twierdzisz, że znany problem i trzeba się przyzwyczaić. Mam taki sam hak i nie stuka, więc może jednak warto tematem się zainteresować, zanim się hak zgubi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, AstraC napisał(a):

Nie, ale twierdzisz, że znany problem i trzeba się przyzwyczaić. Mam taki sam hak i nie stuka, więc może jednak warto tematem się zainteresować, zanim się hak zgubi?

Taki sam w sensie wpinany od dołu, bo model raczej nie ten sam (inne auto) ...

 

Ja myślę o wywaleniu go i zakupie stałego - koszty małe (belka z hakiem ok 450pln) a instalacja i gniazdo zostaje oryginalne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Pado napisał(a):

Taki sam w sensie wpinany od dołu, bo model raczej nie ten sam (inne auto) ...

 

Ja myślę o wywaleniu go i zakupie stałego - koszty małe (belka z hakiem ok 450pln) a instalacja i gniazdo zostaje oryginalne.

 

Ja mam Brink OIDP(OE FORD), i z tego co widzę mocowanie jest podobne, zresztą podejrzewam, że jednak uchwyt sam w sobie i belce i w haku jest wszędzie taki sam standardowy, a personalizacji podlegają tylko uchwyty do podłogi/podłóżnic, ewentualnie drobne zmiany kształtu belki, oraz hak sam w sobie.
Toteż moje stwierdzenie że ja luzów nie mam i przyczynę warto by znaleźć, ewentualnie miejsce w którym pojawia się stuk - być może to np. jakaś specyficzna konstrukcja zawieszenia powoduje, że gdzieś coś się obija przy skranym położeniu w dół, bo jednak platforma mocno obciąża hak, lub sprawdzić sam hak żeby go nie zgubić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest raczej dokladany hak na bolec, orginal w europejskich zazwyczaj jest obracany. Mysle ze trzeba sie pogodzić.

Edit, widzę że faktycznie t-roc miał takie w orginale, dziwne

Edytowane przez tower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.