Skocz do zawartości

zasilania kamerki poszukuję


Igorek

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba potrzebuję jakiegoś przekaźnika czy zasilania gniazdka zapalniczki, które utrzyma zasilanie przez jakieś 15- 60 minut od wyłączenia zapłonu. Potrzebne mi to do samochodów, które głownie jeżdżą po mieście i poprzez bardzo krótkie cykle pracy kamerek padają w nich baterie (nie mają czasu się naładować). Wymyśliłem, że zasilanie podepnę przez coś, co po uruchomieniu kamerki potrzyma jej zasilanie przez np minimum pół godziny aby bateria zdążyła się naładować- czyli kamerka prawidłowo wyłączyć- czyli nie uszkadzać plików na karcie pamięci.

Polecicie coś sprawdzonego? Musi być przede wszystkim dobrze. Kiedyś kupiłem jakiś polecany zasilacz od chińczyka i radio przestało działać. Może i był tani ale co z tego jak po kilku dniach stał się elektrośmieciem.

Ewentualnie jakieś inne, sensowne propozycje mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, zzzz napisał(a):

Taaaa. A następnym wątkiem założonym przez @Igorek będzie: Akumulator mi pada, jaki polecacie nowy.

są zasilacze do kamerek że sobie ustawiasz do jakiego napięcia akumulatora może kamerka pobierać prąd zasilacz

Edytowane przez Waldek40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Igorek napisał(a):

Chyba potrzebuję jakiegoś przekaźnika czy zasilania gniazdka zapalniczki, które utrzyma zasilanie przez jakieś 15- 60 minut od wyłączenia zapłonu. Potrzebne mi to do samochodów, które głownie jeżdżą po mieście i poprzez bardzo krótkie cykle pracy kamerek padają w nich baterie (nie mają czasu się naładować). Wymyśliłem, że zasilanie podepnę przez coś, co po uruchomieniu kamerki potrzyma jej zasilanie przez np minimum pół godziny aby bateria zdążyła się naładować- czyli kamerka prawidłowo wyłączyć- czyli nie uszkadzać plików na karcie pamięci.

Polecicie coś sprawdzonego? Musi być przede wszystkim dobrze. Kiedyś kupiłem jakiś polecany zasilacz od chińczyka i radio przestało działać. Może i był tani ale co z tego jak po kilku dniach stał się elektrośmieciem.

Ewentualnie jakieś inne, sensowne propozycje mile widziane.

 

Na Ali są puste powerbanki, na 2, 4 czy 8 ogniw 18650. Kosztują że 4 USD.

 

Wydlubujesz ogniwa że starego laptopa, wkładasz do takiego powebanka, zamykasz i podłączasz pomiędzy kamerka a zapalniczką.

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Waldek40 napisał(a):

a nie możesz podłączyć kamerki pod stały +? możesz wtedy uruchomić nawet nagrywanie w trybie parkingowym

trzeba tylko znaleźć odpowiedni zasilacz do twojej kamerki przykładowe zasilacze

Każdy z moich samochodów używany jest nierównomiernie, przykładowo ten miesiąc jeżdżę ale kolejne dwa tygodnie będzie stał nieużywany i będzie to zupełnie nieplanowane. Poza tym ja mam porządny zasilacz a jedyne czego potrzebuję to zarządzanie czasem włączania kamerki tak, aby miała ona czas się naładować i prawidłowo (z przewidywaniem opóźnieniem) wyłączyć.

43 minuty temu, Waldek40 napisał(a):

są zasilacze do kamerek że sobie ustawiasz do jakiego napięcia akumulatora może kamerka pobierać prąd zasilacz

Nie chcę rozładowywać niepotrzebnie akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, grogi napisał(a):

 

Na Ali są puste powerbanki, na 2, 4 czy 8 ogniw 18650. Kosztują że 4 USD.

 

Wydlubujesz ogniwa że starego laptopa, wkładasz do takiego powebanka, zamykasz i podłączasz pomiędzy kamerka a zapalniczką.

Jakoś nie widzi mi się umieszczanie w samochodzie własnoręcznie rzeźbionej baterii z ogniw litowych oraz pozostawianie jej do działania w wiecznie skrajnych zakresach napięć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Igorek napisał(a):

Jakoś nie widzi mi się umieszczanie w samochodzie własnoręcznie rzeźbionej baterii z ogniw litowych oraz pozostawianie jej do działania w wiecznie skrajnych zakresach napięć. 

 

Jeśli nie chcesz trybu parkingowego, a problemem jest jedynie zapis ostatniego pliku po wyłączeniu zasilania (nieudany z powodu padniętej baterii w kamerce), to ja widzę jedno rozwiązanie. Jest nim zmiana kamerek na takie, które zamiast aku mają kondensator.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kenickie napisał(a):

 

Jeśli nie chcesz trybu parkingowego, a problemem jest jedynie zapis ostatniego pliku po wyłączeniu zasilania (nieudany z powodu padniętej baterii w kamerce), to ja widzę jedno rozwiązanie. Jest nim zmiana kamerek na takie, które zamiast aku mają kondensator.

 

Ten błąd popełniłem już parę lat temu, kondensatory też padły. Wymieniłem na większe i również zdechły. I w ogóle działały dużo krócej niż bateria, która jednak te kilka lat wytrzymuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2023 o 11:49, Igorek napisał(a):

Jakoś nie widzi mi się umieszczanie w samochodzie własnoręcznie rzeźbionej baterii z ogniw litowych oraz pozostawianie jej do działania w wiecznie skrajnych zakresach napięć. 

 

To kup fabryczny powerbank. Ten (https://www.aliexpress.com/item/1005005991812516.html) sprawdziłem osobiście i elektronika działa tak, że nadaje się do buforowania zasilania w aucie.

 

 

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.