Skocz do zawartości

Dmuchawa do liści


karolchyla

Rekomendowane odpowiedzi

Czy przeciętna spalinowa dmuchawa do liści o mocy około 1,1KM  w cenie około 700 zł będzie przydatna w zimie do szybkiego usuwania świeżego śniegu? 

Chodzi o szybkie akcje typu podjazd do garażu, schody wejściowe, czy zdmuchnięcie tego białego gówna z samochodu parkującego od chmurką. Wiadomo, że jak zasypie wszystko to łopata, albo traktor w ruch. Ale tak doraźnie , kilka centymetrów spadnie i żeby nie łopatowac ci chwilę, tylko dmuchnać i żeby nie przyklepac chodząc po nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, niech będzie akumulatorowa. Ale czy da ten sam cug? Coś konkretnego polecisz w zestawie z akumulatorem, żeby chociaż 30 minut dmuchało jak wściekłe? 

Na oku mam takie dwa modele:

1. https://allegro.pl/oferta/dmuchawa-spalinowa-nax-5-5-kg-odkurzacz-do-lisci-14540562464

2. https://allegro.pl/oferta/daewoo-dmuchawa-spalinowa-odkurzacz-lisci-makita-14455808263

 

Nie mam z tymi urządzeniami styczności , po za stihlem , którego modelu nie pamiętam. W robocie go nam kupili do odmuchiwania maszyn z kurzu i trocin. To dmucha dość dobrze, no ale budżet X2, albo X3.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, karolchyla napisał(a):

Czy przeciętna spalinowa dmuchawa do liści o mocy około 1,1KM  w cenie około 700 zł będzie przydatna w zimie do szybkiego usuwania świeżego śniegu? 

Chodzi o szybkie akcje typu podjazd do garażu, schody wejściowe, czy zdmuchnięcie tego białego gówna z samochodu parkującego od chmurką. Wiadomo, że jak zasypie wszystko to łopata, albo traktor w ruch. Ale tak doraźnie , kilka centymetrów spadnie i żeby nie łopatowac ci chwilę, tylko dmuchnać i żeby nie przyklepac chodząc po nim.

 

Ja mam spalinową z dość mocnym dmuchem, ale nei pamiętam mocy.

Śnieg świeży tym zdmuchniesz z auta czy z chodnika, ale pytanie czy będzie się Tobie chciało to wyciągać i odpalać.

Śnieg nie może być przymarznięty czy mocno mokry. Natomiast co do kostki/schodów to nie używam, bo albo zawiewa (mróz) tak, że i tak to zaraz zasypie albo przymarza. Mokry czy przydeptany śnieg też nie zdmuchnie.

Za to dmuchawę bardzo często stosuje poza zimą. Rozpalam nią grilla, czyszczę dzieci :phi:, czy zdmuchuje podjazd lub liście jesienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak będzie zatankowana i stała obok łopaty to kto wie, może będzie mi się chciało 😁. Zdaję sobie sprawę, że nie zrobię nią ściezki w głębokim, czy udeoptanym śniegu. Ale takie 0-10 cm świeżego puchu chyba odrzuci przedmną? W newralgicznych miejscach mam ściezki z kruszywa zrobione, oraz podjazd przed domem. Łopatowanie na kamyku jest upierdliwe. Na trawie, czy betonie to fajna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, karolchyla napisał(a):

Wiesz jak będzie zatankowana i stała obok łopaty to kto wie, może będzie mi się chciało 😁. Zdaję sobie sprawę, że nie zrobię nią ściezki w głębokim, czy udeoptanym śniegu. Ale takie 0-10 cm świeżego puchu chyba odrzuci przedmną? W newralgicznych miejscach mam ściezki z kruszywa zrobione, oraz podjazd przed domem. Łopatowanie na kamyku jest upierdliwe. Na trawie, czy betonie to fajna robota.

Tak właśnie u mnie wisi. Zatankowana, gotową do pracy. Aczkolwiek szybciej łopatą to ogarne, więc może dwa razy na początku sprawdziłem i dałem sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, karolchyla napisał(a):

Czy przeciętna spalinowa dmuchawa do liści o mocy około 1,1KM  w cenie około 700 zł będzie przydatna w zimie do szybkiego usuwania świeżego śniegu? 

Chodzi o szybkie akcje typu podjazd do garażu, schody wejściowe, czy zdmuchnięcie tego białego gówna z samochodu parkującego od chmurką. Wiadomo, że jak zasypie wszystko to łopata, albo traktor w ruch. Ale tak doraźnie , kilka centymetrów spadnie i żeby nie łopatowac ci chwilę, tylko dmuchnać i żeby nie przyklepac chodząc po nim.

Ja ostatnio odśnieżałem samochody dmuchawką 3 kW elektryczną. Dało radę, mokry śnieg ładnie zdmuchnęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.