Skocz do zawartości

Ktos tutaj robi turystykę z lekkim off? Czy wszyscy na twardym tylko?


jimbo22

Rekomendowane odpowiedzi

Na grupie 4x4 się dzieliłem już "wyprawami". Tej jesieni byłem w Bośni sam na moto... 
Zlepiłem klip... wyjazd dość nostalgiczny, bo pierwszy raz samotnie. I plusy dodatnie zdecydowanie przewyższyły plusy ujemne ;)

Bośnia jest fantastyczna, polecam każdemu. Ten kraj na "kilka" wypraw zastąpi u mnie już zjeżdzoną w każdą stronę Rumunię (3 razy w ciągu 1 roku wystarczy). Uwielbiam Transylvanię i karpaty... ale Bośnia daje trochę inny klimat, trochę egzotyki wynikającej z mieszanki otomańsko, europejskiej. Plus przyroda wyrywa z butów.

https://www.youtube.com/watch?v=U65iBnd-0mM

Z minusów - samotne wieczory, w hotelu/pokoju/knajpie. I włóczenie się solo po jakiejś tam starówce i zabijanie czasu jest słabe. No i -50% do odwagi w terenie jednak jest. Z tyłu głowy zawsze jest scenariusz, moto źle upadnie i nie podniosę go aż ktoś się przypadkowy pojawi (a poza asfaltem nie musi się pojawić wcale). Odpuściłem 2 miejsca bo teren okazał się za trudny.

 

Ale to jedyne minusy. Poza tym sama jazda we własnym tempie, czas na puszczenie drona, podziwianie dzikiej przyrody, skręcenie na spotkanie w inną stronę niż rano był plan :)

Edytowane przez jimbo22
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, coenmz napisał(a):

Ktoś robi zapewne.
Generalnie problem podniesienia moto jeśli spakujesz się lekko i wybierzesz moto, które nie waży ćwierć tony. ;)

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
 

No przesiądę się na KTMa czy cos innego ale dedykowanego do off... i zmniejszę gabaryt pewnie z kolejnym sprzętem. ale nadal - solo w off się "nie zaleca" pakować :) zarówno na moto jak i 4x4 :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie co rozumiesz jako off i gdzie chcesz jechać. Gdy mówimy o czymś pokroju polskiego TET to nie ma wysokiego progu wejścia. Oczywiście coś tam trzeba umieć, zdrowy rozsądek zalecany zarówno przy wyborze sprzętu jak i pory na przejazd. Czy jazda solo jest niebezpieczna? Jest, ale tylko od ciebie zależy jak wysoko ten poziom ryzyka ustawisz.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, coenmz napisał(a):

Jeszcze pytanie co rozumiesz jako off i gdzie chcesz jechać. Gdy mówimy o czymś pokroju polskiego TET to nie ma wysokiego progu wejścia. Oczywiście coś tam trzeba umieć, zdrowy rozsądek zalecany zarówno przy wyborze sprzętu jak i pory na przejazd. Czy jazda solo jest niebezpieczna? Jest, ale tylko od ciebie zależy jak wysoko ten poziom ryzyka ustawisz.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
 

Off dla offu mnie nie iteresuje. MIałem fazę Wranglerem na topienie go dla sportu - juz mi przeszło. TET polski niestety nudnawy jest, ale mamy co mamy.

Off dla dotarcia w turbo fajne miejsca i pinezki - jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, coenmz napisał(a):

Ktoś robi zapewne.
Generalnie problem podniesienia moto jeśli spakujesz się lekko i wybierzesz moto, które nie waży ćwierć tony. ;)

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
 

Według mnie, większy problem jest sam fakt upadnięcia, bo nawet przy zerowej prędkości, można sobie cos uszkodzić tak, ze sam sie nie podniesiesz, nie to ze jeszcze moto 

tfutfutfu

sam tez wole  jeździć solo i szutry sie zdarzają 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mikro doświadczenie, bo zaledwie jednosezonowe (w zasadzie połsezonowe - bo od lipca)   i zrobione ok 7 tys. km .. i też solo. Bo nie znam nikogo z motocyklem,  a w sumie okazało sie ,że tak mi lepiej. Z natury samotnikiem jestem i nie dobrze czuje się sam ze sobą. Układając sobie w głowie jak taka większa wyprawa mogłaby wyglądać, co mógłbym robić, zwiedzać itd. też nie rozważam udziału z kimś; czasem na forach widuje pytania/ogłoszenia typu jadę tu i tu ktoś chętny na wspólny wyjazd? Nie to nie dla mnie. Jedynie co budzi obawy to właśnie awaria i mój brak wiedzy technicznej lub jakaś wywrotka - choć w teren nie zapuszczam się z racji braku chęci,  doświadczenia i umiejętności (może kiedyś dorosnę do tego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kondi napisał(a):

Mam mikro doświadczenie, bo zaledwie jednosezonowe (w zasadzie połsezonowe - bo od lipca)   i zrobione ok 7 tys. km .. i też solo. Bo nie znam nikogo z motocyklem,  a w sumie okazało sie ,że tak mi lepiej. Z natury samotnikiem jestem i nie dobrze czuje się sam ze sobą. Układając sobie w głowie jak taka większa wyprawa mogłaby wyglądać, co mógłbym robić, zwiedzać itd. też nie rozważam udziału z kimś; czasem na forach widuje pytania/ogłoszenia typu jadę tu i tu ktoś chętny na wspólny wyjazd? Nie to nie dla mnie. Jedynie co budzi obawy to właśnie awaria i mój brak wiedzy technicznej lub jakaś wywrotka - choć w teren nie zapuszczam się z racji braku chęci,  doświadczenia i umiejętności (może kiedyś dorosnę do tego).

no i szacun :)

Ja jestem zazwyczaj organizatoro-przewodnikiem - i jezdze często w grupie, ale aboslutnie jest to zawsze grupa ludzi z którymi wiem ze sie nie pozabijamy w tydzień. Mamy swój styl, wiemy po co jedziemy i wtedy układanie trasy to czysta przyjemność.

NIGDY nie pojechałbym z kims losowym z sieci na doczepkę. Wiele historii juz słyszałem o artystach towarzyszach :)

Teraz pojechałem sam, bo grupa się rozpadła. Jeden po drugim, każdemu coś nie pykło :) I wyszło dobrze. nowe doświadczenie :) bardzo osobisty i edukacyjny trip :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jimbo22 napisał(a):


Ja jestem zazwyczaj organizatoro-przewodnikiem - i jezdze często w grupie

Teraz pojechałem sam, bo grupa się rozpadła. Jeden po drugim, każdemu coś nie pykło

Moze wquuu….es grupę ;)

udanych wyjazdów!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.