Skocz do zawartości

Pila spalinowa?


deszczowyRoman

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, deszczowyRoman napisał(a):

Cos polecicie lepszego od chinczykow na allegro za 300zl?

 

Stiga 540 za 719zl ewentualnie oleo mac?

w tej cenie to już bym poszedł np w stilha

https://www.stihl.pl/pl/p/pilarki-lancuchowe-ms-162-138968#pilarka-ms-162-138968

 

tutaj za 784zł

https://domitech.pl/product-pol-26652-Pilarka-spalinowa-Stihl-MS-162.html?gad_source=1&gclid=Cj0KCQiA1rSsBhDHARIsANB4EJZDnNhGNh17z2wwSkzXj6q_8Ubcvek07zMsOAo2Yg4z7y7g7na24CsaAnoxEALw_wcB

 

ale nie wiem czy to nie za słabe dla Ciebie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, deszczowyRoman napisał(a):

Cos polecicie lepszego od chinczykow na allegro za 300zl?

 

Stiga 540 za 719zl ewentualnie oleo mac?

Oleomac, mam kilka lat i jest bezproblemowa a lekko nie ma. Poza tym ma więcej mocy.

A nie, moc chyba podobna.

Edytowane przez Pieter2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam czy piła do użytku wokół domu czy również w terenie?

Pytam, bo mam spalinówkę i nie pamiętam kiedy jej ostatnio użyłem.
Przy domu korzystam z elektrycznej.

Ludzie jaki to komfort - cichsza, nie śmierdzi i bezpieczniejsza, bo łańcuch po odpuszczeniu włącznika staje w miejscu.
Przy zadbanym łańcuchu idzie jak wściekła.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ANalfabeta napisał(a):

A ja zapytam czy piła do użytku wokół domu czy również w terenie?

Pytam, bo mam spalinówkę i nie pamiętam kiedy jej ostatnio użyłem.
Przy domu korzystam z elektrycznej.

Ludzie jaki to komfort - cichsza, nie śmierdzi i bezpieczniejsza, bo łańcuch po odpuszczeniu włącznika staje w miejscu.
Przy zadbanym łańcuchu idzie jak wściekła.

tak potwierdzam, teść kilkanaście lat zajeżdżał jakąś elektryczną makitę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, bielaPL napisał(a):

tak potwierdzam, teść kilkanaście lat zajeżdżał jakąś elektryczną makitę

Nawet nie Makitę, mam zwykłą piłę NACa z łańcuchem Oregony. Kupiona do rozbiórki drewnianego domu. Rozebrała dom, potem zbudowała nowy, obecnie dzielnie służy w ogrodzie ;). Pożyczałem też rodzinie, znajomym a ona nadal działa. Cicha, lekka, tylko o oleju trzeba pamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ANalfabeta napisał(a):

A ja zapytam czy piła do użytku wokół domu czy również w terenie?

Pytam, bo mam spalinówkę i nie pamiętam kiedy jej ostatnio użyłem.
Przy domu korzystam z elektrycznej.

Ludzie jaki to komfort - cichsza, nie śmierdzi i bezpieczniejsza, bo łańcuch po odpuszczeniu włącznika staje w miejscu.
Przy zadbanym łańcuchu idzie jak wściekła.

I to jest podstawowe pytanie ;] do czego ;]  Ja mam gdzieś spalinową Nac. Największy model ;]  Ale to jest wyciągane raz na kilka lat większość roboty przy sadzie robi akumulatorowy DeWalt :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sherif napisał(a):

 Cicha, lekka, tylko o oleju trzeba pamiętać.

I to jest najważniejsze . Husqarna elektryczna i mc Alister ( z którymi miałem do czynienia) mają powazny problem ze smarowaniem łańcucha. Pompka tłoczkowa z powrotem tłoczka na sprężynce od długopisu nie daje rady. Wystarczy trochę gęstszy olej lub zapowietrzenie i jest walka.

O dziwo kupiłem jakąś używkę Einchella aku i radzi sobie całkiem nieźle. Nie ma też problemu ze smarowaniem a dwa aku 4Ah też sobie radzą. Mam też dostęp do spalinówki Stihl i o ile nie mam do pocięcia więcej niż 1m3 drewna to używam aku.

Takie coś tylko prowadnica 40

https://www.youtube.com/watch?v=Euvo2m3HBCk

Edytowane przez POKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, deszczowyRoman napisał(a):

nac z oregonem to jakies 550-600zł,

stiga to chinczyk ale lepszej jakosci z oegonem 719zł.

 

praca w terenie.

Mam piłę Nac, nie ma nawet 2 KM, jak na swoją wielkość, jest ciężka i paliwożerna, ale dawała radę. Leży w garażu od kilku lat. Awarie spustu gazu, napędu pompki oleju i kopcenie (stosunek oleju do paliwa to 1:25 ) wkurzały. Kupiłem oleomaca gs 370 wyprodukowanego we Włoszech i nie żałuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, jak do cięcia metr9wek raz na sezon, pocięcia jakiś gałęzi  na działce 10 ar, to elektryczny MacAllister sprawdza mi się od chyba 10 lat. Wyjmuje z szopki, przedłużacz, włączam i tnie. Sąsiad musi przygotować mieszankę, zalać, wykręcić świece, coś tam zawsze zgaśnie, poza tym głośno i śmierdzi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Pito napisał(a):

Sąsiad musi przygotować mieszankę, zalać, wykręcić świece

Po co wykręcać świece?

Ogólnie spalinówki są ok., tylko trzeba kupić jakąś markową i masz spokój na 20 czy 30 lat przy amatorskim używaniu. Olej lejesz 1:50  a czy śmierdzi to już sprawa dyskusyjna. Dla mnie spaliny z dwusuwa pachną;] Co do hałasu-użycie ochronników słuchu to norma.

Oczywiście łańcuch trzeba ostrzyć na bieżąco a i wymieniać jak się zużyje.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, volf6 napisał(a):
13 godzin temu, Pito napisał(a):

Sąsiad musi przygotować mieszankę, zalać, wykręcić świece

Po co wykręcać świece?

Ogólnie spalinówki są ok.,

Świece bo jak nie zapali, to zalewa (chyba o to chodzi). I tak, jak najbardziej, te markowe pewnie palą lepiej i ogólnie działają lepiej. Ale jak ktoś rozważa marketowa spalinówke za 300 zł, to wg mnie do zastosowania w przydomowym ogródku lepiej kupić elektryczną. Będzie mocniejsza i bezproblemowa.

Teraz w ogóle zastanawiam się nad akumulatorową mini pilarką. Ale najpierw sprawdzę na wiosnę czy nie wystarczy mi akumulatorowa piła lisica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.