Skocz do zawartości

Np. rollbag na siedzeniu - zabezpieczenie?


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem i najlepszego w Nowym Roku.

Podzielcie się doświadczeniem, patentem albo przemyśleniem na temat zabezpieczenia torby, rollbagu, który będzie ze mną podróżował na kanapie motocyklowej. Co robicie gdy zostawiacie motocykl bo ... idziecie coś zwiedzić, zobaczyć itp. Zwykłe pasy czy gumy są dobre do przytwierdzenia i stabilizacji bagażu podczas jazdy. A moje obawy pojawiają się gdy przyjdzie zostawić na godzinę czy dłużej moto na parkingu. Zdjęcie torby to 30 sekund. Co by w niej sie nie znajdowało jakby "zajumali" byłoby szkoda i mogłoby to skomplikować wyjazd.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kondi napisał(a):

Czołem i najlepszego w Nowym Roku.

Podzielcie się doświadczeniem, patentem albo przemyśleniem na temat zabezpieczenia torby, rollbagu, który będzie ze mną podróżował na kanapie motocyklowej. Co robicie gdy zostawiacie motocykl bo ... idziecie coś zwiedzić, zobaczyć itp. Zwykłe pasy czy gumy są dobre do przytwierdzenia i stabilizacji bagażu podczas jazdy. A moje obawy pojawiają się gdy przyjdzie zostawić na godzinę czy dłużej moto na parkingu. Zdjęcie torby to 30 sekund. Co by w niej sie nie znajdowało jakby "zajumali" byłoby szkoda i mogłoby to skomplikować wyjazd.    

Chyba jedynym zabezpieczeniem jest zabranie bagażu ze sobą albo zostawienie w bezpiecznym miejscu. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, janusz napisał(a):

Chyba jedynym zabezpieczeniem jest zabranie bagażu ze sobą albo zostawienie w bezpiecznym miejscu. 

Tego chciałbym możliwie uniknąć, bo zwiedzanie będąc objuczonym jak osioł...

Szukam jakiejś siatki stalowej zabezpieczającej ale wybór mikry a cena dość zaporowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kondi napisał(a):

Tego chciałbym możliwie uniknąć, bo zwiedzanie będąc objuczonym jak osioł...

Szukam jakiejś siatki stalowej zabezpieczającej ale wybór mikry a cena dość zaporowa...

Do noszenia jest fajny produkt firmy red mamut (torba centralna/plecak) ale nie jest to najtańszy produkt. Model np sahara 40

https://youtu.be/e8ZhCnf7fvk?si=Ybqj7Y7jbPb703bY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu zostawiałem, tak jak jest. Czasami przykrywałem pokrowcem motocyklowym.

Jak będą chcieli ukraść, to ukradną. Jak nie zabiorą torby to ją potną.

W teorii linka stalowa się nada, ale jak pisałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Kondi napisał(a):

Czołem i najlepszego w Nowym Roku.

Podzielcie się doświadczeniem, patentem albo przemyśleniem na temat zabezpieczenia torby, rollbagu, który będzie ze mną podróżował na kanapie motocyklowej. Co robicie gdy zostawiacie motocykl bo ... idziecie coś zwiedzić, zobaczyć itp. Zwykłe pasy czy gumy są dobre do przytwierdzenia i stabilizacji bagażu podczas jazdy. A moje obawy pojawiają się gdy przyjdzie zostawić na godzinę czy dłużej moto na parkingu. Zdjęcie torby to 30 sekund. Co by w niej sie nie znajdowało jakby "zajumali" byłoby szkoda i mogłoby to skomplikować wyjazd.    

nic :)

drogi szpej mam w kufrze zamykanym na kluczyk. w torbie są ciuchy i kosmetyki. jak ktos buchnie - odtworzenie tego to banał. takze nie przejmuję się. 
oczywiscie to jeszcze zalezy od kraju w którym jestes. pewnie w jakimś Maroko czy dużych miastach innowierców typu Berlin i Paryż trzeba uważać. ale nigdy nie miałem problemu tej natury.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Maroku, Rumunii, Bułgarii, Berlinie i Paryżu zostawiałem nawet kask i kurtkę na moto bez żadnych zabezpieczeń.

Edytowane przez Request
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2024 o 20:04, Request napisał(a):

Byłem w Maroku, Rumunii, Bułgarii, Berlinie i Paryżu zostawiałem nawet kask i kurtkę na moto bez żadnych zabezpieczeń.

A ja wymieniłem te miejsca (Maroko ciężko nazwać miejscem - bardziej tu chodzi o duże miasta tam), bo właśnie wbrew pozorom - nie Rumunia, nie Bałkany - a duże skupiska, gdzie jest anonimowość i migranci - tam słyszałem jedynie historie z pierwszej ręki, że były problemy z dobieraniem się do motocykli. odpalały się alarmy, maszyny były przewracane, ekipy po nocach chowały sprzęty w garażach czy wprowadzali je do halli hotelowych. itp itd. 

Nie oznacza to że każdemu się to zdarza i na każdej ulicy. Każdy ma oczy i rozum, wie na co się przygotować i robi jakiś wywiad przed wyjazdem :) plus - jeden wiezie stare gacie, drugi lata w trampkach za 800 zeta ;) jeden zabiera do pokoju 1 torbę z 3. a drugi niesie wszystko na 3 razy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.