Skocz do zawartości

 DS4 Cross Opera 1.6 E-TENSE czy Qashqai 1.5 VC-T e-POWER


PavvelM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szwagier szuka auta i na razie wybór padł na:

1. Qashqai 1.5 VC-T e-POWER 190 KM

2. DS4 Cross Opera 1.6 E-TENSE 225 KM

 

Z tego co doczytałem to DS4 ma silnik 1.6 puretech - dawny THP, ale ulepszony jeśli dobrze zrozumiałem. Teściu ma 1.6 THP i za darmo bym tego nie chciał działa dobrze, ale w trybie awaryjnym ;) O silniku Qashqai 1.5 VC-T za dużo nie znalazłem. Ma ktoś doświadczenie z tymi silnikami i może podzielić się opinią?

 

Edytowane przez PavvelM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PavvelM napisał(a):

Witam,

Szwagier szuka auta i na razie wybór padł na:

1. Qashqai 1.5 VC-T e-POWER 190 KM

2. DS4 Cross Opera 1.6 E-TENSE 225 KM

 

Z tego co doczytałem to DS4 ma silnik 1.6 puretech - dawny THP, ale ulepszony jeśli dobrze zrozumiałem. Teściu ma 1.6 THP i za darmo bym tego nie chciał działa dobrze, ale w trybie awaryjnym ;) O silniku Qashqai 1.5 VC-T za dużo nie znalazłem. Ma ktoś doświadczenie z tymi silnikami i może podzielić się opinią?

 

 

Przede wszystkim DS to hybryda typu Plug-in, a Nissana ładować z gniazdka i jeździć na samym pradzie się nie da.

Więc na początek niech się szwagier określi, czego konkretnie szuka :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
5 godzin temu, Maciej__ napisał(a):

 

Przede wszystkim DS to hybryda typu Plug-in, a Nissana ładować z gniazdka i jeździć na samym pradzie się nie da.

Więc na początek niech się szwagier określi, czego konkretnie szuka :ok:

Szwagier chce nową hybrydę, z otwieranym bagażnikiem na przycisk, bajerów nie potrzebuje.

DS4 mu się podoba, cytuje "małe tego na drogach" więc chyba będzie ciężko mu się określić. 

Osobiście mu powiedziałem że DS wizualnie fajny, ale ja bym go ze względu na silnik nie kupił. U teścia THP najlepiej chodzi w trybie awaryjnym. 

Edytowane przez PavvelM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, PavvelM napisał(a):

Szwagier chce nową hybrydę, z otwieranym bagażnikiem na przycisk, bajerów nie potrzebuje, ale jak byliśmy w nissanie to pytał o najbogatszą wersję :).

DS4 mu się podoba, cytuje "małe tego na drogach" więc chyba będzie ciężko mu się określić. 

Osobiście mu powiedziałem że DS wizualnie fajny, ale ja bym go ze względu na silnik nie kupił. U teścia THP najlepiej chodzi w trybie awaryjnym. 

 

Ale hybrydy sa roznego typu i warto swiadomie podejmować decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, PavvelM napisał(a):

Witam,

Szwagier szuka auta i na razie wybór padł na:

1. Qashqai 1.5 VC-T e-POWER 190 KM

2. DS4 Cross Opera 1.6 E-TENSE 225 KM

 

Z tego co doczytałem to DS4 ma silnik 1.6 puretech - dawny THP, ale ulepszony jeśli dobrze zrozumiałem. Teściu ma 1.6 THP i za darmo bym tego nie chciał działa dobrze, ale w trybie awaryjnym ;) O silniku Qashqai 1.5 VC-T za dużo nie znalazłem. Ma ktoś doświadczenie z tymi silnikami i może podzielić się opinią?

 

 

pytanie do czego on tego potrzebuje, ile będzie jeździł, jak długo, jakie przebiegi. Jak tylko kilka lat na czas gwarancji to niech bierze po prostu to co mu się podoba bardziej i tyle. Jedno i drugie to skomplikowane konstrukcje i trudno oszacować awaryjność i ewentualne koszty za kilka lat.

Ja mam ePowera prawie rok, przebieg 18 tys. Problemów żadnych, jeździ mi się tym świetnie. Sam silnik spalinowy to trzycylindrowa wersja czterocylindrowego silnika ze zmiennym stopniem sprężania wprowadzonego na rynek w 2018 roku w Infinity. Podobno w Ameryce pojawiają się z nim problemy:

https://www.carscoops.com/2023/12/feds-open-investigation-into-455000-nissans-and-infinitis-over-engine-failures/

 

Natomiast co do awaryjności samego ePowera w Qashqai'u, to siedząc na różnych grupach międzynarodowych słyszałem może o dwóch problemach z silnikiem spalinowym. Natomiast pojawiają się komunikaty o błędach całego napędu, które w większości nie zatrzymują auta. Podobno była wadliwa partia generatorów prądu (takie coś co jest napędzane przez silnik spalinowy i wytwarza prąd, odpowiednik alternatora w normalnym aucie) i Nissan na gwarancji wymienia te generatory. Czyli jak w każdym aucie dzisiaj, zawsze coś może być niedopracowane, niedotestowane i najważniejsza jest jak najlepsza gwarancja.

 

Natomiast co do samej jazdy to ja uwielbiam sposób działania tego napędu i silnika. Do ideału może brakuje tylko żeby on miał 4 cylindry a nie 3 bo by jeszcze bardziej kulturalnie pracował, chociaż dźwięk można uznać mało przyjemny tylko na początku, jak jest zimny. Spalanie mam średnie z całego przebiegu 5.4 litra/100km.

Nie wiem co jeszcze, jak masz jakieś konkrety to pytaj.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maro_t dziękuję za garść informacji. Jak przyjdzie mi coś do głowy lub szwagier o coś zapyta to Cię pomęczę.

 

@Maciej__ ze świadomą decyzją szwagra może być ciężko on wsiada do auta i auto ma jechać :) Ja też na bieżąco z nowymi autami nie jestem. Nie chcę też nikomu doradzać, żeby później nie było bo powiedziałeś, że będzie lepszy. Natomiast jasno powiedziałem mu że 1.6 puretech to raczej średni pomysł.

 

Szwagier obecnym autem (Juke) jeździ 11 lat więc myślę, że tym też będzie chciał tyle pojeździć. Jeździ głównie do pracy ok 15 km w jedną stronę. Większość auto będzie jeździło po mieście pewno raz na jakiś czas zdarzy się jakaś dłuższa trasa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, PavvelM napisał(a):

Szwagier obecnym autem (Juke) jeździ 11 lat więc myślę, że tym też będzie chciał tyle pojeździć. Jeździ głównie do pracy ok 15 km w jedną stronę. Większość auto będzie jeździło po mieście pewno raz na jakiś czas zdarzy się jakaś dłuższa trasa. 

 

jakbym planował jeździć autem 11 lat i miałaby to być hybryda to bym jednak poszedł do Toyoty. A odbiór z salonu lawetą i prosto na zabezpieczenie antykorozyjne.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.