Skocz do zawartości

Passat B8 kamera cofania czy da się ja wylaczyc.


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie, wczoraj żona wróciła autem i kamera cofania nie działa. 

Znając ją jeśli jest taka opcja w menu jakoś ją wyłączyła. Czy ktoś wie czy jest taka opcja? Instrukcja do auta spakowana na czas remontu, a nie chce jechać do serwisu 100km aby koleś klikną coś na radiu i działało. 

Ja usiadłem i niestety nie wiem gdzie tego szukać jeśli jest taka możliwość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krzys139 napisał(a):

Panowie i Panie, wczoraj żona wróciła autem i kamera cofania nie działa. 

Znając ją jeśli jest taka opcja w menu jakoś ją wyłączyła. Czy ktoś wie czy jest taka opcja? Instrukcja do auta spakowana na czas remontu, a nie chce jechać do serwisu 100km aby koleś klikną coś na radiu i działało. 

Ja usiadłem i niestety nie wiem gdzie tego szukać jeśli jest taka możliwość. 

Na panelu wcisnąć CAR, potem trybik ustawienia w ekranie i wybrać system parkowania. Tylko tam może być jeśli w ogóle jest wyłącznik kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na radiu przycisku CAR ale wchodząc w menu w ustawienia auta, jest możliwość włączenia i wyłączenia tylko opcji wspomagania wyjeżdżania z miejsca parkingowego czy jakoś tak.

Status auta bez błędów. 

Zresetowałem radio nadal bez zmian. 

Po włączeniu wstecznego zapal się kontrolka kamery ale na radiu nie zmienia się nic czyli jak gra radio nadal sobie gra i nie odchyla się znaczek aby odsłonić kamerę więc pozostanie chyba tylko ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kaczorek79 napisał(a):

Na panelu wcisnąć CAR, potem trybik ustawienia w ekranie i wybrać system parkowania. Tylko tam może być jeśli w ogóle jest wyłącznik kamery.

No to zobaczymy, doradca serwisowy polecił abym jeszcze sprawdził bezpieczniki. 

Ja zastanawiam się jeszcze nad odłączeniem i podłączeniem akumulatora, ale czy później nie okaze sie, ze będą zastanawiać sie co sie odwaliło, że prądu nie było.  

Jak to nie to to serdecznie zapraszają.

Dam znać co zrobili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, krzys139 napisał(a):

No to zobaczymy, doradca serwisowy polecił abym jeszcze sprawdził bezpieczniki. 

Ja zastanawiam się jeszcze nad odłączeniem i podłączeniem akumulatora, ale czy później nie okaze sie, ze będą zastanawiać sie co sie odwaliło, że prądu nie było.  

Jak to nie to to serdecznie zapraszają.

Dam znać co zrobili. 

Przeleć bezpieczniki i pomacaj wiązkę na klapie, bo może się przewód załamał. Jak znaczek z kamerą przymarznie, to może bezpiecznik spalić przy próbie otworzenia kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kaczorek79 napisał(a):

Przeleć bezpieczniki i pomacaj wiązkę na klapie, bo może się przewód załamał. Jak znaczek z kamerą przymarznie, to może bezpiecznik spalić przy próbie otworzenia kamery.

Bezpieczniki jakoś tam sprawdziłem. Ale to raczej na bank nie to. 

Po wrzuceniu wstecznego obraz na radiu powinien przełączyć sie na kamerę i wizualizację czujników parkowania. A tego nie robi tylko pozostaje ekran, który używamy czyli powiedzmy stacja radia się wyświetla.

Czujniki parkowania działają i wyją obok przeszkody. Niestety radio nie pokazuje, który. 

Fakt nie otwiera się znaczek, wsteczne światła się włączają ale chyba to jakiś błąd oprogramowania. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wg ASO stwierdzono  uszkodzony sterownik kamery cofania. Ponoć zespolony ze znaczkiem i kamerą. 

Czekam na dostarczenie części, wymienią i zobaczymy czy diagnoza była poprawna. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

I aktualizacja wymieniona kamera i cos dalej nie bardzo chce działać. Żona dostała zastępcze, zobaczymy czy sie uporają czy to grubszy problem. 

Dobrze to wróży na przyszłość😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2024 o 07:13, krzys139 napisał(a):

I aktualizacja wymieniona kamera i cos dalej nie bardzo chce działać. Żona dostała zastępcze, zobaczymy czy sie uporają czy to grubszy problem. 

Dobrze to wróży na przyszłość😂

 

Pewnie mistrzowie w ASO polegli na kodowaniu/ parametryzacji. Jak chciałem dołożyć u siebie kamerę to mi powiedzieli że nie dokładają bo nie mogą zakodować. Sam to sobie ogarnąłem. Jeśli polegną to spróbuj od nich wyciągnać jakie błędy generuje samochód. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się naprawić auto. 

Nowej kamery nie dało się zakodować w aucie bo..... też była uszkodzona. 

Druga kamera i wszystko poszło szybko i sprawnie. Dobrze do świadczy o jakości części zamiennych i kontroli jakości. 

Pewnie z samochodami taki sam dziki zachód.

  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.