Skocz do zawartości

Świece w oleju megane 1.6 16v


Gokart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dawno mnie nie było na forum bo dawno megane nie miała żadnej awarii 🙂. Do rzeczy. 

 

Megane 2006r 1.6 16v benzyna 270tys km przebiegu olej wymieniany tydzień temu. 

 

Otóż 4 dni temu odpalam auto i zaczyna chodzić nierówno jakby na trzech cylindrach brak mocy kontroli jak na choince + sprawdź układ wydechowy, wtrysk, esp. 

No ale jade do pracy bo muszę, po 5km zaczął chodzić normalnie jakby samo naprawa ale kontrolki cały czas się paliły. I tak jeździłem przez kolejne dni silnik pracował ok obroty nie falowały nic się nie działo, wczoraj nawet po zapaleniu auta zniknęły wszystkie kontrolki jakby nie bylo problemu. Stwierdziłem że może sprawdzę świece bo jednak coś sie działo a świecy nie zmieniałem z 50tys km. Odkręcam pierwszą i co się okazuje cała w oleju klucz też w oleju gniazdo brudne od oleju. Wyjąłem wszystkie ta sama sytuacja jedynie jedna świeca ta najbliższa nadkola sucha. 

 

Pytanie skąd olej w gniazdach świec, pokrywa zaworów? Niby tam nie ma uszczelki tylko na silikon może przepuszcza ale to tylko moje gdybanie. Jeździć tak i czasami sprawdzić świece jak to wygląda czy trzeba to koniecznie zrobić. 

 

Zanim podjade do mechanika chciałem zasięgnąć języka u was

Nie ukrywam że auto będzie sprzedawane w przyszłym roku i nei chciałbym w nie inwestować jeśli nie jest to konieczne chociaż kosztu naprawy nie znam jeszcze. 

 

Dzięki za jakieś podpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak w Lagunie 1 z silnikiem K4M 1,6 16v. Przebieg mniejszy miałem i się świece "moczyły". Ale nie na tyle żeby silnik źle pracował. 

Pokrywa jest na masę uszczelniającą. Ja nie robiłem, poszła do ludzi, a ludzie zabili rozrząd 😞

Później dalej jeździła z tego co wiem.

 

Może jak jest zaolejone to cewka/ki nie domaga/ją i dlatego choinka na desce. Cewki były problemem tych silników. 

Edytowane przez biniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.