Skocz do zawartości

1.0 ecoboost - jak to z nim jest


62545tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Widzę, że nie ma wątku o ecobooście..

mocno pasowałoby mi kupić tourneo couriera bądź connecta w wersjach osobowych, diesla chyba nie chce..., auto wokół komina dla żony i dzieci....

 

Buda couriera mi pasuje, przestronność też, mało tego, nawet najarałem się na nowego jak kilka dni temu zobaczyłem...., ale silnik, benzyna tylko 1.0 ecoboost.

Nie mam doświadczenia, miałem przez wiele lat fordma mondeo mk2 1.8 16v zagazowany brc 2 generacja i przejezdzil bez awarii 400 kkm u mnie, sprzedalem w 2016 roku za 1000 zl;) bo zaczynala go brać ruda kolleżanka;), ale do temtu...

Jak to z nimi jest?

Znam ikilkanaście osób, co miało służbowe Focusy 1.5 ecoboosty i mondeo - w każdym koło 150 tyś. km sypały się silniki... i do forda już nie powrócili...

z 1.0 TSI wiem jak jest i 1.2 tsi, ze ea111 dramat, ea 211 można kupować

a jak jest z ecoboostami?

Czytam, że pierwsze roczniki problem z przegrzewaniem itp, czy jest ktoś z Was w temacie, czy ten 1.0 czy 1.5 ale bardziej 1.0 bo tylko taki chyba występował w courier ma jakieś wersje poprawione, po czym rozpoznać by nie wepchać się  na minę?

Auto typowe wokół komina, 10 km do miasta poza obszareb zabudowanym, ze 20 km autostradowa obwodnica miasta i z 10 km po miescie, moze raz w roku jakas traska kolo 800 km, ale do tego mamy inne auto, pasuje mi jakos wykonania, pasuje mi przestrzen, buda kiosku ruchu itp, rozwazalem przez chwile B-max badz c- max ale tam tez znowu dylemat z silnikiem... wiec powracam do 1.0...

możecie się wypowidzieć?

miłego dnia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przegrzewanie była akcja naprawcza. Pasek rozrządu trzeba przejrzec. Po zmianie problemu nie ma ale trzeba po bin sprawdzić jaki pasek jest. Ja miałem 170KM latał jak głupi i widzę że do tej pory jeździ. 

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie auta (z tego co wiem) zostały zakwalifikowane do akcji naprawczej. Na YouTube można znaleźć filmiki jak rozpoznać ecoboosta po akcji naprawczej. 

A czy nowsze paski rozwiązały problem ich degradacji przez olej (w telegraficznym skrócie) to nie wiadomo. Różne są opinie w necie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ochkarol napisał(a):

Nie wszystkie auta (z tego co wiem) zostały zakwalifikowane do akcji naprawczej. Na YouTube można znaleźć filmiki jak rozpoznać ecoboosta po akcji naprawczej. 

A czy nowsze paski rozwiązały problem ich degradacji przez olej (w telegraficznym skrócie) to nie wiadomo. Różne są opinie w necie. 

Akcja naprawcza była na węża. Jak się nie załapał to wymienić samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wujek napisał(a):

Akcja naprawcza była na węża. Jak się nie załapał to wymienić samemu.

Pozostaje problem paska. Z tego co piszą, to po zakupie od razu robić rozrząd, razem z odmą + płukanka na dzień dobry, minimum raz. Oczywiście fabryczny interwał wymiany paska można w buty sobie wsadzić. Z tego co piszą to rozrząd najlepiej (choć najdrożej) robić (jednak) w ASO.

Oczywiście nie ma takiego dramatu, jak 1.2 Puretech, gdzie silnik potrafi zdechnąć po 60 tys km. 😁

Edytowane przez ochkarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam, jak (T)FSI to tylko poprawiony - po 2012 r. (o ile dobrze pamiętam). Coś mi się kojarzy, że najlepiej po 2015.

Nie wiem, czy do każdego auta VAG po 2012 roku poprawiony silnik trafił.

Edytowane przez ochkarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Woockush napisał(a):

Od połowy 2018 Ecoboost ma rozrząd na łańcuchu zamiast paska, aczkolwiek chyba pozostał krótki pasek do napędu pompy oleju 

 

2.0 TDI tez maja mokry pasek do napedu pompy oleju i nie slychac o zadnych problemach.

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o nowym - to brałbym i się nie przejmował, nawet jeśli pasek mokry, to zmieniaj olej częściej i już. No i skrócić nieco interwał wymiany rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.