Skocz do zawartości

Stare jest lepsze? Czyli powrot do przeszlosci - 2024 Hilux ...


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, kiziuk napisał(a):

 

Albo nie ;) co zależy od chgw czego. Do tego inny diwajs do pamiętania ustawień SS, inny diwajs do wyłączania żeglowania i jeszcze inny do niewiadomoczego.

Jeśli daje się to wszystko sterować po CAN, to można by się ograniczyć do jednego uniwersalnego sterownika, ale takiegoż chyba nie ma. 

Dodatkowo to jest wszystko work-in-progress czyli kupujesz nowy samochód, po dajmy na to lifcie, z nowym lepszym oprogramowaniem i się okazuje, że to jest jeszcze nierozdłubane.

 

 

Raczej wątpię, żeby wszystkie tajemnice w zakresie typowego ASO "to się nie da" były przez nich znane. 

Producent trzyma takie rzeczy dla siebie bo inaczej szybko by wypłynęło.

Siedzi parę firemek i dłubią w sterownikach za $$$ bo przy takiej polityce producenta da się na tym zarobić. Oczywiście know-how trochę wypływa na forach internetowych. Niektórzy mają może dostęp do dokumentacji Siemensa, ale zasadniczo dla szarego kierującego "się nie da" i się trzeba przyzwyczaić :facepalm:

Dla szaraka nie ale od tego są Chiny i Indie. Większość rzeczy już da się ogarnąć przez obd11 nawet z kodami online od VAG. Odis pozwala na update np zapamiętywania trybów. Oczywiście jak ktoś się boi że mu się samochód spali od dłubania to nie da się w ASO. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2024 o 10:08, marcindzieg napisał(a):

Z drugiej strony to ma być do tego że jak się zagapisz to się zatrzyma. Miałem do czynienia z tym tylko w Subaru i tam to działa całkiem dobrze. Znaczy nie zauważyłem że działa to chyba działa :)

 

Hyundai uratował mi dupę (tzn. sobie facjatę) już raz... Auto przede mną niby ruszyło, więc zacząłem się toczyć i rozglądać na boki, ale jednak stwierdziło że nie pojadą. 

 

Więc ja jestem na tak. 

Edytowane przez grogi
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2024 o 13:14, Ryb napisał(a):

 

Nie zarejestrowano żadnego wypadku. Ot, czasem pieszy zniknie w niewyjaśnionych okolicznościach i tyle.

;l

 

Bo to nie był pieszy, a zdegenerowana walabia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.