Skocz do zawartości

Renault Megane czy Laguna ?


polcomp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Pisze na ogolnym,bo wiecej tutaj ludkow zaglada.Dylemat,megane czy laguna rocznik 2003-2004,dizel 1.9,krajowy,do 40-43 tys.Na co zwracac uwage przy kupnie,jak juz znajde frown.gif,bo ciezko,duzo przywiezionych,a nie chce sie wpakowac na mine.Co trzeba sprawdzic w autku i zrobic na dzien dobry przy przebiegu 70-100 kkm.Awaryjnosc tych autek,teraz mam fiata Punto II v16 od trzech lat i nie nazekam,wszystko OK,ale musze dac zonie,sila wyzsza.Prosze o rady,opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.Pisze na ogolnym,bo wiecej tutaj ludkow zaglada.Dylemat,megane

> czy laguna rocznik 2003-2004,dizel 1.9,krajowy,do 40-43 tys.Na

> co zwracac uwage przy kupnie,jak juz znajde ,bo ciezko,duzo

> przywiezionych,a nie chce sie wpakowac na mine.Co trzeba

> sprawdzic w autku i zrobic na dzien dobry przy przebiegu 70-100

> kkm.Awaryjnosc tych autek,teraz mam fiata Punto II v16 od trzech

> lat i nie nazekam,wszystko OK,ale musze dac zonie,sila

> wyzsza.Prosze o rady,opinie.

A zaglądałeś do bagażnika Megane hatchback??

Wygląda na duży, ale przewieźć tam się da rzyczy nie wyższe niż 15cm - bo pokrywa bagażnika umieszczona jest pod dużym kątem, a dodatkowo do wnętrza "wnika" kupa plastiku (jakaś osłona silniczka wycieraczki).

Mnie Megane rozczarowało, jest przyciasne w środku no i ten bagażnik.

W porównaniu np. z 307 wogóle wypada słabo.

Co do awaryjności - Laguna nie ma najlepszych opinii, Megane zresztą też (w egzemplarzu który oglądałem był taki sam czytnik kart jak w Lagunie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.Pisze na ogolnym,bo wiecej tutaj ludkow zaglada.Dylemat,megane

> czy laguna rocznik 2003-2004,dizel 1.9,krajowy,do 40-43 tys.Na

> co zwracac uwage przy kupnie,jak juz znajde ,bo ciezko,duzo

> przywiezionych,a nie chce sie wpakowac na mine.Co trzeba

> sprawdzic w autku i zrobic na dzien dobry przy przebiegu 70-100

> kkm.Awaryjnosc tych autek,teraz mam fiata Punto II v16 od trzech

> lat i nie nazekam,wszystko OK,ale musze dac zonie,sila

> wyzsza.Prosze o rady,opinie.

Laguna ładniejsza wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.Pisze na ogolnym,bo wiecej tutaj ludkow zaglada.Dylemat,megane

> czy laguna rocznik 2003-2004,dizel 1.9,krajowy,do 40-43 tys.Na

> co zwracac uwage przy kupnie,jak juz znajde ,bo ciezko,duzo

> przywiezionych,a nie chce sie wpakowac na mine.Co trzeba

> sprawdzic w autku i zrobic na dzien dobry przy przebiegu 70-100

> kkm.Awaryjnosc tych autek,teraz mam fiata Punto II v16 od trzech

> lat i nie nazekam,wszystko OK,ale musze dac zonie,sila

> wyzsza.Prosze o rady,opinie.

Miałem kiedyś Lagunę II z silnikiem 1.9 dCi 120 KM w werscji b. bogatej bo Privilege.

Samochód był z 2002 r. Miał przejechane 110 kkm. Poprzedni właściciel regenerował w niej turbinę - wytrzymują ok. 100 kkm i to nie zależnie od samochodu. Turbiny produkują głównie Francuzi Garrett czytaj Honeywell zarówno do swoich samochodów jak i np: do VW dla silników 1.9 TDI, które wyposażane są we turbiny francuskie. A więc nie zależnie od samochodu turbinę należy regenerować co ok 100 kkm. Koszt to ca.1000 PLN, ale zależy od warsztatu.

Samochód jest na prawdę bardzo ładny i w tej wersji niesamowicie seryjnie wyposażony.

Nie miałem "mitycznych" problemów ani z silnikiem ani z elektroniką, która jest produkcji (głównie) DELPHI.

Poza tym karta i czytnik VALEO działały bez zarzutów.

Silnik 1.9 dCi jest niessamowicie dynamiczny i cichy. O wiele cichszy niż np: konkurencyjne TDI. Przyczyna jest prozaiczna, silniki dCi wykonane są w technologii Common Rail gdzie ciśnienie wtrysku to 100 - 120 MPa. Silniki 1.9 TDI wykonane są na pompowtryskiwaczach piezoelektrycznych, gdzie ciśnienie wtrysku osiąga wartość 200 MPa. Stąd ich hałas.

Samochód jest bardzo wygodny i komfortowy. Bardzo dobrze wykończony zarówno w środku jak i na zewnątrz. Wersja kombi jest stosunkowo długa - 4 695. Tak więc czasami ciężko znaleźć miejsce do zaparkowania.

Co do zużycia paliwa. Auto średnio przy jeździe mieszanej trasa/miasto spalało mi ok 7.7 l/100 km.

Na trasie potrafiło osiągnąć 6,0 l/100 km. To dobry wynik jak na samochód o masie 1 420 kg.

Usterki posiadają głownie samochody z 2001 r. W tym też roku fabryka w Sandouville wstrzymała ich produkcjie ze względu na przekroczoną ilość krytycznych problemów. Stąd samochody z 2002 r. są pozbawione tych błedów. Tak więc jak Laguna II to tylko po 2002 r.

Wersja bogata = Privilege.

Pamiętaj, że Laguna to b. komfortowy samochód.

Ja próbuję kupić taką - rocznik 2002 w wersji Privilege z silnikiem 1.9 dCi - od kilku miesięcy. Dałem ogłoszenie o chęci kupna.

Niestety odzewu brak.

Podsumowując,

Nie łatwo kupić dobrą Lagunę 2002/2003 w wersji Privilege z silnikiem dCi lud IDE.

Ale wybór należy do Ciebie!

P.S.

Quote:

Amnezja
- choroba ogarniająca właścicieli samochodów innych niż francuskie, gdy pytani są o awarie ich pojazdów lub wymianę części. Objawem często występującym, i po tym można łatwo chorobę rozpoznać, jest sformułowanie "tylko leję i jadę". O tym, że czasem trzeba zmienić olej, klocki hamulcowe, czy silentbloki albo parę pasków delikwent zarażony chorobą zapomina. Amnezja przybiera skrajne postawy i bywa niebezpieczna, pewien posiadacz Golfa rocznik 1985 tak się zapędził, że w końcu zmienił samochód, bo biedne auto nie wytrzymało ciągłego zapominania o podstawowych obowiązkach właściciela samochodu. Uczcijmy to minutą ciszy. Jak wiele osób jest chorych można się też przekonać w serwisach np. Hondy.

(...)

Znajomy
- postać mityczna, osoba, na którą powołują się Ci, którzy w życiu nie mieli francuskiego auta, ale "znajomy miał i mówił, że ciągle się psuje". Znajomy oczywiście nie istnieje, ale w legendach ma się całkiem dobrze. Znajomego nawiedzają różne klęski związanego z jego francuskim samochodem. Znajomy ma pecha i całe dnie spędza w warsztacie. Znajomy znajomego też ma pecha. Krótko mówiąc - znajomy to pechowiec.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lagune II w dieslu omijaj szerokim lukiem, auto bardzo awaryjne i

> trzeba miec sporo szczescia, zeby trafic na dobry egzemplarz

Quote:

Amnezja
- choroba ogarniająca właścicieli samochodów innych niż francuskie, gdy pytani są o awarie ich pojazdów lub wymianę części. Objawem często występującym, i po tym można łatwo chorobę rozpoznać, jest sformułowanie "tylko leję i jadę". O tym, że czasem trzeba zmienić olej, klocki hamulcowe, czy silentbloki albo parę pasków delikwent zarażony chorobą zapomina. Amnezja przybiera skrajne postawy i bywa niebezpieczna, pewien posiadacz Golfa rocznik 1985 tak się zapędził, że w końcu zmienił samochód, bo biedne auto nie wytrzymało ciągłego zapominania o podstawowych obowiązkach właściciela samochodu. Uczcijmy to minutą ciszy. Jak wiele osób jest chorych można się też przekonać w serwisach np. Hondy.

(...)

Znajomy
- postać mityczna, osoba, na którą powołują się Ci, którzy w życiu nie mieli francuskiego auta, ale "znajomy miał i mówił, że ciągle się psuje". Znajomy oczywiście nie istnieje, ale w legendach ma się całkiem dobrze. Znajomego nawiedzają różne klęski związanego z jego francuskim samochodem. Znajomy ma pecha i całe dnie spędza w warsztacie. Znajomy znajomego też ma pecha. Krótko mówiąc - znajomy to pechowiec.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przepraszam, ale Twój opis brzmi jak reklama , albo naprawdę

> miałeś super egzemplarz , miałeś i sprzedałeś i chcesz znowu

> kupić

Reklama, cóż, jestem z zawodu Inżynierem a nie specjalistą od reklamy.

Na temat Lagun czytałem już wiele nieprawdziwych informacji a raczej dezinformacji.

Starałem się przytoczyć fakty wraz z moim komentarzem.

Wskazałem również, przeczytaj raz jeszcze jak nie zrozumiałeś, iż w roku 2001 fabryka w Sandouville wstrzymała na ponad tydzień produkcje Lagun. Przestrzegałem również przed zakupem modeli z 2001r.

Czy to brzmi jak reklama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.