Skocz do zawartości

Samochody pokazowe


Gierma

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanka kupiła Megankę właśnie tzw. pokazówkę. Samochód miał niecały rok i wyjeżdżone coś koło 1000 km. Zapłaciła mniej niż z cennika i miała samochód od ręki. A ile mniej - mówiła, że coś koło 10%. Gwarancja była fabryczna, czyli szybko się skończyła, ale dealer dołożył od siebie jeszcze roczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dealer kupując auto podpisuje glejt że nie spienięży autka szybciej niż 6 miechów a rabat od 16-20 procent na demo dla dealera.

Oprócz tego dokładają kupującemu już tego czego nie ma w standardzie.

Reasumując minus około 20% plus dodatki jak dla nowego i gwarancja jak na zwykłe czyli prawie wszędzie do 2 lat (3).

> U dealerow: jak dlugo sa trzymane? Czy sprzedawane sa normalnie

> klientom? Z jakimi przebiegami? Z jaka forma gwarancji? Z jakimi

> upustami?

> Ktos wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U dealerow: jak dlugo sa trzymane? Czy sprzedawane sa normalnie klientom? Z jakimi przebiegami? Z jaka forma gwarancji? Z jakimi upustami?

> Ktos wie?

Przykład: Fiat Stilo, 3 miesiące stał u dealera w salonie pod dachem, 3 miesiące ja jeździłem na papierach dealera. W momencie przekazania kluczyków miał 4 (cztery) kilometry na liczniku. Gwarancja biegła od przeglądu zerowego, czyli w moim przypadku od dnia wręczenia kluczyków. Płatności - 50% przy kluczykach i umowie przyżeczenia sprzedaży, 50% przy przeniesieniu właśności. Upustu od ceny katalogowej wytargowałem 20% i dodatki. Ubezpieczenie płaciłem ja.

Ponieważ auto było niejeżdżone, a tylko "wysiadywane" przez gapiów w salonie, dokładnie sprawdziłem tapicerkę czy nie była brudna i pozaciągana. Wszystko inne działało cacy. cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przyżeczenia

Zwykle tego nie robię, bo zapewne mi też może się zdarzyć byk ortograficzny, ale mając na uwadze Twój podpis..... crazy.gif zastosowałem się do opisu podanego w tym linku zlosnik.gif

Przepraszam za OT (żeby nie było, że jestem purystą zlosnik.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.