Skocz do zawartości

Opel Tech2


drzwi_do_wanny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam astre 2 (sierpień 98) 2.0 16V 136KM .Kupuje na allegro od viakena interfejs .I mam pytanie odnośnie oprogramowania .Pościągałem różne opel tech2,ale to wszystko ma kody błędów w języku węgierskim,poza chyba kodami poduszek .Może mi ktoś dać namiar na angielskie odpowiedniki kodów błędów ,lub może w pełni angielską wersję techa2 ? Mam też pytanko ,bo spędziłem już pare godzin na przeglądaniu forum i o co chodzi z tym EPC i TIS ,ktoś tam dał namiary na jakąś ruską stronkę ,gdzie są progsy po 400MB .Czy ten EPC i TIS to jakieś rozbudowane wersje tego Techa? .Wiem że już było dużo na forum o techu2 ,ale przeczytałem już wiele na forum i nadal nie wiele rozumiem .Dzięki wielkie za wszelką pomoc. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam też pytanko ,bo spędziłem już pare

> godzin na przeglądaniu forum i o co chodzi z tym EPC i TIS ,ktoś

> tam dał namiary na jakąś ruską stronkę ,gdzie są progsy po 400MB

> .Czy ten EPC i TIS to jakieś rozbudowane wersje tego Techa?

witamy smile.gif

ciekawy nick bajdełej wink.gif

w skrócie:

EPC - elektroniczny katalog części do WSZYSTKICH opli

TIS - program serwisowy używany np. w ASO, współpracuje z oryginalnymi techami

poza tym informacje serwisowe typu "how to", i masa innych

aha, uzupełnij profil choć trochę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zaraz Cię koledzy wyprostują smile.gif.

- brak uzupełnionego profilu

- pytasz o Opel Tech 2, a temat jest wałkowany kilka postów poniżej, chyba najbardziej rozrośnięty temat w ostatnim czasie.

- TIS i EPC, wystarczy w googlach wpisać a opisy same wyskakują.

Ale witamy na forum i pozdrawiam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a który interface kupujesz?

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=122570707

Już uzupełniłem profil hehe .Wiem że zawsze dostaje sie zjeby że sie forum nie czyta, ale ja szukałem w necie o tym już kupe czasu i prawie całe forum dot opel techa przeczytałem, ale najwyraźniej nie umiem czytać ze zrozumieniem zlosnik.gif .Ksywa taka żeby smiesznie było a pozatym mam 1 ksywe na wszystkie fora bo nikt takiej nie ma i mam problem z zapamietywaniem loginow z glowy .Ten Viaken troche jednak jak widze tnie w kulki (ten od interfejsu) dał mi linka do ruskiej stronki z opel techem 2 ale ja nie kminie ni w ząb madziarskiego wiec na ch mi to? ale na forum u Was znalazłem jakies kody błędow przetłumaczone na polski ,ale nie wiem czy to do mojego furaka da rade bo tam było coś o magistrali Can a tego nie ma w mojej asterce 2 ,bo wiem coś niecoś o Canie z racji studiów a u mnie jest pełno kabli (Can potrzebuje 2) .A wogle kupuje interfejs bo mam problem z lampką czek endżin . W sumie zaczął z nią być problem po tym jak kumpel wymieniał mi pasek rozrzadu i takie tam pierdy (nie znam sie za bardzo na autach jeszcze - to moje 1sze i 3 miesiac dopiero) no i jak na moj gust musial jakies złącze poluzować bo zapala sie ta lampka ,a po wyłączeniu zapłonu i odpaleniu na ogół znika ale nie zawsze .Zapala sie generalnie losowo ale jak sie zapali to wczesniej b trudno jest odpalić auto .Mam instalke gazowa ,ale to stało się już wcześniej .Teraz sie okazało że wtyk od sondy lambda(cokolwiek to znaczy) był niedociśnięty ,troche sie poprawiło ale nadal sie zapala .Więc chce zobaczyć o co kaman a nie płacić w oplu 2 stówy .Pozatym chcę wiedzieć czy nie ma innych ukrytych wałków .Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.