Skocz do zawartości

Witam mam problem z AIR BAGI


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z Airbagiem w Fiat Bravo 1,9 JTD GT posiadam 4 poduszki, i swieci mi sie na desce rozdzielczej kontrolka poduszek, jak przekręcam kluczykiem i zapalam auto to na sekunde zapala sie gasnie a potem swieci nadal frown.gif podłaczałęm tester do wtyczek znajdujacych sie pod schowkiem dla pasażera i kicha nie może sie połaczyć Czy ktroś może wiedzieć co z tym zrobić, sprawdzałem namacalnie:D poduszki posiadam wszyskie 4 szt. auto nie bylo nigdy odpukać uderzone. nie chce jechac na serwis bo mi tam podepna examiner i tez pewnie nic nie zrobia a zaczna wymyslac ze to i tamto i zostawie im z 1000zł szkoda kasy frown.gif pozdrawiam zapomnialem dodac ze komupter laczy mi sie bez problemu z silnikiem i absem a nie chce z klima i air bagiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem tak samo w mojej bravie (mam 2 poduszki). Okazalo sie ze padla centralka (nie wiadomo dlaczego, samochod tez niebity). Znalazlem kolesia ktory zajmuje sie elektronika samochodowa, wymienil srodek centralki, zgral ja z poduszkami i po sprawie. Skasowal 250 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a tak miedzy wierszami to w ktorym miejscu znajduje sie centralka,

> centralka znajduje się w tunelu srodkowym przd lewarkiem zmiany biegów trzeba wyjac tunel

grinser006.gif umnie tez centralka padla koszt w aso 1200 zł rotfl.gif ja zakleiłem tasma aby nie razila poki cos nie wymysle confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja tez wlasnie mysle mysle i zastanawiam sie co zrobic

Na allegro jest kilka osób które maja na częsci nasze samochody sprowadzone z Angli i tp. ja pisalem do jednego z nich i odpisal zeby spisac dokladnieoznaczenia centralki bo jest ich kilka i wysle odpowiednia koszt 200 - 250 zł + wykasowanie błedu spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam mam problem z Airbagiem w Fiat Bravo 1,9 JTD GT posiadam 4

> poduszki, i swieci mi sie na desce rozdzielczej kontrolka

> poduszek, jak przekręcam kluczykiem i zapalam auto to na sekunde

> zapala sie gasnie a potem swieci nadal podłaczałęm tester do

> wtyczek znajdujacych sie pod schowkiem dla pasażera i kicha nie

> może sie połaczyć Czy ktroś może wiedzieć co z tym zrobić,

> sprawdzałem namacalnie:D poduszki posiadam wszyskie 4 szt. auto

> nie bylo nigdy odpukać uderzone. nie chce jechac na serwis bo mi

> tam podepna examiner i tez pewnie nic nie zrobia a zaczna

> wymyslac ze to i tamto i zostawie im z 1000zł szkoda kasy

> pozdrawiam zapomnialem dodac ze komupter laczy mi sie bez

> problemu z silnikiem i absem a nie chce z klima i air bagiem

Witam

Miałem pdobny problem i co sie okazalo to byla ftyczka do czujnika pod siedzeniem pasazera .! Elektryk uciol mi ja i zlutowal na stale nastepnie skasowal blad i wszystko ok .! cena 20 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie moi drodzy

I mnie dopadł ten problem frown.gif. Od 3 dni świeci mi się kontrolka (mam 1 poduchę). Byłem dziś w ASO na komputerze. Wynik:

Centralka popsuta - występuję przerywanie.

Lampka kontr. AIRBAG ... Przerywany

Centralka popsuta

Centralka popsuta

Centralka popsuta

Takie są wypisy crazy.gif.

I mam dylemat (to brzmi mądrze wink.gif). Bravcia warta 7, centralka do wymiany (diagnoza serwisu) 1 tys. + robocizna.

Z wcześniejszych postów wynika, że to jeszcze nie koniec. Można coś zrobić. Czy wiecie gdzie w wawie jest dobry elektryk, który nie "zedrze skóry" hehe.gif. Mimo wszystko chciałbym, aby w aucie wszystkie elementy działały właściwie. Zawsze dbałem o niego, a on gwarantował mi wygodę i bezpieczeństwo.

Pozdrawiam i czekam na ciekawe posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyjcie Tu to jest plaga tych sterwoników info przyda sie dla tych u których jeszcze działa,jesli sterwonik ma bład ECU , czesta awaria w BBM, niektórzy próbuja to naparwiac ale naprawa sterwnika nie daje 100% pewnosci ze zadziała jak trzeba. Lepiej kupic uzywany na allegro koszt ok 150-200 zł.

Ponadto zapaenie lampki jeszcze nie swaidczy o uszkodzeniu któregokolwiek elementu układu , moze to byc takze chilowy zanik napiecia , brak połaczenia elekrtycznego w ukłądie i to tez skutkuje zapaleniam sie lampki kontrolnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.