Skocz do zawartości

Twingo - na co zwrócic uwage ??


bartoszdg

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! witam miłosników francuskich aut, być może zakupię Twingo i tu moje pytanko dla posiadaczy na co zwrócic uwage przy kupnie Twingo ?? Oczywiście oprócz standardowych czynności przy kupnie auta. Jakie są wady Twingo ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

> Hej! witam miłosników francuskich aut, być może zakupię Twingo i tu

> moje pytanko dla posiadaczy na co zwrócic uwage przy kupnie

> Twingo ?? Oczywiście oprócz standardowych czynności przy kupnie

> auta. Jakie są wady Twingo ??

też mam podobne pytanie zlosnik.gif

tak myśleczy by żonie nie kupić tego autka hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej! witam miłosników francuskich aut, być może zakupię Twingo i tu

> moje pytanko dla posiadaczy na co zwrócic uwage przy kupnie

> Twingo ?? Oczywiście oprócz standardowych czynności przy kupnie

> auta. Jakie są wady Twingo ??

Popytaj TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej! witam miłosników francuskich aut, być może zakupię Twingo i tu

> moje pytanko dla posiadaczy na co zwrócic uwage przy kupnie

> Twingo ?? Oczywiście oprócz standardowych czynności przy kupnie

> auta. Jakie są wady Twingo ??

Zdaniem mojego mechanika nie ma żadnych typowych i jest to idealny samochód miejski. Silnik dobrze traktowany wytrzymuje ponad 200kkm. Ale znalexienie dobrego egzemparza nie jest łątwe - szukam dla żony od kilku miesiecy. Może jestem za wybredny...

Delco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> też mam podobne pytanie

> tak myśleczy by żonie nie kupić tego autka

Też myślałem zjedzilismy Polskę, ogladaliśmy ponad 40 samochodów i ....

kupiliśmy Megane hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Generalnie mozna trafić starsze twingo w b. ładnym stanie (nawet jeden z forumowiczów ma takie), ale z nowszymi tragedia... szukalismy modelu po 2001 roku najchetniej 16V. Poziom napraw blacharskich tragiczny - wiadomo tanie autko to i naprawic tanio trzeba (nie trzeba wspominać ze niebitego nie znaleźliśmy, no poza jednym, ale ten miał cene o 10 tys wyzszą niz inne z tego rocznika). Wiekszośc miała zaślepki zamiast poduszek - tu chciałbym pozdrowić pewnego klubowicza z ww.twingo.pl sprzedajacego "bezwypadkowe" auto hehe.gif

P.S. Znajomy w Łodzi na do sprzedania Twingo, niestety dopiero teraz, ale moze któryś z Was jest zainteresowany

Quote:

Renault Twingo 1.2, rok produkcji 2001,43000 km, Alarm, Elektryczne szyby, Immobilizer, I właściciel, Serwisowany, Bezwypadkowy

Pierwsza rejestracja-styczeń 2002


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> Renault Twingo 1.2, rok produkcji 2001,43000 km, Alarm, Elektryczne

> szyby, Immobilizer, I właściciel, Serwisowany, Bezwypadkowy

> Pierwsza rejestracja-styczeń 2002

Niestety nie pojadę do łodzi, już się trochę najeździem i nie ruszę się dalej niż 50km od lublina.

Delco

ps. przez telefon każde jest idealne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety nie pojadę do łodzi, już się trochę najeździem i nie ruszę

> się dalej niż 50km od lublina.

Ja już też do takich wniosków doszedłem. Ale i kupujacy sa sobie sami winni. Zreszta na AK przeczytałem niedawno czyjąś wypowiedź "skoro przejechałem 250 km to mimo wad kupiłem" czy cos w tym stylu... Ale akurat to Twingo z Łodzi moge z czystym sumieniem polecić. Niestety nie było do sprzedania jak ja potrzebowałem, a chciałem je kupić.

> Delco

> ps. przez telefon każde jest idealne...

Kupuj na AK hehe.gifok.gif a nie przez telefon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też myślałem zjedzilismy Polskę, ogladaliśmy ponad 40 samochodów i

> ....

> kupiliśmy Megane

za duży byłby zlosnik.gif

> Renault Twingo 1.2, rok produkcji 2001,43000 km, Alarm, Elektryczne

> szyby, Immobilizer, I właściciel, Serwisowany, Bezwypadkowy

> Pierwsza rejestracja-styczeń 2002

takie np. znalazłem

http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1169608

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy Twingo z pierwszej partii - rocznik 93. W zasadzie nie ma się do czego przyczepić - ot zwyczajne, eksploatacyjne zużycie. Jest jednak parę spraw które mogą powodować problemy :

- korozja wydechu - jeden kompletny wydech przypada na około 5 lat użytkowania (nie wiem czy to dużo czy mało)

- w pierwszych modelach bardzo słabe hamulce (zaciski Bendix'a) potem poprawione na Girlinga albo Lukasa - dużo lepsze

- silnik pocił się, poci i chyba zawsze pocić będziezlosnik.gif ale to nikomu nie przeszkadza

- urywa się pasjami zatrzask klapki wlewu paliwa - potem się dynda bezczelnie i nie daje domknąć

- pasjami odkręca się ogranicznik drzwi (zaczyna trzaskać) ale zwykle wystarczy dokręcić

- odkręca się dźwignia wycieraczek - żeby ją dokręcić trzeba zdjąć kierownicę (ale to nie jest problem)

- gasną światełka podświetlające prędkościomierz - nie przepalają się tylko nie kontaktują - wystarczy je porządnie raz założyć i problem znika. Problem tylko w tym że trzeba to zrobić samemu bo w ASO stosunek cen jest następujący : żarówki - 2 zł, wymiana - 150zł a efekt żałosny. Po samodzielnej naprawie już się nie obluzowują

- pewnego dnia padł alternator ale po oczyszczeniu i wymianie szczotek jest OK

- ostatnio do wymiany była kopułka i za przeproszeniem palec.................rozdzielacza ale to chyba też sprawa normalna po 13 latachzlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pandę kupisz młodsza za te same pieniądze. No i mozna wybrać coś

> bezwypadkowego. Łatwiej sie gazuje - jesli to ma znaczenie.

jeszcze Clio wchodzi w grę

np. 2003 r. 1,2 FREE za 18600 u Sepczyńskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A no właśnie, nie dość ze robiła buuuuuuuuuuuu to jeszcze śmierdziała

> czyli zepsuta

No w końcu zrozumiałem że chodzi o klocki hamulcowe wykonane w technologii ekologicznej (gówno, azbest i pilśnia)zlosnik.gif.

Po podgrzaniu do wysokiej temperatury wydają z siebie swąd któy można określić jako : "spalona kupa z ebonitem"zlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.