Skocz do zawartości

Na benzynie czy jeszcze na gazie ?


Gripen

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy tytuł posta.

Otóż: Jade na gazie i mam kaprycho przełączam na benzyne. Wciskam przycisk, słychac jakies pyknięcie i jade na benzynie. Dojeżdzam na parking (dalej na benzynie), parkuje, wyłączam silnik i słysze stuknięcie elektrozaworu, chyba przy butli. Czy to normalne ? A może jechałem na obydwu paliwach na raz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawy tytuł posta.

> Otóż: Jade na gazie i mam kaprycho przełączam na benzyne. Wciskam

> przycisk, słychac jakies pyknięcie i jade na benzynie. Dojeżdzam

> na parking (dalej na benzynie), parkuje, wyłączam silnik i

> słysze stuknięcie elektrozaworu, chyba przy butli. Czy to

> normalne ? A może jechałem na obydwu paliwach na raz ?

a jesteś pewien że to stuka zawór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się jechać na gazie i benzynie na raz.

Po przełączeniu na benzynę, gaz jest zamykany elektrozworem przy filtrze paliwa. Dopiero po wyłączeniu zpłonu zamyka się zawór na butli.

Gdyby po przełączeniu na benzynę zamykał się zawór na butli, to po przełączeniu na gaz, mielibyśmy coś w rodzaju "turbodziury" za względu na chwilowy brak paliwa (w tym przypadku LPG)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie da się jechać na gazie i benzynie na raz.

Tu się w pełni zgadzam!

> Po przełączeniu na benzynę, gaz jest zamykany elektrozworem przy

> filtrze paliwa.

Prawda

Dopiero po wyłączeniu zpłonu zamyka się zawór na

> butli.

Bzdura

> Gdyby po przełączeniu na benzynę zamykał się zawór na butli, to po

> przełączeniu na gaz, mielibyśmy coś w rodzaju "turbodziury" za

> względu na chwilowy brak paliwa (w tym przypadku LPG)

Kolejna bzdura! Wszystkie elektrozawory: na butli, ten z filtrem oraz ten na parowniku powinny być zasilane tym samym przewodem, obejrzyj schematy podłączeń popularnych instalacji.

A o turbodziury się nie martw - jesli zawory zamykaja sie jednocześnie, to we wszystkich przewodach pozostaje ciekły LPG.

A w tym przypadku, być może gazownik rozumował tak jak ty i coś przerobił, a może to stuka cos innego, np. pompa benzyny sie tak wyłącza, albo jej przekaźnik? A może z tyłu ma zamontowane odcięcie paliwa elektrozaworem i on stuka po wyłączeniu stacyjki (takie dod. zabezpieczenie) tylko nie napisał o tym? Nie wiem co to za samochód, T8D Mk 2 nic mi nie mówi, niech się tu wypowie znawca budowy tego auta.

A jak się ma wątpliwości, czy silnik pracuje na benzynie, czy na LPG, wystarczy podczas pracy na benzynie wyjąć wtyczkę zasilania któregoś z elektrozaworów pod maską, jesli wtedy zgaśnie, to znaczy, że było LPG, a instalka nie przełącza na benzynę i kontrolka źle wskazuje rodzaj paliwa.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na obu naraz chyba nie, bo moim zdaniem by ci silnik zalewalo i by

> gasl

Niekoniecznie, miałem ok miesiaca temu awarie elektrozaworu który (jak sie wyrazili w serwisie) lekko przepuszczał.

Silnik na gazie pracował bez zmian. Natomiast na benzynie tak do ok 3000rpm przerywał pracował nierówno i z mniejsza mocą. Ale jak sie juz wkrecił powyzej 3000 praca była OK.

Delco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepuszczanie zamkniętego elektrozaworu LPG to nie praca na obu paliwach! Przecież pisał, że po wyłączeniu silnika na benzynie stuka coś z tyłu podejrzeqwając elektrozawór LPG. Gdybyś miał otwarty elektrozawór na 100% zalejesz silnik.

Ludzie, czasem zastananówcie się co piszecie i najpierw czytajcie poprzednie wypowiedzi!!! Przecież chcemy koledze pomóc, a niektórzy robią sobie popisówę i się chwalą, jacy oni są mądrzy, a ten czeka na pomoc i jeszcze bardziej głupieje od sprzecznych ze sobą porad.

Bez urazy. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.