Skocz do zawartości

Ach DZIURA, DZIURA... Co za pech...!


Cichy_WN

Rekomendowane odpowiedzi

Jak niedawno wspomniałem, straciłem dwa koła w dziurze w jezdni w jakiejś "dziurze" pod Piasecznem...

Czytałem w necie sporo o ściągalności odszkodowania od zarządcy drogi. Wszędzie były terminyok. 1.5 roku i przeważnie na drodze sądowej.

Wezwałem więc na miejsce POLICJĘ, w między czasie w tę samą "nieprawidłowość techniczną nawierzchni" wpadł jeszcze polonez i też stracił koło.

następnego dnia jadę z aparatem i zastałem już tylko ekipę pakującą się do samochodów, a jezdnia tymczasowo załatana...

Odrazu pismo do Zarządu Dróg Powiatowych z ŻĄDANIEM wypłaty odszkodowania i wstępny kosztorys z "zaprzyjaźnionej" stacji obsługi pojazdów, na kwotę 1200,- (2x felga, 3!x opona bo trzeba było uwzględnić różnicę stanów bierznika na przedniej i tylnej osi, końcówka drążka, łożysko piasty, montaż tego wszystkiego + kontrola i ustawienie geometri...) Na wszelki wypadek dałem wszystko co mi na szybko przyszło do głowy, zeby w razie czego było z czego się targować...!

Po wymianie kilku teleonów i osobistym spotkaniu z dyrektorem ZDP ustaliliśmy, że biorą na siebie 80% odpowiedzialności, a 20% mojej za niedostosowanie prędkości do warunków jazdy (tu uszkodzenie drogi). Zgodziłem się i dzisiaj po ok. 3 tygodniach odebrałem gotóweczką 1000,-

Bez żadnej walki, bez straszenia, kulturka, z podziękowaniem...

Także NIE TAKI DIABEŁ STRASZNY!... teraz tylko muszę ponaprawiać co trzeba...!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może ubezpieczyli się "na taką okoliczność" i dlatego chętnie wypłacają.....

A może są jeszcze uczciwi zarządcy dróg, którzy wiedząc że zawinili wypłacaja rekompensatę? hmm.gif

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może są jeszcze uczciwi zarządcy dróg, którzy wiedząc że zawinili

> wypłacaja rekompensatę?

> mar00ha

być może nie zaprzeczam ale mało wiary we mnie zostało jeżeli chodzi o uczciwość .......nie tylko ZDM czy ZDP i innych tam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może ubezpieczyli się "na taką okoliczność" i dlatego chętnie

> wypłacają.....

Podejrzewam, że ZDP chce poprostu w sposób "włoskiego strajku" wyciągnąć od gminy fundusze na naprawę dróg i może przy okazji ktoś sobie dom za to zbuduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak niedawno wspomniałem, straciłem dwa koła w dziurze w jezdni w

> jakiejś "dziurze" pod Piasecznem...

> Czytałem w necie sporo o ściągalności odszkodowania od zarządcy

> drogi. Wszędzie były terminyok. 1.5 roku i przeważnie na drodze

> sądowej.

> Wezwałem więc na miejsce POLICJĘ, w między czasie w tę samą

> "nieprawidłowość techniczną nawierzchni" wpadł jeszcze polonez i

> też stracił koło.

> następnego dnia jadę z aparatem i zastałem już tylko ekipę pakującą

> się do samochodów, a jezdnia tymczasowo załatana...

> Odrazu pismo do Zarządu Dróg Powiatowych z ŻĄDANIEM wypłaty

> odszkodowania i wstępny kosztorys z "zaprzyjaźnionej" stacji

> obsługi pojazdów, na kwotę 1200,- (2x felga, 3!x opona bo trzeba

> było uwzględnić różnicę stanów bierznika na przedniej i tylnej

> osi, końcówka drążka, łożysko piasty, montaż tego wszystkiego +

> kontrola i ustawienie geometri...) Na wszelki wypadek dałem

> wszystko co mi na szybko przyszło do głowy, zeby w razie czego

> było z czego się targować...!

> Po wymianie kilku teleonów i osobistym spotkaniu z dyrektorem ZDP

> ustaliliśmy, że biorą na siebie 80% odpowiedzialności, a 20%

> mojej za niedostosowanie prędkości do warunków jazdy (tu

> uszkodzenie drogi). Zgodziłem się i dzisiaj po ok. 3 tygodniach

> odebrałem gotóweczką 1000,-

> Bez żadnej walki, bez straszenia, kulturka, z podziękowaniem...

> Także NIE TAKI DIABEŁ STRASZNY!... teraz tylko muszę ponaprawiać co

> trzeba...!

Też mam pozytywne doświadczenia. W zeszłym roku w ciągu dwóch miesięcy rozwaliłem dwie opony i skrzywiłem felgęi za każdym razem dostałem pieniązki bez problemów. Natomiast teraz mój znajomy TICO wjechał tylnim kolem w dziurę, że mu opona poszła, felga się skrzywiła i... karoseria trochę przesunęła - coś tam drzwi zacżęły trzeć przy otwieraniu. Dostał na 900 PLNków. Też bez probelu. Tak więć ten diabeł nie tylko nie jest straszny - ale bardzo łagodny.

MAriusz.

Wszystkie powyższe przypadki były wypłacane przez ubezpieczycieli dróg: 2xUNIQA i raz TRYG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Także NIE TAKI DIABEŁ STRASZNY!... teraz tylko muszę ponaprawiać co

> trzeba...!

Od dawna to pisałem.

Zarządcom jest na rękę wyobrażenie, że "się nie da", bo wtedy mają spokój.

Po prostu trzeba egzekwować swoje prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po wymianie kilku teleonów i osobistym spotkaniu z dyrektorem ZDP

> ustaliliśmy, że biorą na siebie 80% odpowiedzialności, a 20%

> mojej za niedostosowanie prędkości do warunków jazdy (tu

> uszkodzenie drogi). Zgodziłem się i dzisiaj po ok. 3 tygodniach

> odebrałem gotóweczką 1000,-

Bo te 20% Twojej "winy" pewnie w kieszeni dyrektora zostaje i dlatego tak to sprawnie idzie smirk.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo te 20% Twojej "winy" pewnie w kieszeni dyrektora zostaje i dlatego

> tak to sprawnie idzie

Też to wziąłem pod uwagę, ale wisi mi to...! I tak jestem do przodu w pewien niezwykły sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> opisz krok po kroku co zrobiles ? Jak ustaliles zarzadce drogi ? Czy

> dostales kase bez koniecznosci naprawiania auta ?

Krok po kroku... OK... :

No więc jechałem sobie delikatnie 120km/h i wyprzedzałem kolumnę pojazdów. W pewnym momencie, gdy byłem na pasie lewym pod prąd, poczułem dwa szarpnięcia i zaczęło mnie wozić prawy-do lewego... Mało się nie wbiłem w te samochody... Udało mi się opanować auto i zawiesiłem sięna zaspie śniegu na lewym poboczu...

To tyle... Bardziej szczegółowo mi się nie chce... zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

A jeżeli chodzi o ksę to:

1. Memory 118913,

2. Memory STRAŻ MIEJSKA,

3. Zanim strażacy przyjechały to złapałem kilkanaście kołpaków na tej dziurze i złapałem poloneza z rozwalonym kołem... ! A wszystko w ciągu 5 min. na moich oczach.

4. w 6 minucie przyjechały strażaki i włączyły żółte migadełko, skutecznie zastawiając dziurę swoim berlingo.

5. Strażaki zadzwoniły do ZDP, żeby przysłali kogoś z barierkami.

6. Za radą strażaków Memory 112.

7. Przyjechały ZDP i POLICAJE... ZDP się zajęlo ustawianiem barierek a POLICJA wezwała dwie lawety (to było pierwsze co zrobili na miejscu).

8. POLICJA sporządziła notatkę z dokładnymi pomiarami dziury i szkicem sytuacyjnym mojego toru jazdy. Odnotowali widoczne uszkodzenia pojazdów (u mnie 2x lewe koło - opona+felga)

9. rano pismo do ZDP,(załącznik)

10. ... coś tam z sekretareczkami, że coś tam, że dyrektor nie ma czasu mi odpisać... (dwa tygodnie to trwało)

11. Umówiłem się z Dyrem i 5 min. później siedziałem u niego w gabinecie... Przy mnie zapoznał się dopiero ze sprawą i powiedział, że spoko 80%/20%, bo przeważnie to dają 70%/30%, bo ludzie jeżdżą w nocy w deszczu i śniegu jak wariaty, ale ja mam taryfę ulgową bo jechałem sobie w suchy słoneczny dzień <mimo tego, że na poboczach były zaspy> i w zw. z tym miałem prawo sobie szybciej przyciąć. Kazał przynieść fakturę za naprawę albo fakturę "pro forma" , czyli fakturę przed zapłatą.

12. Telefonicznie z warsztatu umówiłem się z DYREM, że przywiozę fakturę już normalną i w ciągu 5 min. dostanę kasę i wrócę do warsztatu zapłacić...

13. pojechałem z fakturą, odebrałem swoje 80%, i wróciłem do warsztatu zapłacić umówione 70% sumy z faktury... zlosnik.gif

14. W drodze powrotnej do domu kupiłem sobie piwo za 10% faktury

15. pije piwo. piwo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sumie szybko Ci sie udalo

> Jak namierzyles kto za konkretna droge odpowiada ?

Mała podpowiedź zlosnik.gif

Quote:

5. Strażaki zadzwoniły do ZDP, żeby przysłali kogoś z barierkami.


mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Krok po kroku... OK... :

> No więc jechałem sobie delikatnie 120km/h i wyprzedzałem kolumnę

> pojazdów.

Wnioskuję że nie było żadnego znaku typu Inne niebezp, ograniczenie szybkości, Jak dyrektor od tej drogi ustalił Twoją szybkość?

Jaka wg niego byłaby właściwa szybkość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra , a gdzie mozna zadzwonic aby ustalic kto jest zarzadca

> konkretnej warszawskiej drogi ?

Ok juz wiem

Jakie dokumenty należy złożyć w celu uzyskania odszkodowania za uszkodzenie samochodu?

Aby uzyskać odszkodowanie za uszkodzenie pojazdu na drogach zarządzanych przez ZDM należy złożyć w Kancelarii ZDM przy ul. Chmielnej 120:

pisemne roszczenie o wypłacenie odszkodowania

dokładny opis okoliczności i przebiegu zdarzenia z określeniem daty, godziny i miejsca wypadku oraz powstałych uszkodzeń pojazdu

kserokopię dowodu rejestracyjnego samochodu i prawa jazdy kierowcy

posiadane fotografie miejsca zdarzenia, szkic określający przebieg zdarzenia i przyczyny uszkodzenia pojazdu, w tym kształt, rodzaj i wymiary przeszkody

oświadczenie świadków zdarzenia

informację o wysokości żądanego odszkodowania wraz z dokumentami uzasadniającymi zgłoszone roszczenia np. kosztorysem niezbędnej naprawy, oryginałami rachunków, wyceną rzeczoznawcy lub własnymi wyliczeniami

informację, w jakim zakresie i w którym towarzystwie jest ubezpieczony pojazd oraz czy wystąpiono o odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia autocasco

informację o okresie i przebiegu eksploatacyjnym uszkodzonych części

Więcej informacji: Wydział Utrzymania Ulic i Mostów, tel. 811 60 43.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wnioskuję że nie było żadnego znaku typu Inne niebezp,

> ograniczenie szybkości, Jak dyrektor od tej drogi ustalił Twoją

> szybkość?

> Jaka wg niego byłaby właściwa szybkość?

Miał podstawy przypuszczać, że prędkość miałem dozwoloną czyli 90, tyle, że nie dostosowałem prędkości do warunków jazdy (w tym przypadku nierówności w nawierzchni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.