Skocz do zawartości

Żarówka z sygnałem dźwiękowym


Gripen

Rekomendowane odpowiedzi

O taka do świateł cofania. Na allegro pełno takich. Tak sobie wymysliłem, że skoro mam auto długie to może zamontuje coś takiego zlosnik.gif Ma to ktoś, daje radę ?

A co sadzicie o żarówkach LED do świateł na tył, nie mówię o stop, raczej postojowe i kierunki. Co na to prawo zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O taka do świateł cofania. Na allegro pełno takich. Tak sobie

> wymysliłem, że skoro mam auto długie to może zamontuje coś

> takiego Ma to ktoś, daje radę ?

> A co sadzicie o żarówkach LED do świateł na tył, nie mówię o stop,

> raczej postojowe i kierunki. Co na to prawo

Co na to prawo nie wiem.

Zaminniki LED żarówek o mocy 21W, moje doświadczenia:

Do kierunków za słabe

Do STOPów za słąbe.

Mam wsadzone LEDowe zamienniki 21W do tylnych pozycyjnych. Trzeba było troszke przerobić mocowanie, nie chciała sie zmieścic, jest wieksza, niż żarówki o mocy 5W. Zaleta, raczej nigdy się nie przepali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O taka do świateł cofania. Na allegro pełno takich. Tak sobie

> wymysliłem, że skoro mam auto długie to może zamontuje coś

> takiego Ma to ktoś, daje radę ?

> A co sadzicie o żarówkach LED do świateł na tył, nie mówię o stop,

> raczej postojowe i kierunki. Co na to prawo

Oprócz tego że zrobisz sobie przypał przy każdym cofaniu to nic Ci to nie da biglaugh.gif ...najlepsze sa te co takie fajne melodyjki wtgrywają...bo pikanie to jeszcze ujdzie ...no ale w jakims TIRze...ewentualnie dostawczaku...ale litości Gripen nie w Kii pad.gif..chyba ze gdzie indziej chcesz to montować cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oprócz tego że zrobisz sobie przypał przy każdym cofaniu to nic Ci to

> nie da ...najlepsze sa te co takie fajne melodyjki

> wtgrywają...bo pikanie to jeszcze ujdzie ...no ale w jakims

> TIRze...ewentualnie dostawczaku...ale litości Gripen nie w Kii

> ..chyba ze gdzie indziej chcesz to montować

Przepraszam, a co Kia, tak podłe auto, ze nie ma sensu montować czy co ? A jak powiem, że do Nissana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przepraszam, a co Kia, tak podłe auto, ze nie ma sensu montować czy

> co ? A jak powiem, że do Nissana ?

przytul.gif nie o to mi chodziło...po prostu te żarówki imo w osobówkach robią za zbędny gadżet...po co Ci coś co pika jak cofasz? przecież parkować zakładam ze umiesz świetnie...a ewentualnych ludzi czy biegające dzieciaki też zauważysz we wstecznych zatem po co niewiem.gif

Ani w Mercu ani w Malanie mi to po prostu nie pasuje...z reszta podejrzewam ze to nie tylko moja opinia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie o to mi chodziło...po prostu te żarówki imo w osobówkach robią

> za zbędny gadżet...po co Ci coś co pika jak cofasz? przecież

> parkować zakładam ze umiesz świetnie...a ewentualnych ludzi czy

> biegające dzieciaki też zauważysz we wstecznych zatem po co

> Ani w Mercu ani w Malanie mi to po prostu nie pasuje...z reszta

> podejrzewam ze to nie tylko moja opinia...

Niedalej jak wczoraj widziałem takie udogodnienie w Octavii i Carismie hmm.gif A moje auto jest najdłuższe na parkingu, po skodzie musiałem się uczyć nim parkować zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niedalej jak wczoraj widziałem takie udogodnienie w Octavii i

> Carismie A moje auto jest najdłuższe na parkingu, po skodzie

> musiałem się uczyć nim parkować

...najdłuższe, najdłuższe...Wy, faceci to tylko o jednym oink.gif ...powiedz po prostu że chcesz być w centrum uwagi na drodze/parkingu biglaugh.gif

Skoro inni mają i nie chcesz być gorszy to sobie zamontuj...może z jakims "last christmas" w zwiazku ze zblizajacymi sie swietami spineyes.gif ...zdanie kilku osob ze to bezsens juz znasz...ale zawsze wybor nalezy do Ciebie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...najdłuższe, najdłuższe...Wy, faceci to tylko o jednym ...powiedz

> po prostu że chcesz być w centrum uwagi na drodze/parkingu

> Skoro inni mają i nie chcesz być gorszy to sobie zamontuj...może z

> jakims "last christmas" w zwiazku ze zblizajacymi sie swietami

> ...zdanie kilku osob ze to bezsens juz znasz...ale zawsze wybor

> nalezy do Ciebie

Litości pad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O taka do świateł cofania. Na allegro pełno takich. Tak sobie

> wymysliłem, że skoro mam auto długie to może zamontuje coś

> takiego Ma to ktoś, daje radę ?

Kumpel kiedys zalozyl po tym, jak puknal pijaczka przy cofaniu. Wiecej juz nikogo nie puknal (autem oczywiscie zlosnik.gif).

BTW gdybym mial dlugie auto pomyslalbym powaznie nad czujnikami cofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kumpel kiedys zalozyl po tym, jak puknal pijaczka przy cofaniu.

> Wiecej juz nikogo nie puknal (autem oczywiscie ).

> BTW gdybym mial dlugie auto pomyslalbym powaznie nad czujnikami

> cofania.

To jest koncepcja do przemyślenia panie rezyseze ok.gif pomysł nie jest głupi ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O taka do świateł cofania. Na allegro pełno takich. Tak sobie

> wymysliłem, że skoro mam auto długie to może zamontuje coś

> takiego Ma to ktoś, daje radę ?

Miałem cosik takiego w Mossadowozie. zlosnik.gif Najpierw naturalny odruch był taki, żeby to wywalić. Ale potem się przyzwyczaiłem - trzeba przyznać, że nie było bata, żeby jakaś pierdoła wlazła pod furę w czasie cofania. Ludzie raczej mieli tendencję do wskakiwania w krzaki z przerażeniem. wink.gif

Naprawdę nie raz toto się przydało. Zwierzęta, dzieciaki, staruszki, zamyśleni dorośli - problem przestał istnieć. Wszystko, co żywe, robiło gwałtowne "w tył zwrot" po usłyszeniu sygnału.

A jak w pewnym momencie pikanie wzięło i zdechło, byłem szczerze zawiedziony. Czułem się jakbym cofał z zamkniętymi oczami. Poleciałem do supermarketa i zanabyłem nowe pikadełko. zlosnik.gif

Jeśli więc nie przejmujesz się śmisznymi fochami w stylu "co koledzy powiedzą, jak będę miał pikający wsteczny", to naprawdę polecam. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale pewnie jest osobowka i taka zarowka jest zbedna moim zdaniem.

tak osobówka. NO nic, pogadalismy sobie, rozważyliśmy to i tamto - problem może być inny niż samo pipanie: żarówka może się nie zmieścić ze względu na rozmiar, może być za długa i tu się całe rozważanie zakończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To Ty napisałas o rozmiarach, nie ja I nic nie zmieniam, słucham

> opinii po prostu, uważam też, że taki diwajs może być bardzo

> przydatny

Ok niech będzie że ja zaczęłam biglaugh.gif może i może...dobra zamontuj wink.gif...przynajmniej bede pewna ze jak kiedys przyjade do Wrocławia to mnie żadne Gripeny nie przejadą cofając biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest koncepcja do przemyślenia panie rezyseze pomysł nie jest

> głupi

Pierwsza sprawa to ze takie rozwiazanie jest wysoce praktyczne dla wlasciciela. Parkowalem W124 kombi z czujnikami i wiem, ze bez nich bym sobie nie poradzil wink.gif

Kiedys czujniki w zderzaku ludzie komentowali mniej wiecej tak - o facet babie duze auto kupil bo prawdziwi twardziele umieja parkowac. Jak teraz widze ile nowych aut wyjezdza z czujnikami z fabryki to chyba jednak musza sie one przydawac wink.gif

Ale to taki maly OT skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O taka do świateł cofania. Na allegro pełno takich. Tak sobie

> wymysliłem, że skoro mam auto długie to może zamontuje coś

> takiego Ma to ktoś, daje radę ?

Mam i w Audi i w Uno. Czyli tak.

A co - nie? Ano to, że z kupnej żarówki wykorzystałem "piszczawkę", ale nie zastępowałem nią oryginalnej żarówki.

Dlaczego? Po pierwsze, klosz lampy dosyć mocno tłumił dzźwięk. Wyprowadziłem piszczawkę na przewodach obok lampy, skąd ją lepiej slychać (trzeba sobie dobrać zależnie od wozu, miejsce musi być zasłonięte przed działaniem wody).

Po drugie - w napis 21W na tych żarówkach jest generalnie oszustwo. To tylko oznacza, że pasuje do gniazd żarówek 21W, ale nie że żarówka ma 21W. Żarówka w tym stosowana to zwykła bezcokołowa żarówka 5W, jak do świateł pozycyjnych. W samochodach z jednym światłem cofania praktycznie się pozbawiasz oświetlenia, bo to tylko bździ. W moich, gdzie mam po dwie żarówki, też różnica była istotna.

I uczyniłem jak w sentencji zlosnik.gif

> A co sadzicie o żarówkach LED do świateł na tył, nie mówię o stop,

> raczej postojowe i kierunki.

Zdecydowanie nie.

> Co na to prawo

To samo, co zdrowy rozsądek. Optykę lampy przeznaczonej do żarówek zaprojektowano po kątem ich dookólnej charakterystyki świecenia. Czyli lustro i szybka mają "zbierać" światło i kierować (skupiać) je w odpowiednim kierunku. Wkłądajac LEDy, masz coś co świeci w zupełnie innym kierunku i w efekcie pogarszasz widzialność lamp.

Lampy fabrycznie wykonane z LEDami mają zupełnie inną optykę "szyby". A i tak ludzie narzekają, że w nowych VW tych lamop prawie nie widać przy gęstym deszczu, który rozprasza "punkcikowe" źródła światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.