Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Wymiana Czujnika Temp od chlodnicy i silnika porady ?

Featured Replies

Napisano

witam, dzis zamierzam wymienic czujnik temperatury cieczy chlodzacej od chlodnicy i bloku silnika, prosilbym o jakies wskazowki odnosnie ich wymiany, i jak ktos ma jakies zdjecia.. smile.gif to bym byl bardzo wdzieczny jakie tam wchodza klucze? moze macie jakies sposoby ?:) astra 92 1.4 C14NZ smile.gif Dziekuje z gory! smile.gif

Napisano

> witam, dzis zamierzam wymienic czujnik temperatury cieczy chlodzacej

> od chlodnicy i bloku silnika, prosilbym o jakies wskazowki

> odnosnie ich wymiany, i jak ktos ma jakies zdjecia.. to bym byl

> bardzo wdzieczny jakie tam wchodza klucze? moze macie jakies

> sposoby ?:) astra 92 1.4 C14NZ Dziekuje z gory!

Już setny raz zapodaję te zdjęcia grinser006.gif

Na ten od wskaźników szykuj klucz 10, na ten od kompa chyba 17(a może 13... spineyes.gif).

Wymiana jest prosta, odkręcasz i jesteś cały spięty bo musisz szybko zatkać palcem otwór coby płyn nie uciekał. zlosnik.gif

Foty:

277870293-cz_wskaz.jpg

277870293-cz_komp.jpg

post-36940-14352476091714_thumb.jpg

Napisano
  • Autor

moze jakies zdjecia tych czujnikow ktorys kolega ma ? jest jakis problem z wymiana ?

Napisano

> moze jakies zdjecia tych czujnikow ktorys kolega ma ?

277870325-czujnik.1338458.jpg

277870325-czujnik.temp..1342561.jpg

post-36940-1435247609234_thumb.jpg

Napisano
  • Autor

o dziekuje za fotke smile.gif a moze ma kolega fotke tego drugiego czujnika ?:) lub ktos inny:)

Napisano
  • Autor

tak szybko wysylacie ze wyprzedzacie moje pytania smile.gif a gdzie znajduje sie ten drugi czujnik pod maska?

Napisano
  • Autor

aaa ok juz wszystko widze i zropzumialem, siedze w pracy wiec widze podwojnie wink.gif dzieki Wam ! milego wieczoru

Napisano

> o dziekuje za fotke a moze ma kolega fotke tego drugiego czujnika

> ?:) lub ktos inny:)

Trza być cierpliwy i czekać aż lelek zapoda wszystkie załączniki... grinser006.gif

Pozdroofka

Napisano

> wiec widze

> podwojnie

No...... zobacz:

Quote:

tak szybko
wysylacie


Quote:

dzieki
Wam


Czyżbyś pamiętał czasy PRL-u, że mówisz do mnie "Wy" grinser006.gif

Napisano

Uważaj żebyś za mocno tego mniejszego nie dokręcił bo się urwie...

Ja mam za dużo siły (chyba zlosnik.gif) i niestety resztka czujnika została w kolektorze...

Napisano

> Już setny raz zapodaję te zdjęcia

> Na ten od wskaźników szykuj klucz 10, na ten od kompa chyba 17(a może

> 13... ).

> Wymiana jest prosta, odkręcasz i jesteś cały spięty bo musisz szybko

> zatkać palcem otwór coby płyn nie uciekał.

> Foty:

A teraz ja sie jeszcze podepnę do tego wątku. Czy wartośi oporów w zależności od temperatury są dla obu czujników takie same? jeśli nie to jaka jest wartość oporu dla 90 stC dla czujnika do tablicy wskaźników.

Napisano

to jest chyba czujnik do chłodnicy ( załączający wentylator) ,ale mogę się mylić.

pzdr.

Napisano

Lelek, a nie zapodałeś koledze tego czujnika od chłodnicy.

Napisano
  • Autor

> to jest chyba czujnik do chłodnicy ( załączający wentylator) ,ale

> mogę się mylić.

> pzdr.

masz racje, tylko czy to jest z c14nz ? bo z tego co kojarze to chyba do chlodnicy jest jednoprzewodowy ? pytam sie bo nie chce mi sie z latarka schodzic sprawdzac:)

Napisano

> masz racje, tylko czy to jest z c14nz ? bo z tego co kojarze to chyba

> do chlodnicy jest jednoprzewodowy ? pytam sie bo nie chce mi sie

> z latarka schodzic sprawdzac:)

Dwuprzewodowy.

Napisano

> Lelek, a nie zapodałeś koledze tego czujnika od chłodnicy.

A bo kurna źle doczytałem smile.gif Myslałem, że chodzi mu czujnik na wskaźniki. Bo to nie czujnik tylko włącznik wink.gif

Włacznik, nr katalogowy: 1341030

Cena 20 zł

277871590-wlacznik.went.chlodnicy.jpg

Umiejscowienie:

277871590-czuj_went.jpg

post-36940-14352476094213_thumb.jpg

Napisano
  • Autor

o i to wlasnie chcialem sie dowiedziec:) co ja bym bez Was zrobil wink.gif dziekuje, ps: gdzie ten włącznik jest?:) bo moge miec problem ze znalezieniem smile.gif chyba ze lelek daj nr telefonu smile.gif jak nie znajde to zadzownie smile.gif

Napisano

> gdzie ten włącznik jest?:)

No zobacz na fotę smile.gif Stoisz nad chłodnicą i patrzysz na jej lewą, pionową krawędź. Uwazaj, bo płyn będzie uciekał. Palcem nie zatkasz bo otwór wielki. Chyba, że masz palce jak yeti grinser006.gif

Napisano

> A teraz ja sie jeszcze podepnę do tego wątku. Czy wartośi oporów w

> zależności od temperatury są dla obu czujników takie same? jeśli

> nie to jaka jest wartość oporu dla 90 stC dla czujnika do

> tablicy wskaźników.

Nie są takie same, a wartość oporności dla 90 stopni, hmmm, a jaki masz wskaźnik temperatury, 100 czy 110 stopni?

Napisano
  • Autor

> Nie są takie same, a wartość oporności dla 90 stopni, hmmm, a jaki

> masz wskaźnik temperatury, 100 czy 110 stopni?

jezeli chodzi o czujnik to juz znajde, a jezeli chodzi o wskaznik to mam do 110 stopni, skoro ksztaltem pasuje to bedzie okej, bo poprostu myslalem ze do chlodnicy jest jednoprzewodowy, wedlug katalogu byl do c14nz, tylko gosc sie sam pytal czy 1 czy 2 przewody, skoro 2 to wszystko ok smile.gif o 22 ide wymieniac bo sie garaz zwolni wiec dam jutro relacje smile.gif

Napisano

> poprostu myslalem ze do chlodnicy jest jednoprzewodowy

Nie może być jednoprzewodowy, przecież dziala jako wyłącznik wink.gif Zobacz na schemacik pod fotką włącznika. Są też trójprzewodowe ale tylko wtedy gdy załączają dwa biegi wiatraka.

> tylko gosc sie sam pytal czy 1 czy 2

> przewody,

To gość pojęcia nie ma co sprzedaje. Jednoprzewodowe są tylko na wskaźnik.

> wedlug katalogu byl do c14nz

Pasuje do:

14NV

14SE

C14NZ

C14SE

C16NZ

C16SE

C18NZ

X14NZ

X14XE

X15D

X16SZ

X16SZR

X16XEL

X17D

Napisano
  • Autor

> Nie może być jednoprzewodowy, przecież dziala jako wyłącznik Zobacz

> na schemacik pod fotką włącznika. Są też trójprzewodowe ale

> tylko wtedy gdy załączają dwa biegi wiatraka.

> To gość pojęcia nie ma co sprzedaje. Jednoprzewodowe są tylko na

> wskaźnik.

> Pasuje do:

> 14NV

> 14SE

> C14NZ

> C14SE

> C16NZ

> C16SE

> C18NZ

> X14NZ

> X14XE

> X15D

> X16SZ

> X16SZR

> X16XEL

> X17D

lelek co ja bym bez Ciebie zrobil 20.GIF Dzieki Wielkie!

Napisano

> Nie może być jednoprzewodowy, przecież dziala jako wyłącznik

Właściwie działając jako wyłącznik też mógłby być jednoprzewodowy, wszak jeden koniec jego jest podłączony do masy, tylko nie wiem czy chłodnica ma połączenie z masą i chyba z tego powodu jest dwuprzewodowy ?

Napisano

> o masy, tylko nie wiem

> czy chłodnica ma połączenie z masą i chyba z tego powodu jest

> dwuprzewodowy ?

No u mnie akurat wlącznik wkręcony jest w plastik... wink.gif U Ciebie pewnie też.

Pozdroofka

Napisano

Nie dość że te boki są plastikowe, to jeszcze uchwyty są na takich podkładkach gumowych.

Napisano

> Nie dość że te boki są plastikowe, to jeszcze uchwyty są na takich

> podkładkach gumowych.

I nawet supernowoczesna technologia w postaci mocowania wentylatora do chłodnicy drutem miedzianym nie pomoże hahaha.gif :

277872958-drut.jpg

Pozdroofka

post-36940-14352476096643_thumb.jpg

Napisano

A, to te uchwyty plastikowe od mocowania wentylatora masz urwane ? Musisz na szrocie coś poszukać.

Napisano

> A, to te uchwyty plastikowe od mocowania wentylatora masz urwane ?

Tylko ten lewy, prawy jest. Tyle razy zaglądalem do rożnych asterek ale nie zwrócilem uwagi jak to wygląda w oryginale zlosnik.gif

Pozdroofka

Napisano
  • Autor

Wiadomo... nigdy nie moze byc wszystko poprostu normalnie... Pierwszy czujnik wymienilem... ten co daje sygnal na kompa, zas ten od chlodnicy co ja otwiera? oczywiscie byl 2 przewodowy, tylko wygladal zdziebko inaczej, niestety nie mam kabla do aparatu dlatego zamieszczam wlasne opracowanie graficzne:

- niebieski - pin

- czarny - pusty pin

Czujnik ktory mam ma piny rownolegle, zas moj widac jak... wiec jutro do sklepu na wymiane, ciekaw jestem co tam za nowinke uslysze

post-42589-14352476099059_thumb.jpg

Napisano

zobacz jeszcze raz na tę fotę włącznika, ktorą zapodalem. Pod niąjest schemacik wewnetrzny, temperatury itd, oraz rysunek gniazda z pinami. Czy taki jest rozstaw jak w twojej wtyczce? Czy taki jak na focie z linku do allegro, który podaleś?

Napisano
  • Autor

> zobacz jeszcze raz na tę fotę włącznika, ktorą zapodalem. Pod niąjest

> schemacik wewnetrzny, temperatury itd, oraz rysunek gniazda z

> pinami. Czy taki jest rozstaw jak w twojej wtyczce? Czy taki jak

> na focie z linku do allegro, który podaleś?

dokladnie taki jak zapodałeś, a gość w sklepie sprzedał mi taki jak pokazałem na Allegro, czyli wersja do Kadeta, spisze sobie symbol z Twojego posta i jutro pujde na wymiane

Napisano

> dokladnie taki jak zapodałeś, a gość w sklepie sprzedał mi taki jak

> pokazałem na Allegro, czyli wersja do Kadeta, spisze sobie

> symbol z Twojego posta i jutro pujde na wymiane

Zwróć uwagę, że ten z allegro ma owalne gniazdo, a ten z katalogu (który jak mówisz, że pasowalby do twojej wtyczki) okragłe.

Tak na marginesie, to ten z owalnym gniazdem (czyli ten z allegro) pasuje do wszystkich benzyniaków ale z klimatyzcją. Okrągłe są do benzyniaków bez klimy.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.