Skocz do zawartości

Nubira problem z odpalaniem na samej benzynce


MrG_m1111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów

Pisze w kąciku gazowym bo pojawił mi się problem z instalacja gazowa a właściwie z centralka, przynajmniej tak mi się wydaje i mechanikowi który to sprawdzał, chociaż jego wiedza gazowa była za mała żeby cos stwierdzić

Po kolei chora Daewoo Nubira 1.6 instalacja II generacji lovato

Auto zaprogramowane jest tak ze po przekręceniu kluczyka odpala się na benzynie a po kopnięciu w pedał przełącza się na gaz i ta opcja działa ok.gif

A teraz to w czym jest problem

Przekręcam kluczyk w pozycje zapłon, w tym momencie naciskam 2 razy guzik na centralce (chodzi o przelacznik benzyna /gaz zdjecie na dol wiadomosci)(świece się 2 czerwone diody) czyli auto powinno odpalić na benzynie, jednak kręcić rozrusznikiem mogę do końca świata i jeden dzien dłużej i niestety auto nie odpala, jak sprawdził mechanik nie ma zasilana na wtryski za emulatorem, czy jakoś tak nie wiem czy dobrze pisze staram się powtórzyć słowa mechanika

Jego zdanie "nie wysterowuje wtrysków"

w tej chwili żeby zagrzać silnik z rana odpalam w opcji automatu (benzyna /gaz) później przełączam na gaz i dalej na benzyne, nie ma opcji odpalić na samej beznynie bez takiego kombinowana

Trochę ciężko to opisać, ale jak koledzy uważają czy jest to wina źle zaprogramowanej instalacji, centrali, czy zwykła regulacja może pomoc, a może jest cos do wymiany, za wszelkie rady i sugestie bardzo dziękuje

zdj pogladowe przelacznika gaz/benzyna

277945679-cen.JPG

Pozdrawiam Marcin

post-58277-14352476566856_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwna usterka icon_eek.gif. Pali na benzynie w pozycji automat ale nie pali w pozycji "tylko benzyna". Wygląda na usterkę emulatora wtryskiwaczy ale dlaczego tak wybiórczo tego nie mogę zrozumieć niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo dziwna usterka . Pali na benzynie w pozycji automat ale nie

> pali w pozycji "tylko benzyna". Wygląda na usterkę emulatora

> wtryskiwaczy ale dlaczego tak wybiórczo tego nie mogę zrozumieć

mechanik sprawdzał żaróweczką, w pozycji automat żaróweczka podłączona pod kostkę wtrysków zapalała się , po przełączeniu na pozycje sama benzyna już nie, co to może być, dodam ze auto bardzo muli się na benzynie, a pompa paliwa jest ok.gif

jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mechanik sprawdzał żaróweczką, w pozycji automat żaróweczka

> podłączona pod kostkę wtrysków zapalała się , po przełączeniu na

> pozycje sama benzyna już nie, co to może być, dodam ze auto

> bardzo muli się na benzynie, a pompa paliwa jest

> jakieś pomysły?

a może pstryczek padł... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mechanik sprawdzał żaróweczką, w pozycji automat żaróweczka

> podłączona pod kostkę wtrysków zapalała się , po przełączeniu na

> pozycje sama benzyna już nie, co to może być, dodam ze auto

> bardzo muli się na benzynie, a pompa paliwa jest

> jakieś pomysły?

tak jak wyżej napisałem - emulator wtryskiwaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli jak rozumiem sama regulacja nic tu nie da, jaki moze byc

> przyblizony koszt takeigo emulatora?

> pzdr

Niedawno przerabiałem coś podobnego w polonezie. Padł emulator wtryskiwaczy, ale tak dziwnie, że 2 wtryskiwacze dostawały właściwy sygnał, a 2 pozostałe - nie. Samochód ledwie jeździł na benzynie, a na gazie - super. Łatwo to sprawdzić, jeżeli masz oscyloskop. Koszt emulatora - zależy, czy masz wbudowany w centralkę, czy zewnętrzny. Za zewnętrzny LECHO zapłaciłem 50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.