Skocz do zawartości

Servo hamulcowe - jak działa?


zuh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Unoposiadaczy! czy ktos wie, widział rozebrane servo hamulca? Czy jest tam coś, co sie reguluje? Przejechalem się takim samym uniakiem jak mój, w tym samym roczniku (1.0 93r) i było o niebo lepiej z hamowaniem niż u mnie! Wymieniłem pompę hamulcową, bo juz ciekła, odpowietrzyłem i jest słabo. Po kilku minutach jazdy jest lepiej, ale to jeszcze nie to. frown.gif Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A serwo działa wogóle ?

Wciśnij hamules i odpal silnik jak poczujesz spadek pedału to działa albo jeszcze lepiej gdzieś na bezpiecznej drodze zgaś silnik podczas jazdy i zahamuj jak nie zobaczysz różnicy to servo nie able.

PS tylko nie wyciągaj kluczyków żeby kiera ci nie zablokowała bo będzie bum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeciez samo wlozenie kluczyka do stacyjki nie odblokowuje

> kierownicy, dzieje sie to dopiero po jego przekreceni do

> pozycji, w ktorej jest wlaczony zaplon.

tak sobie przeczytałem jeszcze raz cały wątek i śmieszny jest 270751858-jezyk.gif

wszyscy chyba wiedzą o co chodzi przecież, nie wyobrażam sobie aby ktuś nie wiedział kiedy się blokuje kiera a kiedy nie grinser006.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak sobie przeczytałem jeszcze raz cały wątek i śmieszny jest

> wszyscy chyba wiedzą o co chodzi przecież, nie wyobrażam sobie aby

> ktuś nie wiedział kiedy się blokuje kiera a kiedy nie

Masz rację, zabawny ten wątek ;-)

A poza tym kolego spraedź sobie tarcze i klocki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz rację, zabawny ten wątek ;-)

> A poza tym kolego spraedź sobie tarcze i klocki ;-)

No to ( całkiem przypadkowo) wyjaśniło się! Przy spawaniu otoczenia kielichów amorków w bagażniku ( bo matoł w sklepie sprzedał mi amorki od Uno Turbo i powyrywało ) blacharz zauważył, że pod samochodem wisi jakaś pęknięta sprężyna. Była od naciągu korektora siły hamowania. Po założeniu dobrej, wszystko wróciło do normy, hamulce ostre jak żyleta! smile.gif Dzięki za odpowiedzi, szczególnie co niektórym za twórcze smile.gif podejscie do tematu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.