Skocz do zawartości

CZY WARTO KUPIć SIENE


marionap

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM !!!

Miałem Daewoo Matiz ale musze kupić cos nowego. Zastanawiam sie nad kupnem Sieny 1,2. Znalazlem mysle ze ciekawa oferte w tej pojemnosci i w dodatku z instalacja gazowa. Jak wam sie spisuje auta z instalacja gazowa w pojemnosci 1,2? Jak ogolnie znosza gaz silniki fiata. Na co nalezy zwracac uwage przy kupnie Sieny? Z gory dziekuje za podpowiedzi. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hhmmm

1,2 z LPG (działa OK ale polecam 1,6) 1,2 jest to super silnik ale do Punto do Sieny taki sobie chodź sąsiad ma i jest bardzo zadowolony z tego silnika. W fimie mamy również ale bez LPG i chodzą bardzo dobrze choć jak zasiadłem za kierownicą a chwilę wczesniej jechałem swoją 1,6 to poczułem róznice (30KM czuć pod nogą)..

Napewno będzie mniej palić bo 1,6 z 12 LPG nie schodzi

a tak to na co patrzeć... czy autko było z Polski, czy byo sewisowane, przy 1,2 czy wymieniony był alternator, czy nie ma wycieków przy skrzyni biegów i czy miska olejowa nie jest zardzewiała... a tak to chyba wszystko 270751858-jezyk.gif

co do blacharki to cięzko opisać jak Siena miała stłuczkę w tył to gniją często nadkola z tyłu i elementy blacharskie przy łączeniu ze zderzakiem !!!

IThankYou.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proponuje przeczytac ten watek

i opinie jakie tam napisaliśmy rotfl.gif

> Sam ocen, czy warto.

na przykładzie twojego auta można jedynie powiedzieć, że psuje się to co pada także w innych autach. wymianą opon albo filtrów nie można argumentować, że auto jest złe lub dobre, tym bardziej wskazywać na negatywną ocenę danego modelu.

kwoty jakie tam podałeś są zatrważające, choćby wahacz, który oryginalny jest znacznie tańszy a w postaci dobrego zamiennika kosztuje 1/3 podanej kwoty. poza naturalnie zużywającymi się częściami(hamulce, sprzęgło, linki itp) pojawiła się na przykład pęknięta obudowa filtra co świadczy o wybuchu gazu, a co spowodowane jest, niestety, niedbalstwem właściciela.

sugerowanie komukolwiek, że taka litania napraw świadczy na niekorzyśc auta jest IMO krzywdzące dla marki i buduje mylny obraz.

pozdrawiam 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sugerowanie komukolwiek, że taka litania napraw świadczy na

> niekorzyśc auta jest IMO krzywdzące dla marki i buduje mylny

> obraz.

Coz, kazdy ma swoje zdanie. Jedno jest tylko pewne - w tej chwili jestem skazany na ten samochod, ale przy najblizszej nadarzajacej sie okazji pozbede sie go i nigdy wiecej nie wroce do fiata.

Pomijajac kwestie napraw, komfort jazdy tym samochodem pozostawia wiele do zyczenia, nie wspominajac o jego "ekonomii".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> WITAM !!!

> Miałem Daewoo Matiz....

na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedź bez trudu, napisaliśmy sporo takich topików. należy jednak obiektywnie podejśc do sprawy i nie brać do serca wszystkiego co się przeczyta.

IMO 1,2 to jednostka trwała i wystarczająca do normalnej jazdy, silnik bajecznie tani w utrzymaniu i eksploatacji.

zanim podejmiesz decyzję poszukaj na allegro podstawowych części i sprawdź ceny. zobaczysz, że ceny oryginalnych części są niewielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> WITAM !!!

> Miałem Daewoo Matiz ale musze kupić cos nowego. Zastanawiam sie nad

> kupnem Sieny 1,2. Znalazlem mysle ze ciekawa oferte w tej

> pojemnosci i w dodatku z instalacja gazowa. Jak wam sie spisuje

> auta z instalacja gazowa w pojemnosci 1,2? Jak ogolnie znosza

> gaz silniki fiata. Na co nalezy zwracac uwage przy kupnie

> Sieny? Z gory dziekuje za podpowiedzi.

sam mam Sienę 1,6 i jestem zadowolony z tego auta (już drugiej Sieny). ZTCW cholerną przypadłością w 1,2 jest często padająca uszczelka pod głowicą, co wiąże się z kosztami

poza tym silnik jest OK. 75 KM to wystarczy na ekonomiczną jazdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coz, kazdy ma swoje zdanie. Jedno jest tylko pewne - w tej chwili

> jestem skazany na ten samochod, ale przy najblizszej

> nadarzajacej sie okazji pozbede sie go i nigdy wiecej nie wroce

> do fiata.

zbudowałeś swoją opinię na podstawie napraw jakie musiałeś dokonać. po kwotach jakie podajesz można wywnioskować, że naprawiałeś pojazd w bardzo drogim ASO lub innym serwisie. podejżewam, że z innym modelem było by podobnie, niezależnie od marki.

fiat to nie jest auto bezawaryjne ale też nie można uogólniać. nawiązując do listy twoich napraw i biorąc pod uwagę wiek oraz przebieg auta nie widziałem tam niczego co nie miało prawa się popsuć a jednak było naprawiane.

jeśli miałes to auto od nowości to poprostu nie zauważałeś oznak zużycia, co mogło znacznie rozłozyć w czasie naprawy. jeśli jednak kupiłes pojazd i tyle naprawiłeś to trafiłeś na auto od "oszczędnego" posiadacza. w tym poście pozwoliłem sobie w dość zabawny sposób ujawnić tajemnice awaryjności fiatów.

> Pomijajac kwestie napraw, komfort jazdy tym samochodem pozostawia

> wiele do zyczenia, nie wspominajac o jego "ekonomii".

fiat to nie mercedes hehe.gif komfort jazdy jest adekwatny do klasy pojazdu i jego ceny.

ekonomia to słaba strona silników z jednopunktowym wtryskiem, a takowy posiadałeś. 1,4 to imo najmniej ekonomiczny silnik jaki był montowany w sienie. nie można więc uśredniac wszystkie te silniki, bo dla przykładu 1,2 potrafi spalić naprawde mało(nie pod moją nogą zlosnik.gif tylko żonie).

kolejna sprawa to lpg, tutaj jest spore pole do popisu bo wszystkie silniki montowane w PS znoszą gaz bardzo dobrze, jedyne czego potrzebują to dobry montaż i odpowiednie dbanie o układ zapłonowy.

pozdrawiam 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ZTCW cholerną przypadłością w 1,2 jest często padająca

> uszczelka pod głowicą, co wiąże się z kosztami

UPG to skutek i fakt pojawia się często ale jest spowodowany przez inny awaryjny i delikatny układ.

mianowicie silniki 1,2 są wrażliwe na przegrzanie sick.gif wystarczy krótkotrwałe działanie zbyt wysokiej temperatury i uszczelka zdycha. odpowiedzialnośc za to ponosi zazwyczaj nieszczelny układ chłodzenia: węże, termostat i zbiorniczek. wystarczy to zaniedbać i doprowadzić do braku płynu w układzie. efekt w postaci UPG gwarantowany no.gif

osobiście dwa razy musiałem robić UPG, raz jak mi pękł wąż, potem jak nie otworzył się termostat sciana.gif

mimo to nie uważam, że UPG to TTTM grinser006.gifzlosnik.gif jest to zazwyczaj konsekwencja wycieku lub lpg.

koszty hmm.gif komplet uszczelek kosztuje około 80zł, do tego planowanie od 50zł, docierać można pastami albo mechanicznie za około 10zł/zawór i demontaż/montaż od 100 do 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1,4 to imo najmniej ekonomiczny silnik

pozwolę sie niezgodzić - miałem 1,4 i palił naprawdę dobrze (czyli mało). oczywiście LPG. mieszanka "normalna". napewno palił sporo mniej niż obecny 1,6 sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pozwolę sie niezgodzić - miałem 1,4 i palił naprawdę dobrze (czyli

> mało). oczywiście LPG. mieszanka "normalna". napewno palił sporo

> mniej niż obecny 1,6

ale ty marku nie jesteś dobrym przykładem cfaniaczek.gif pamiętam twoje wykresy i wartości jakie osiagałeś nie jednego posiadacza 1,6 wpędziły w kompleksy zlosnik.gif

1,4 to klasyczne i stare spi, pali stanowczo więcej niż 1,2 mpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale ty marku nie jesteś dobrym przykładem pamiętam twoje wykresy i

> wartości jakie osiagałeś nie jednego posiadacza 1,6 wpędziły w

> kompleksy

> 1,4 to klasyczne i stare spi, pali stanowczo więcej niż 1,2 mpi.

mam porównanie 1,4 do 1,6 i mogę dużo powiedzieć. co do spalania 1,2 to się nie wypowiadam, chociaż dla lekkiej nogi napewno spalanie jest niskie. więc ekonomia da znać o sobie "in plus"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś Daewoo Matiz, to wiesz jakie jest Daewoo.

Masz wybór

1. Lanos (moim zdaniem bdb samochód)

2. Siena (też BDB auto, z motorem 1,2 masz małe opłaty OC i ekonomiczne spalanie)

3. Astra (ale rocznikowo w tej samej cenie będzie starsza, ciężko znaleźć coś zadbanego)

4. Bravo/Brava też fajne auta (ale jak wyżej)

Gdybym kupował jeszcze raz nie zawahałbym się przy kupowaniu Sieny

Gdybym miał Lanosa w takim stanie jak moja Siena, też bym był szczęśliwy.

Moim skromnym zdaniem awaryjność Sieny nie odbiega od przeciętnej pozostałych aut. ok.gif

Co do wyglądu Sieny i Lanosa, to oba są ohydne, ale w końcu to ma jeździć, a nie WYGLĄDAĆ !

Jak chcesz kupić auto na wygląd to stare BMW będzie super, tylko dużo czasu spędzisz w garażu i na stacji benzynowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. mam sienę od wielu lat, auto z przypadłościami jak i inne marki, zależy od egzemplarza. Weż tylko pod uwagę, że jest to sedan- auto masakrycznie niepraktyczne, brak piątych drzwi nawet po przygodzie z matizem może byc przykry. Koszt utrzymania niewielki, choc auto upierdliwe drobiazgami. ja drugi raz bym nie brał ze względu na brak piątych drzwi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> > Witam. mam sienę od wielu lat, auto z przypadłościami jak i inne

> marki, zależy od egzemplarza. Weż tylko pod uwagę, że jest to

> sedan- auto masakrycznie niepraktyczne, brak piątych drzwi nawet

> po przygodzie z matizem może byc przykry. Koszt utrzymania

> niewielki, choc auto upierdliwe drobiazgami. ja drugi raz bym

> nie brał ze względu na brak piątych drzwi. Pozdrawiam

bez sensu argument crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> WITAM !!!

> Miałem Daewoo Matiz ale musze kupić cos nowego. Zastanawiam sie nad

> kupnem Sieny 1,2. Znalazlem mysle ze ciekawa oferte w tej

> pojemnosci i w dodatku z instalacja gazowa. Jak wam sie spisuje

> auta z instalacja gazowa w pojemnosci 1,2? Jak ogolnie znosza

> gaz silniki fiata. Na co nalezy zwracac uwage przy kupnie

> Sieny? Z gory dziekuje za podpowiedzi.

Witam ponownie.

Dziekuje za wszystkie podpowiedzi teraz wiem czego szukac przy kupnie. Matizem mi sie dobrze jezdzilo chociaz to male autko. Sa rozne opinie na temat aut. Czesto slyszalem ze Fiat to badziewie tak jak Daewoo a mowia to osoby ktore wclae nie siedzialy za kierownica Fiata Sieny czy Punto lub Matiza albo Lanosa. Ja wiem co innego i za te pieniadze jakie sa teraz warte te auta to nie ma sie co zastanawiac nad kupnem. Wybor padnie na Siene lub Palio, silnik 1,2 . Jak widzialem na Gratce lub Allegro to mozna znalezc w calkiem dobrym stanie auto ktore jescze pojezdzi dobre kilka lat. Jescze raz dziekuje za informacje na temat uzytkowania Sieny. Jezeli ktos jeszcze cos ma ciekawego to prosze o pisanie w tym topiku.

życze Szcześliwego Nowego Roku wszystkim uzytkownikom Autokącika pub2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Paliówki

> jest na co dzień praktyczniejsza.

Tylko, że będzie mu trudniej znaleźć zadbaną.

Jak 2 lata temu byłe z teściem na giełdzie, teść chciał kupić jakiś nowy samochód (wybieraliśmy między Clio, Punto II) tylko wszystko było cholernie drogie 16-18tyś zł

Stała jedna Siena EL, ze zrezygnowanym właścicielem w środku.

Teść mówi bierzemy tego !

Co się okazało miała 20tyś przebiegu !!! 1998r i kosztowała chyba coś ok 11tyś.

Sprawuje się znakomicie, więc i my postanowiliśmy sobie kupić Sienę.

Trafiliśmy w tym roku na auto HL z przebiegiem 24tyś !

Jak na razie jest SUPER.

Ogromną zaletą tego auta jest relatywnie niska cena.

Ta cena wynika między innymi z tego, że jest to auto nielubiane za

swój wygląd, oraz znaczek Fiata na masce.

często słyszy się opinie, że jest to auto bardzo awaryjne. Moim zdaniem jest to nieprawda. Oczywiście o auto należy dbać, jak już coś się zaczyna dziać to warto do tego zajrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo rzeczywiscie bez sensu dla niektorych kombi kojazy sie z karawanem

> bądz oznaka starosc nie kazdy potrzebuje samochodu do wożenia

> towaru

Jasne ,ze nie każdy potrzebuje auta do wożenia towaru! Moje szczęście ,że w domu mam zawsze dwa samochody! Kiedy kupowałem taki drobiazg jak 21" telewizor to nie było szans na włożenie go do sieny!! Za to bez problemu wszedł do SC. Nie tylko kombi ma pięc drzwi! W sienie tylne drzwi otwierają się dośc wąsko a otwór bagażnika jest niewielki- dlatego moje uwagi na temat praktyczności auta które ma bagażnik 500 litrów, za to kłopoty z ich wykorzystaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jasne ,ze nie każdy potrzebuje auta do wożenia towaru! Moje szczęście

> ,że w domu mam zawsze dwa samochody! Kiedy kupowałem taki

> drobiazg jak 21" telewizor to nie było szans na włożenie go do

> sieny!! Za to bez problemu wszedł do SC. Nie tylko kombi ma pięc

> drzwi! W sienie tylne drzwi otwierają się dośc wąsko a otwór

> bagażnika jest niewielki- dlatego moje uwagi na temat

> praktyczności auta które ma bagażnik 500 litrów, za to kłopoty z

> ich wykorzystaniem.

zlosnik.gif 21" nie weszło do Sieny powiadasz. a ja swój 32" calowy jakoś włożyłem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko, że będzie mu trudniej znaleźć zadbaną.

ok.gif znaleźć palio w dobrym stanie, od rozumnego właściciela to nie lada sztuka oslabiony.gif na jedno dobre palio przypada kilka dobrych sien.

mimo to ja chcąc sprzedać moje palio wiem, że będe miał z tym problem. bo co z tego, że mam auto serwisowane z rachunkami, co z tego, że samochód jest zadbany, jak i tak najważniejszy jest kolor u jak najniższa cena sick.gif

> Jak 2 lata temu byłe z teściem na giełdzie, teść chciał kupić jakiś

> nowy samochód (wybieraliśmy między Clio, Punto II) tylko

> wszystko było cholernie drogie 16-18tyś zł

> Stała jedna Siena EL, ze zrezygnowanym właścicielem w środku.

> Teść mówi bierzemy tego !

> Co się okazało miała 20tyś przebiegu !!! 1998r i kosztowała chyba

> coś ok 11tyś.

> Sprawuje się znakomicie, więc i my postanowiliśmy sobie kupić Sienę.

> Trafiliśmy w tym roku na auto HL z przebiegiem 24tyś !

> Jak na razie jest SUPER.

> Ogromną zaletą tego auta jest relatywnie niska cena.

> Ta cena wynika między innymi z tego, że jest to auto nielubiane za

> swój wygląd, oraz znaczek Fiata na masce.

> często słyszy się opinie, że jest to auto bardzo awaryjne. Moim

> zdaniem jest to nieprawda. Oczywiście o auto należy dbać, jak

> już coś się zaczyna dziać to warto do tego zajrzeć.

waytogo.gif obecnie na rynku auta typu du czy fiat to pojazdy tanie i stosunkowo młode. nie znajdzie się samochodu z wyposażeniem HL z okolic 2000 roku za 10k. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam palia i jak miał bym jeszcze raz kupywać kombi to kupił bym palia no może nawet nowszego grinser006.gif bo jest to dla mnie super samochód (no oprócz Octawi kombi ale sporo droższa buu.gif a o mercedecie C- klasie kombi nie wspomne to inna bajka i nie ten świat skromny.gif ) No a Między sieną A Paliem to bym polecał Palio ponieważ lepszy wygląd (zależy od właściciela i co się komu podoba smirk.gif) w sienie nieciekawy tył sick.gif No i tu masz większy bagażnik możesz se pralke przewieść bo w sjenie to już nie bardzo. Po pierwsze zastanów się do czego bedzie ci służył samochód hmm.gif ?????????? A z silnikami ja mam 1.2 dla mnie wystarcza chodź jak ciągam lawete to i 1.6 by się przydał hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozne opinie na temat aut. Czesto slyszalem ze Fiat to badziewie

> tak jak Daewoo a mowia to osoby ktore wclae nie siedzialy za

> kierownica Fiata Sieny czy Punto lub Matiza albo Lanosa. Ja

> wiem co innego i za te pieniadze jakie sa teraz warte te auta to

> nie ma sie co zastanawiac nad kupnem.

ok.gif wystarczy obiektywnie podejśc do sprawy i takie wnioski same się nasuwają.

młode z niezłym wyposażeniem, tanie ale w stosunku do innych aut mniej reprezentatywne czy stare, gołe udające luksusowy ludowóz. dla racjonalnie myślącego człowieka wybór jest oczywisty.

>Wybor padnie na Siene lub

> Palio, silnik 1,2 .

niestety popyt na te auta jest niewielki co powoduje, że podaż też spada. ktoś kto docenił fiata i ma auto w dobrym stanie nie sprzedaje albo ma odpowiednią cenę. dlatego trudno jest złowic coś idealnego, trzeba iśc na kompromis. poczytasz forum to będziesz wiedział co jest do przyjęcia lu b co ile bedzie kosztowało. z wydatkami trzeba się liczyć, warto wiedzieć wcześniej co ile może kosztować.

BTW ktoś w mojej rodzinie kupił astrę za kwotę jaką ja chciałem od niego za moje palio. nie chciał fiata, wolał niemca. 6 lat starszy, skorodowany, powypadkowy z konającym silnikiem, ale... niemiecki rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mimo to ja chcąc sprzedać moje palio wiem, że będe miał z tym

> problem. bo co z tego, że mam auto serwisowane z rachunkami, co

> z tego, że samochód jest zadbany, jak i tak najważniejszy jest

> kolor u jak najniższa cena

gdyby potencjalny kupiec czytał AK lub AC to nie powinien się wahać zakupu Twojego palioska cool.gif

> obecnie na rynku auta typu du czy fiat to pojazdy tanie i

> stosunkowo młode. nie znajdzie się samochodu z wyposażeniem HL z

> okolic 2000 roku za 10k.

moi znajomi kupili latem Fabię 2002r za około 19kpln. Co prawda ładne to to, ale nawet centralnego zamka nie ma nie mówiąc juz o szybkach, które są na korbkę. A peniądze przecież niemałe! Wymieniają w niej to wszystko co wymienia się w innych samochodach (rozrząd, paski filtry, klocki itp) płacąc za to sporą kasę a i tulejki w zawieszeniu już mienili. Jeździ to tak samo jak Fiat czy DU... wszystko zalezy od podejścia i zasobów $ ... BTW fiat nie taki straszny, choć UPG mnie czeka oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gdyby potencjalny kupiec czytał AK lub AC to nie powinien się wahać

> zakupu Twojego palioska

pewnie tak, ale wiesz jak jest... będe je sprzedawał bo przyszła pora na zmiany i przede wszystkim obecnie stac mnie ta kupno kolejnego nowszego albo wiekszego auta. brava wyszła tani, conieco zostało zlosnik.gif mam na dokładkę ok.gif

najważniejsze, ze żona wyraziła zgodę na sprzedaniej jej ukochanego cukiereczka, polubiła to palio. ostatnio jednak pojeździła bravą i stwierdziła, że było by to godne zastępstwo. w takim układzie dla siebie szukałbym pewnie AR156, albo marejki jtd food.gif

> moi znajomi kupili latem Fabię 2002r...

wszystko siedzi w mentalności człowieka, w tej kasie kupi się chyba nawet stilo, a już napewno młodziutkiego jtd-ka z ekstra wypasem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pewnie tak, ale wiesz jak jest... będe je sprzedawał bo przyszła pora

> na zmiany i przede wszystkim obecnie stac mnie ta kupno

> kolejnego nowszego albo wiekszego auta. brava wyszła tani,

> conieco zostało mam na dokładkę

> najważniejsze, ze żona wyraziła zgodę na sprzedaniej jej ukochanego

> cukiereczka, polubiła to palio. ostatnio jednak pojeździła bravą

> i stwierdziła, że było by to godne zastępstwo. w takim układzie

> dla siebie szukałbym pewnie AR156, albo marejki jtd

> wszystko siedzi w mentalności człowieka, w tej kasie kupi się chyba

> nawet stilo, a już napewno młodziutkiego jtd-ka z ekstra

> wypasem...

A za ile chcesz sprzedac swoje Palio i jakie ma parametry? cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A za ile chcesz sprzedac swoje Palio i jakie ma parametry?

ciut masz za daleko z gdańska do łodzi biglaugh.gif

o sprzedawaniu narazie myślę, ubezpieczenie mam do kwietnia, dopiero co robiłem przegląd, oleje, filtry itp. sama myśl sprzedania urodziła się koło swiąt jak ostatecznie naprawiłem bravę i podliczyłem $$$. ogłaszać się zacznę koło lutego.

ale czemu nie, mogę napisac zlosnik.gif 99rok po lifcie, lampy h7, zagazowane 1,2, samochód w stanie odpowiednim do wieku i przebiegu(150kkm). na koniec to co napewno zniechęci większość zainteresowanych kolor biały grinser006.gifbiały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie przegladam ten watek bo zamiezam tez zmienic auto i wlasnie wpadla mi w oko siena i tak sie zastanawiam bo mam fiata cc i na poczatku nie bylem z niego zadowolony bo musialem w niego sporo zainwestowac. ale po wypowiedziach widze ze siena to jak kazdy normalny woz.

mam takie pytanko jak sie sprawuje silnik 1,2 przy 4 osobach na "pokladzie" podczas wyprzedzania???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam takie pytanko jak sie sprawuje silnik 1,2 przy 4 osobach na

> "pokladzie" podczas wyprzedzania???

nie jest źle, ale to zalezy od predkości zlosnik.gif z moich obserwacji najlepiej jeździ się w przedziale 3,5-4,5tys obr, moment wtedy jest dość płaski i maksymalny. nieciekawie przekłada się to na prędkość bo to zakres 110-130kmh. anyway, przy spokojnej umiejętnej jeździe można przemieszczać się sprawnie nie będąc zawalidrogą ok.gif

BTW mam palio ale w sience powinno być bardzo podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bez sensu gadasz chłopie

> jak chcesz duze auto do przewozu teleizorów to kup sobie TIRA

> a zreszta Trzeba umiec wykorzystac przestrzen bagażowa w kazdym aucie

Ty pewnie rozkładasz telewizor na części i składasz ponownie w domu Sądząc po elokwencji twoich wypowiedzi CHŁOPIE jesteś niezlym bystrzakiem hehe.gifhehe.gifhehe.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi telwizorami to różnie ja swoja Sieną przwiozłem 29 cali ale że nie chciało mi się kombinować to na przedni fotel pasażera i w pasy . zlosnik.gif

Spoko było .

Co do kupna Sieny również byłem sceptyczny i miałem kupić coś innego /zapewne "niemiecki" jak to określił Kabz Pzdr przy okazji/ .Zupełnie przypadkowo zainteresowało mnie Palio w niezłym stanie ale było drogie .No i dalczego nie Siena ?

I tak poszukałem i kupiłem .Zadowolony jestem co do usterek to dwie rzeczy padły ;cewka wymieniona na yżywaną za 100 zł i wskaź nik poziomu paliwa koszt ok 20 zl /Darcyk dzięki /

I zadowolony jestem i "niemca" nie chcę yay.gifyay.gif

5fa6337fb92e8a99m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bez sensu gadasz chłopie

> jak chcesz duze auto do przewozu teleizorów to kup sobie TIRA

a co to jest "TIRA" ?

> a zreszta Trzeba umiec wykorzystac przestrzen bagażowa w kazdym aucie

no to do telewizorow to lepiej kupic takiego Fiata jak ma to byc koniecznie fiat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam takie pytanko jak sie sprawuje silnik 1,2 przy 4 osobach na

> "pokladzie" podczas wyprzedzania???

Kiedyś miałem okazje jeździć swoją Sieną w 5 osób po górach i na jakims podjeździe na którym zrobili pas dla wolniej jadących samochódów próbowałem wyprzedzić cięzarówke, która w tym celu sie na ten właśnie pas usunela... efekt hahaha.gif... zjechałem na ten pas ZA cięzarówką grinser006.gif

Ale tak w ogóle przy odpowiednim zaplanowaniu manewru i odpowiednim doborze biegu daje rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem warto w tej chwili posiadam siene 1997 1.6 16v benzyna od sierpnia 2006 i jestem jak najbardziej za co do zastrzezen do tego samochodu to mam to ze nie trzyma sie drogi tak jak powinien (wczesniejsze auta to MK2 2 sztuki i fabia) poporstu nią buja smile.gif ale silnik jest jak najbardziej ok(zrywny,ladnie pracuje, na trasie czesciej jade lewym pasem niz prawym wink.gif ) smile.gif pare osob stad twierdzilo bezpodstawnie ze kupno sienki kiedy sie o to pytalem z takim przebiegiem jak moja nie jest dobre dotad nie wiem czemu...po kupnie wymienilem rozrzad,klocki,oleje,plyny, pare przeróbek i wszytsko jest ok smile.gif na trasie radom-rowy spalila mi srednio 8l (caly zaladowany samochod srednia predkosc to 120-140) w tej chwili ma przejechane :

2712061233gp2.th.jpg

i wszytko jest cacy smile.gif

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takze chce na wiosne wymienic autko. Co do sieny to kiedys ojciec miał takowy samochod. Do 5 lat był bezawaryjny, potem zaczol sie stasznie psuc (podobnie jak moje uno). Dlatedo teraz zastanawiam sie nad lanosem tak z 2004 r., za stosunkowo male pieniadze mozna kupic w miare nowe i dobrze wyposazone autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie wypowiem smile.gif) a co... Swego czasu jak przesiadalem sie z maluszka to najpierw uparlem sie na skodzine - widzialem sliczne, zadbane i tanie. Potem zobaczylem Sienke 1.6, wsiadlem i juz nie chcialem tejze 270751858-jezyk.gif - w takiej samej cenie z centralnym zamkiem, alarmem, elektrycznymi szybami itp... gdzie skodzina nie miala nic? Pytan nie bylo, ale po kolei:

zalety:

- nie wiem jak 1.2 ale 1.6 to fajny silnik do tego autka smile.gif,

- duzy bagaznik, dla czteroosobowej rodzinki w sam raz,

- relatywnie niskie ceny czesci (poprzegladac allegro),

- mi sie wnetrze podoba wink.gif,

- za takie pieniadze jak kupilem wyposazenie zadowalajace,

- baaardzo wytrzymale zawieszenie (moj egzemplarz 270751858-jezyk.gif),

- ladna z przodu wink.gif

- na trasie spalanie zadowalajace, zwlaszcza latem smile.gif

wady:

- znowu o silniku, 1.6 do ekonomicznych na miescie nie nalezy :/

- denerwuje mnie slaba widocznosc w prawo przez przedni slupek i drzwi,

- reflektory (przynajmniej moje) do wymiany :/,

- dla mnie za niska z przodu, rozwalilem zderzak o kraweznik zeby.GIF,

- dwa foteliki z tylu i nie ma miejsca na piatego,

- generalnie ciezko sie tym jezdzi w 5 osob,

- sypia sie irytujace pierdoly - uszczelka na drzwiach, dzwignia kierunkowskazow itp.

- brzydka z tylu 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zalety:

> - nie wiem jak 1.2 ale 1.6 to fajny silnik do tego autka ,

1,2 to też fajny motor, ale w 4 osoby na trasie szaleństw nie będzie, choć spokojnie można coś wyprzedzić

> - duzy bagaznik, dla czteroosobowej rodzinki w sam raz,

ok.gifok.gifok.gif

> - relatywnie niskie ceny czesci (poprzegladac allegro),

ok.gifok.gifok.gif

> - mi sie wnetrze podoba ,

mi także jest ok. Gdzieś napisali, że przełączniki elektr. szyb są umiejscowione beznadziejnie. BZDURA chyba lepiej nie można.

> - za takie pieniadze jak kupilem wyposazenie zadowalajace,

za takie pieniądze można kupić kilka lat starszą ASTRĘ z gorszym wyposażeniem !

> - ladna z przodu

cprzód i boki do zaakceptowania, całość ohydna !

> - na trasie spalanie zadowalajace, zwlaszcza latem

1,2 na trasie w 3 dorosłe osoby 5,95l. Siena EL bez wspomagania nawet 5 z groszami

> wady:

> - znowu o silniku, 1.6 do ekonomicznych na miescie nie nalezy :/

1,2 teraz nawet 9,5 litra w mieście, średnio 9 !

trasa 2km postój i znowu 2km.... i w koło macieju.

wady

> - dla mnie za niska z przodu, rozwalilem zderzak o kraweznik ,

wolny podjazd pod krawężnik załatwia sprawę (jak szybko podjedziemy zanurkuje bo jest miekka i zderzak pierdzielnie w krawęznik.

> - generalnie ciezko sie tym jezdzi w 5 osob,

nie jechałem, ale w 4 jest OK ! (jak na tą klasę auta)

> - brzydka z tylu

ohyda fuj, ale to pikuś to ma jeździć !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no i deska :

No deska bomba. Dyskoteka barw smile.gif Osobiscie jestem zwolennikiem podswietlenia nie odrywajacego spojrzen od drogi przed pojazdem. No i przede wszystkim nie mozna mieszac barw podswietlen! Wiadomo, ze gdy pojawia sie na desce dodatkowy kolor, oznacza to ostrzezenie lub awarie. A tutaj jak znalesc jakiekolwiek ikonki komunikatow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.